Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A párotok/férjetek mennyi idő...

A párotok/férjetek mennyi idő után pelenkázta be a gyerkőcöt?

Figyelt kérdés

A kisfiam 6 hetes lesz pénteken de a párom még mindig nem pelenkázta át. Azt mondja ez női munka és hogy ő ezt nem szeretné csinálni. Eléggé rosszul esik mert az anyukám unokatestvére is előbb pelenkázta át mint az apja.


A másik fele pedig az hogy csak akkor foglalkozik vele amikor jókedve van és nem nyűgös. Amint elkezd sírni, nekem rohannom kell, mert elmondása szerint ő nem tudja megnyugtatni.


Mit tehetnék hogy ezeken a dolgokon változtatni tudjon? Kérlek adjatok tanácsot!


2012. okt. 1. 12:43
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
73%

Az én párom azonnal,ahogy hazaértünk a kórházból.Nagyon vártuk a picúrt,és mivel az ő gyereke is,szeret vele törődni,foglalkozni.Megkért,hogy mutassam meg hogyan kell pelenkázni,és a mai napig kicseréli neki,ha kell,és épp ráér.

Nem derogál neki,mivel az ő vére.Törődik vele,és ápolja,ő nem az a begyepesedett férfi soviniszta,aki ha nem akar valamit megcsinálni,azt mondja,hogy női munka.

2012. okt. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Mikor hazajöttünk a kórházból, férjem első dolga volt pelust cserélni. Úgy emlékszem rögtön le is pisilte a fiunk. Apuka büszke volt rá nagyon :-). magyarázd el a férjednek, hogy adódhat olyan alkalom, mikor te nem vagy ott, és tudnia kell az alapvető feladatokat ellátni a gyerek körül. vagy át akarja hívni a nagymamát, csak, hogy te elmehess a boltba vagy a postára, mikor zuhog, és nem akarod vinni a gyereket.
2012. okt. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
72%

Azért az autószerelést ne tévesszük már össze a gyerekellátással könyörgöm!....Borzasztó milyen "férfiak" léteznek.Ilyennek szüljön az ember lánya gyereket!pffff

Az én férjem az első naptól kezdve pelenkáz,hozzáteszem az anyatejes kaki nem is büdös,szóval nem értem hova ez a nagy fintorgás.

A saját seggét kitörli kedves autószerelő vagy nem?Akkor a gyerekét miért nem hajlandó?Érdekes....

Én mondanám a férjednek hogy "apukám akkor ezentúl életem végéig te tartasz el engem is meg a gyereket mert az meg férfi munka"!

2012. okt. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Első perctől. Sőt fürdetni is többet fürdeti. Egész nap dolgozik, mindig mondja,hogy legalább este hagy töltse az időt a gyerekkel!
2012. okt. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Amikor hazaértünk a kórházból, már aznap pelenkázott a férjem is. Mivel 3 gyerekünk van, és még mind a 3 pelenkás, nem is lenne elképzelhető, hogy a férjem nem segít be semmit. Mondjuk tény, hogy a kakis pelenkákért ő sem lelkesedik, így ha én is ott vagyok, akkor én szoktam kicserélni, de ha én pont a konyhában vagyok, vagy mondjuk valamelyik beteg és a férjem van otthon, akkor természetesen ezt is megcsinálja, ahogy minden mást. Fürdetni is felváltva szoktunk (aki nem fürdet, az foglalkozik a másik 2 gyerekkel, mert külön fürdenek).
2012. okt. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Azért egy kicsit örülök hogy nem vagyok ezzel a pelus problémával egyedül. Azt hittem csak az én párom ilyen. :)


Mondtam már neki hogy nem kell a kakisat ki cserélnie, próbálkozzon csak a pisissel. Már azt is szépen megmutattam neki hogyan kell kicserélni. Ja, a legérdekesebb az, hogy elvileg tudja, tudnia kéne, mivel van egy 10 éves kisfia az előző kapcsolatából. :) Szóval nem is ez a gond.

Hát majd meglátjuk! Köszönöm a tanácsokat, akkor nem fogom erőltetni a dolgot, majd belejön! :)

2012. okt. 1. 15:49
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Gyermekágyi lázam volt, szülés után 40 fokos lázaim voltak egy darabig. Miután hazaengedtek a kórházból (hogy hogy engedhettek lázasan haza, az más kérdés, mindegy), a férjem szabadságot vett ki és felváltva ápolta a gyereket és engem.

Muszáj volt neki, 40 fokos lázzal az ember nem szaladgál.

2012. okt. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

A férjem velünk volt a kórházban, és mivel császáros voltam, első nap nem nagyon tudtam felkelni, így a férjem előbb pelenkázta, mint én :) Abszolút nem derogált neki, már amikor terhes voltam, akkor is azt tervezgette, hogy milyen jó lesz majd fürdetni, pelenkázni stb. Azóta is kb annyiszor pelenkázza, ahányszor én, és szerintem ez így van rendben, hiszen pont ugyanannyira az ő gyereke, mint az enyém.

Megnyugtatni is képes, sőt, van hogy nálam csak sír, akkor odaadom a férjemnek, és addig ő táncikál vele, amíg meg nem nyugszik :)

Igaza van az egyik hozzászólónak, mi van, ha veled esetleg történik valami, és nem tudod átpelenkázni éppen, akkor kakiban marad? Próbáld meg finoman rávezetni a férjedet, hogy foglalkozzon a gyerekkel, mert gyorsan elröpül ez az időszak, később esetleg megbánhatja, hogy elszalasztotta, és a gyerekkel való kapcsolatára is kihathat a dolog.

2012. okt. 2. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
56%
1 naposan. Ő adta rá a legelső pelust, és az első pár napban cserélte is. Most 7 hós a kisfiunk, ha kell, megcsinálja, de 99%-ban én szoktam. Ahogy valaki írta: az asszony sem szerel autót... csak szélsőséges estben. :)
2012. okt. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!