Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek, ha nagy kupleráj...

Szerintetek, ha nagy kupleráj van valakinél, elvehetik a gyereket? A gyámügy? Vagy nem veszik el olyan könnyen?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősömnél ez a helyzet. Igaz én csak egyszer voltam, de akkor is az volt. Most sírva mondta, hogy fel jelentették a gyámügyön. 1 éves a kicsi. De szerintem ennyiért nem vehetik el. Vagy igen? Én tanúskodhatok, hogy e mellett ő tényleg a gyerekéért él? Mert nem mocsok van náluk, hanem kupi. Tanácstalan vagyok, hogy segíthetnék neki.
2012. okt. 1. 14:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát, így a kisgyerekes anyukák 99%-ától elvehetnék a gyereket.

Kifejtenéd mit takar nála a kupi?

2012. okt. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Jajistenem, dehogy vehetik el, ki mondta neki ezt az idióta baromságot?
2012. okt. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Csak "kupiért" még senkitől sem vesznek el gyereket. Nekem is van egy barátnőm, akinél állandóan kupi van, mégis jobb anyát, mint őt még keresve sem találnék az ismeretségi körömben.

Ha viszont kosz van a lakásban, és bizonyítható, hogy ez veszélyezteti a babát, az viszont gázos lehet!

2012. okt. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
73%

Szia!


Ha csak kupi van náluk, magyarán rendetlenség, de kosz nincs- akkor nem vihetik el!! Mi alapján?

De egy jótanács: Ha annyira jó ismerős vagy, h kiállnál mellette, valahogy oldjátok meg, h rend és tisztaság legyen a lakásban, pakoljatok össze! Van olyan, h vki "nem szeret takarítani" (ismerek ilyet én is); de védőnői látogatáskor, ha kihívják az orvost stb. illik legalább elpakolni a cuccokat. /Mondjuk nekem roppant kellemetlen lenne, ha rumli lenne nálunk, de ez már egy más történet..../

2012. okt. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Kupleráj? Az ez esetben mit jelent? Mert ha azt amit nálam, akkor ennyiért nem vehetik el. Nálam az a kupi amikor mondjuk két napig tojok a rendrakásra, nem érdekel ha minden játék szét van dobálva, vagy ha a fiam minden létező ruhát kipakolt a szekrényből. De tisztaság ettől még van. Mindig szépen fel van mosva, el van mosogatva, nincs mocsok sehol. Ha ott sincs mocsok meg kajamaradék mindenhol, csak fölön hagyott pulóver, ez még közel nincs ahhoz, hogy el lehessen venni a kicsit.

Én láttam olyan borzasztó állapotokat, amitől a gyomrom is kifordult...a véres faltól kezdve a csótányig minden volt a lakásban és a gyámügy hónapokig meg sem mozdította a kisujját se, pedig tudtak a dologról. Akkor kezdtek intézkedni csak amikor az apukát elvitte a rendőr és az anya se volt sehol...

Nyugodjon meg az ismerősöd, nem lesz baj. Tegyen rendet aztán kész. Egyből rájönnek, hogy nincs itt probléma.

2012. okt. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Mocsok az nincs. Jó van néha pár mosatlan tányér, vagy ilyenek. De nem omlik a ház, mezelve van, takarít is, bár nem minden nap. Igen, olyan kupi hogy minden szana szét. A ruhák fotelekben (a tiszta, lusta behajtogatni) A játékok mindenhol szana szét. A lényeg, hogy minden ott van ahol ki esik a kezükből éppen. Persze a szemét a kukába. Amikor ott voltam én nem láttam bogarakat, vagy penészt, csak engem is sokkolt a látvány, hogy ennyire szét van hagyva minden. Igen gondoltam, hogy segítek neki össze pakolni, de azt fenn is kell tartani és én nem mehetek mindig. Amúgy mindig ők jönnek hozzánk. :) De tényleg jó anya. Imádja a gyereket és mindent meg ad amit tud, annak ellenére, hogy egyedül neveli. Csak a rendrakásra képtelen. De akkor meg nyugodtam kicsit. Segíteni fogok neki.
2012. okt. 1. 14:59
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Na ennyi erővel engem is feljelenthetne bárki. Nulla segítséggel próbálok minden áldott nap a dolgok végére érni 2 eleven gyerkőc mellett. Mire végzek az emelettel romokban a földszint és fordítva is így van, mire lenn elpakolok kezdhetem elölről fenn. :))

De attól, hogy a játékok, újságok színesek, mesekönyvek szana-szét vannak, attól még nem ragad a padló, nincsenek benn patkányok egerek, nem veszélyezteti semmit a gyerekeim életét, egészségét és testi épségét.


Ha az ismerősödnél is csak az a helyzet, hogy szerteszét hevernek a cuccok, de emellett rendszeresen takarít, rendesen öltözteti a kicsit évszaknak megfelelően, eteti is rendesen, láthatóan nincs alul táplálva, nem rágják szét a rágcsálók a házat, akkor biztos hogy nem fogják elvenni a kicsit tőle!

2012. okt. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg nincs kosz, csak a cuccok szanaszét, akkor az anyák 99,9%-tól elvehetnék a gyereket.

Kosz nálam sem volt, csak a vasalatlan majdnem kifolyt a kosárból, mosatlan nem büdösödve de a mosogatóban, játékok szanaszét... Ha rendet raktam a nappaliban, a gyerekek szétkapták a gyerekszobát, amikor bementem elpakolni azalatt a vasalatlan és a mosnivaló halomból csináltak egy nagy kupacot és azon ugráltak, stb....


Azóta van rend, hogy a gyerekek nagyobbak lettek, a saját cuccaikat el tudják rakni.

2012. okt. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

A gyerek mindig szép, jól táplált, kiegyensúlyozottnak látszik. Valami rossz akaró jelentette.

Egerük szokott lenni. Vályog ház. De szégyen vagy nem, az nálunk is szokott lenni pedig rend van és takarítok. Sőt tégla házban lakok és a fuga közt berágta magát. Jó el kaptuk, be tömtük a lyukat, de egy hét múlva be jött az ajtón. :S Aztán megint stb. Igaz mindig fertőtlenítünk ilyenkor. Mást nem tehetünk, jönnek a kis dögök, mert a szomszédban sok a takarmány és az állat. Szerintem ezért sem vehetik el. Ez a kertes ház átka. :(

2012. okt. 1. 15:09
 10/19 anonim ***** válasza:
Nálam is kétszer már volt egér, és pont abban az időszakban, amikor a gyerekek már nagyobbak voltak és tényleg egész rend volt.
2012. okt. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!