Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A párotok/férjetek mennyi idő...

A párotok/férjetek mennyi idő után pelenkázta be a gyerkőcöt?

Figyelt kérdés

A kisfiam 6 hetes lesz pénteken de a párom még mindig nem pelenkázta át. Azt mondja ez női munka és hogy ő ezt nem szeretné csinálni. Eléggé rosszul esik mert az anyukám unokatestvére is előbb pelenkázta át mint az apja.


A másik fele pedig az hogy csak akkor foglalkozik vele amikor jókedve van és nem nyűgös. Amint elkezd sírni, nekem rohannom kell, mert elmondása szerint ő nem tudja megnyugtatni.


Mit tehetnék hogy ezeken a dolgokon változtatni tudjon? Kérlek adjatok tanácsot!


2012. okt. 1. 12:43
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
46%

Az én férjem sem volt oda a kakis pelusért, de a pisiset már 4napos korától kicserélte szivesen.


Ne akard megváltoztatni a férjed. Nem ért a síró kisbabákhoz, nincs ezzel gond. És majd eljátszik vele, ha már kicsit nagyobb lesz, most még nem tud vele mit kezdeni. Szerintem ezen se akadj ki, légy megértő, vannak ilyen pasik.De ettől még nem rossz ember, és nagyon szereti a gyerekét, csak nem ért hozzá, mert abból a fajta férfianyagból gyúrták. :)

2012. okt. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Igen, pont ezt mondta ő is, hogy még nem tud mit kezdeni vele. Nem erőltetem a dolgot, mindig kicsit finomkodva vagy éppen viccesen megjegyzem hogy most kimegyek, addig tisztába tennéd?


A sírás miatt pedig egyáltalán nem panaszkodom, nálam valóban megnyugszik, akkor csak az zavar hogy nem tudom a dolgomat végezni, állandóan én vagyok a picúrral.

2012. okt. 1. 12:51
 3/19 anonim ***** válasza:
0%

Ez a nők dolga,én se csináltam egyszer se.

Az asszony se szereli meg az autót,az az én dolgom,vagy a fűnyírás stb.

2012. okt. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Azonnal, ahogy hazaértünk a kórházból:-). Én kimentem a fürdőbe és amire visszamentem, pelenkázta, nagyon ügyesen. Szerencsém van, mert a kakis pelust is simán kicseréli.


Igaza van az elsőnek, ne akard megváltoztatni. A férfiak többsége akkor tud már mit kezdeni akár a saját gyerekével is, ha már jár, szalad, beszél. Legyél vele türelmes, ha erőlteted sem érsz vele semmit.

2012. okt. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
74%
Mivel en csäszärral szültem nem tudtam elsö nap a pelenkäzohoz vinni (tudtam volna de a növerek nem engedtek) igy a ferjem elöbb pelenkäzta mint en!Öve volt az elsö kaki is pedig az nagyon gäz olyan csunya fekete! Ausztriäban elünk es itt velünk van a baba a szobäban es a ferjek bent lehetnek egesz nap!Nälunk mär ugy volt hogy majdnem oda sem akarta adni :-) es azota is nagyon sokat foglalkozik vele es vigyäz rä! Szerintem ne probäd megvältoztatni!ennek magätol kell jönnie! Talän ha kicsit nagyobb lesz mär jobban tud vele mit csinälni es akkor többet foglalkozik vele! A pelenkäzäsrol meg annyit hogy a tesom fia mär 4 eves es az apja soha nem tette tisztäba söt az en ferjemnek mondta hogy nem normälis amiert ezt csinälja! Volt olyan hogy egyedül volt otthon a fiaval kakilni kellett a gyereknek (mär nagyobb volt szolt) räültette a bilire aztän hivta a tesomat hogy azonnal induljon haza hogy mire a gyerek vegez otthon legyen mert különen addig kell a bilin ülnie mig hazaer! :-(
2012. okt. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
74%

az én férjem sem pelenkázta,illetve már elmúlt 1éves amikor vigyázott rá,és kénytelen volt mégis megcsinálni,mert pont bekakilt..!

De én ezen valahogy soha nem akadtam fent,mert minden másban meg segített. és hát nem egyformák az apukák sem.valamelyik élvezettel,szívesen csinálja.a másik meg nem..!


ne aggódj majd ő is beletanul az apaságba,és párhónap múlva,már nem fog megijedni ha el kezd sírni a baba.

a legtöbb apuka így viselkedik az elején

2012. okt. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
48%

semmit szerintem. míg ilyen pici addig valóban nem tudnak mit kezdeni a babával (tisztelet a kivételnek), de ahogy nőnek, úgy tudnak velük egyre több dolgot csinálni :)


nálunk pont a pelusozás volt az egyetlen amit a férjem csinált a baba körül az első időben.

ő akkor este 1kor ért haza és reggel f8kor ment el, így ő pelusozta be este fektetés előtt és reggel :)

2012. okt. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
74%
Ahogy hazajöttünk az első pelusát már ő cserélte,sosem csinált előtte ilyet...szerintem egyén kérdése...ha nem akarja,inkább ne csinálja..nálunk mondjuk nem így működnek a dolgok,de van jópár példám..szerintem hagyjad ,csinálja azt ami szívből jön,aztán ahogy nődögél a pici,egyre jobban tud majd ő is azonosulni a gyerekkel.
2012. okt. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
48%

Az én férjem mai napig nem cseréli a kakist, pedig 14 hónapos más a csepp csaj. Ha meglátja hogy kaki van, égnek emeli a lábát a gyerkőcnek és visít, hogy "Gyere segíts, baj van!".

A lányunk csak nálam nyugszik meg, hiába próbálná nyugtatni, felveszi, beszél neki, de a csepp csaj, csak sírva hív engem ("Ájá, ájá!") ha meglát rögtön nyújtja a kezét, hogy vegyem át.

Ne próbáld megváltoztatni, majd változik, ha tud, ha nem akkor soha nem fog változni.

2012. okt. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
74%
Én gyerekágy 3. hetében sajna visszakerültem a kórházba, úgyhogy a férjem "fejest ugrott a mélyvízbe". Öröm az ürömben, hogy akkor nagyon beletanult és azóta is teljesen természetesnek tartja és lazán veszi az összes klasszikus babázós szitut.
2012. okt. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!