Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon zárkózott vagyok.21...

Nagyon zárkózott vagyok.21 hós lányomat nem viszem ki sétálni egyedül, nem járunk játszóra. Boltba, egyebek csak akkor, ha párom is jön. ( minden másnap). Ha ő dolgozik, itthon vagyunk. Tudom, hogy nem jó! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nekem is hiányzik a levegő, terhesség előtt egész nap jöttem-mentem a párommal. De most? Egyébként is egy játszón annyi miden történhet.Pl. kérdeznek valamit, és válaszoljak... Jajj. Vagy pl. elveszik a játékot a gyerekemtől, meglökik véletlenül, stb. Tudom, hogy sokak szerint hülyeség, de én nem tudom kezelni ezeket, inkább bújnék azonnal a csigaházamba. Hogy tudnék ezen változtatni? Légyszi, normális válaszokat adjatok, tényleg nagyon fontos lenne!
2012. szept. 30. 20:02
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem séta közben senki nem fog leállítani beszélgetni, és a játékát sem veszik el. Ha játszótérre nem is viszed - bár a gyereknek egyértelműen jót tenne a társaság, szocializálódás -, legalább sétálni vidd el. Ne Magad nézd, hogy Te mit nem szeretsz, ez szerintem önző dolog. Lépj túl Magadon, és nézd a gyermeked, hogy Neki mi a jó. És neki az nem jó, ha be van zárva a lakásba, csak mert anyukának így a jó.
2012. szept. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
71%

Mondjuk belegondolsz, hogy a gyerek a te mintádat követi és csak rád számíthat. Igazából vagy depressziós vagy, vagy nem tudom, mi bajod.

Sokkal-sokkal könnyebben telik a nap, ha boltba, sétálni megyünk. Én a 21 hós gyereket max. hintázni vinném a játszóra, az kb. 20 perc, a többi legyen séta, céltalan bogarászás.

Nem értem, milyen kérdésektől félsz. A játszón meg nem engeded, hogy elvegyék a gyerekedtől azt a játékot, amivel játszik, mert azért vittétek, hogy ti játszatok vele. De többnyire minden gyerek a máséval játszik. És nem minden anyuka ellenség, én direkt örülök, ha van társaság, mert ritkán vannak a játszón. Ált. de. mindenki óvodában, bölcsiben van, du. is alig van gyerektársaság.

2012. szept. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
ja és nem muszáj játszóra vinni, enyém 2 éves korától járt rendszeresen, inkább sétáltattam, hogy jól lefáradjon és csak hazafelé játszóztunk.
2012. szept. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
81%

Hát én is ilyen féle fajta vagyok, és nekem is 21 hós a lányom..illetve lesz majd 12-én.

Én azért naponta megyek vele.Nekem szerencsém van, mert van itt a ház előtt egy kis játszótér hintával meg homokozóval, így tudunk kettesben mókzni.Naponta megyünk vásárolni is, akár egy kifliért, csak, hogy sétáljunk.Egyébként meg tapasztaltam, hogy a gyerekek egymás között elintézik a dolgokat, amelyik anyukának nem tetszik az elviszi a gyerekét.Nem neveljük egyformán a gyerekünket, így elvárhatatlan, hogy előre megjósoltan mindenki tudja, hogy kell viselkedni.El kell kezdened kijárni (illetve nyáron kellett volna, mert most már lassan hideg van a játszóterezéshez).

Én még ráadásul az embereket sem szeretem, a lányom meg egy ismerkedő gép, és mindenkinek köszön és integet akivel találkozunk az utcán...ááá...na mindegy.Kibírom, mert ez a kis személyiség fejlődésében nagyon fontos.Te is próbáld átprogramozni magad.Ne a te szégyenkezésed, vagy zárkózottságod legyen a fontos hanem a kislányod!!

2012. szept. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Ezt tudom. De ez már ott tart, hogy még a terhesség alatt mentünk gyerekholmiért a párom munkatársáékhoz, ( a srácot ismerem), és az idegességtől elkezdtem remegni, a sírás kerülgetett, és majdnem rosszul lettem :( (ráadásul epilepsziás is vagyok, így ez még nagyobb gond). Szóval nem arról van szó, hogy ez nekem kényelmesebb... Mert nagyon nem az..
2012. szept. 30. 20:15
 6/35 anonim ***** válasza:
A gyerek fontosabb most, mint te. Kell,neki az inger, a kortárs csoport. Vidd először rövid sétákra, ott senki nem fog zargatni, aztán, ha belejöttél, irány a játszótér. Gondolj arra, hogy előbb utóbb ki kell jönnöd a csigaházból. Mi lesz, ha dolgoznod kell, és vinned kell közben a gyereket bölcsibe vagy oviba? Vagy ha beteg lesz a lányod megvárod, míg hazaér a párod és együtt viszitek orvoshoz? Ha útközben elfog a rossz érzés, gondolj ezekre a dolgokra. Olyan problémák ezek, amiket anyaként napi szinten meg kell oldanod. A játszótéren sem lesz baja. Ha elveszik a játékot, akkor visszakéred, ha meglökik, akkor szólsz, hogy óvatosabban. Ezek minden napos dolgok, mindkettőtöknek meg kell tanulnotok kezelni ezeket. Ha nem akarsz beszélgetni a többi anyukával, ülj le a lányoddal játszani. Akkor se ijedj meg, ha valaki megszólít, válaszolj neki, ami csak eszedbe jut. Próbálj barátkozni, neked is jót tesz majd.
2012. szept. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:

Ja azt elfelejtettem, hogy nálunk meg olyan nem is jöhet szóba, hogy apa jön velünk, mert hulla fáradt amikor haza ér melóból.Ünnep nap az amikor elmegyünk együtt valahova...(7 végén én dolgozom, ezért akkor meg azért van kilőve)

Így ha akarom, ha nem rá kell vennem magam, hogy kimozduljak.

Egyébként meg az utcán sétálunk, akkor általában nénikkel találkozunk, akik le is állnak beszélgetni..ők meg be se fogják a szájukat, néha egy igen, meg ahhamot benyögök, de egyébként a lányomról áradoznak, nekem meg dagad a mellem! :D

4-es voltam

2012. szept. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
Ha feszült vagy, keress valami növényi alapanyagú bogyót (pl. Remotiv extra nekem bevált), vagy szedj magnéziumot.
2012. szept. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A munkával kapcsolatban is félek. 2 helyen dolgoztam eddig, az egyik csak kék könyves volt, ott takarítottam, egyedül az emeletet, de vol 2 munkatársam. Azt élveztem, mert egyedül voltam. A másik melóhelyem szalagmunka volt, 3 nap után belebetegedtem, 2 hónapig kezeltek, mert kikészültem teljesen. Ja, és voltam egy tanfolyamon. Érdekes, ( bár ott volt a volt sógornőm is), jól éreztem magam, és tudtam beszélgetni. Pedig ott 29 ember volt rajtam kívül... Ovival is gondba leszek, ott is negatív élményeim vannak inkább, és a sulival is ez a helyzet. Lehet, hogy dokihoz kellene fordulnom?
2012. szept. 30. 20:24
 10/35 anonim ***** válasza:
100%

Megint 4-es vagyok...

Egyébként nekem nagyon sokat segített a párom, még ha bunkó is volt.Nem egyszer közölte, hogy még is milyen dolog, hogy nem megyek sétálni a lányunkkal!!??Szar érzés a saját párod előtt szégyenkezni...így csak azért is elindultam, és rájöttem, hogy nem olyan szörnyű ám ez!!

2012. szept. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!