Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan segíthetek? Nem kakil...

Nytimi kérdése:

Hogyan segíthetek? Nem kakil 2 hónapos babám!

Figyelt kérdés
Van esetleg valakinek ötlete? 2 hónapos babám csak nagyon ritkán kakil, van hogy egy hétig semmi és akkor is csak ha lázmérővel segítek neki! Sokszor tornáztatom, simogatom a hasát körkörösen ahogy azt kell! Pelusba nem akikl szinte soha! Kínozza is szegénykémet! Tudok valamit tenni? Anyatejes! Szoktam itatni kis vízzel vagy kamilla teával! A pukival nioncsen gond, az jön szépen neki!
2012. okt. 1. 09:04
 1/6 anonim ***** válasza:

igen, békén kéne hagyni :)

anyatejes babánál teljesen normális a heti 1 kaki, enyém 10 naponta kakilt..

és nyilván azért nem kakil pelusba mert te döntöd el, hogy most kakilni fog és segítesz neki.


lázmérőzést azonnal felejtsd el mert hozzászokhat! akkor már inkább szélcső, ahhoz nem tud hozzászokni, vagy laevolac szirup, hetente 1x 5ml ha nincs kaki, éhgyomorra, reggel egy kis anyatejjel be tudod adni.


masszírozd tovább, de igazából az a baj, hogy az anyatejet teljesen fel tudja használni a szervezet, és ha pont annyit eszik amennyire szüksége van akkor nem képződik salak.


kamilla teát hogy adod? teszel bele cukrot?

mert a cukor felel az erjedésért, attól lesz hashajtó hatása, ha cukor nélkül adod akkor épp hogy az ellenkezőjét éred el mint amit szeretnél, székrekedést okoz.

de egyébként se a legjobb megoldás mert szárítja a beleket így ritkán lehet adni, csak 2-3 hetente ajánlják. de próbáld ki úgy, hogy 1 decihez teszel 1,5 kiskanál cukrot. de ezt is akkor mikor már 5-6 napja nem kakilt

2012. okt. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
1. jól leírta.az én kisfiam sem kakilt 6 hetes koráig csak kb 5 naponta....most 3 hónapos,és napi 3-4 kakis pelusra nőtt a mennyiség.(anyatejes)Ne lázmérőzz mert hozzászokik,és nem tud majd nélküle kakilni.csak akkor ha nagyon-nagyon muszáj!Kamillatea jó lehet,jól megcukrozva
2012. okt. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én a cukorrol a teában pont azt hallottam h nem jó mert hasfogó :S Nem tudtam h a kamilla tea magában fogja a hasat! Nah de a nagyokos anyósom... mind1! még1* köszi
2012. okt. 1. 11:28
 4/6 Müttyentyű válasza:
Ugyanilyen gondokkal küszködtünk a lányommal, aztán védőnő ide, orvos oda, betöltötte a 2. hónapot és adtam neki gyümölcslevet. Méghozzá a a Sió őszibaracklevét, napi fél dl-t. Kb. 2-3 napig kellett adnom, úgy beindította nála a kakit, hogy míg előtte 5-6 nap alatt tett tele 1 pelust kakival, aztán úgy egy hétig 1 nap alatt volt 4-5 csomag. Aztán szépen beállt nála, azóta sincs gond vele.
2012. okt. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
RÉgen is 2 hónaposan már megkezdték a hozzátáplálást gyümilével....
2012. okt. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Húú köszike! Hát lehet h ezt kipróbáljuk!
2012. okt. 3. 08:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!