Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » SOS, egyedül vagyok itthon a...

SOS, egyedül vagyok itthon a kislányommal,38,3 a láza szinte egész nap . A nurofen lehúzta 37-re, most viszont megint felment neki. Hogyan csillapitsam?

Figyelt kérdés
Hűtő fürdő volt 19 órakkor,utánna adtam egy nurofen kúpot,most 38 a láza.Ráadásúl most olvasom,hogy a kúpban kevesebb a hatóanyag,mint a szustpenzióban,mikor és mennyi idő után vigyem orvoshoz?
2010. márc. 14. 19:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Hívd fel az ügyeletet! Adnak tanácsot telefonon!

Mennyi idős?

2010. márc. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nem vészes, jól csináltál mindent, valószínüleg ma már nem is fog feljebb menni, ezért nem kell orvoshoz szaladni. Ellenőrizd éjjel is, de szerintem nincs gond. Ha holnap sem megy feljebb, és amúgy eszik, jó kedvű, akkor szerintem ráérsz kedden vinni dokihoz.
2010. márc. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Én volt,hogy egy éjjel 3x csináltam hűtőfürdőt.Ha feljebb menne,fürdesd,esetleg langyos vizes lepedőbe,plusz száraz törölközőbe is teheted,de csak míg át nem veszi a testhőt,aztán adhatsz ismét Nurofent.Nekem azt mondta az orvos,hogy vész esetén még 5-6 óránként is lehet adni.
2010. márc. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
17 hónapos,nagyon aggódom,köszönöm az eddigi válaszokat.
2010. márc. 14. 19:56
 5/14 anonim ***** válasza:
Ha csillapítható a láza, 3 nap után kell dokihoz vinni. Ha nem tudod levinni akkor ügyelet.
2010. márc. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Ha ilyen van akkor lehet 3 óránkánt is adni a lázcsillapítót csak az a lényeg, hogy más legyen a hatóanyag. Tehát ha adsz 5-kor Nurofent, 8-kor adhatsz egy Germicid-C-t utána 11-kor megint adhatsz Nurofent és így tovább. De a legjobbat tetted a hűtőfürdővel viszont éjjel nem biztos, hogy szerencsés.

Amíg nincs 39 fok a láza addig nem olyan vészes a helyzet ne ijedj meg! Igazából ha 38 fok alatt van akkor nem is kell csillapítani.

2010. márc. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
nyugi,eddig mindent jól csináltál.rakj a fejére vizes borogatást,hűtőfürdő is lehet de avval vigyázz,a nurofenen kívül nincs otthon más lázcsillapítód?váltogasd őket.ha nem megy le,hívd az ügyeletet
2010. márc. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm,panadol baby van még itthon,most mértem újra,37,5 bizom benne,hogy nem lesz semmi gond.Tényleg hálás vagyok nektek.
2010. márc. 14. 20:40
 9/14 anonim ***** válasza:

A panadol baby magas lázra nem jó, inkább fájdalomcsillapító de úgy látom már nem is kell. :)

Reméljük holnapra már kutya baja.

Jó éjt!

2010. márc. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Húúú...az már nagyon jó.Panadol talán gyengébb,de nem biztos,van akinél csak az válik be.
2010. márc. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!