Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek, ha nagy kupleráj...

Szerintetek, ha nagy kupleráj van valakinél, elvehetik a gyereket? A gyámügy? Vagy nem veszik el olyan könnyen?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősömnél ez a helyzet. Igaz én csak egyszer voltam, de akkor is az volt. Most sírva mondta, hogy fel jelentették a gyámügyön. 1 éves a kicsi. De szerintem ennyiért nem vehetik el. Vagy igen? Én tanúskodhatok, hogy e mellett ő tényleg a gyerekéért él? Mert nem mocsok van náluk, hanem kupi. Tanácstalan vagyok, hogy segíthetnék neki.
2012. okt. 1. 14:39
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
51%

Nálam amúgy két aranyszabály van, amit különösen betartok, mióta gyerekeim vannak.


1. Reggel nálunk úgy indul, h felöltöztetem a gyerkőcöket és bepakolok egy adag mosnivalót.Gyakorlatilag 10kor már teregetek.

2. Mosatlan edényt sosem hagyok a mosogatóban, se egy tányért , se egy kanalat. Este mindent elmosogatok, bármiylen fáradt is vagyok.


És ez nap mint nap, így nem folyik ki a mosatlan ruha, és nem szalad a konyha se....Csak tipp :)

2012. okt. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Dehogyis. Ha a védőnő azt tapasztalja, hogy egy családban olyan problémák vannak, amelyek veszélyeztetik a gyermek testi vagy lelki egészségét, az első lépés az, hogy X időnként kötelező jelleggel látogatni fogja az adott családot. Ha a család együttműködő, a dolog marad ennyiben. Ha nem engedik be, nem működnek együtt, vagy a probléma súlyosbodik, akkor köteles a védőnő értesíteni a gyámügyet, ahol megvizsgálják, hogy indokolt-e a gyermeket állami gondozásba venni.

Ez azonban gyakorlatilag csak akkor fordul elő, ha a gyereket bántalmazzák, vagy a család az utcára kerül. Az, hogy rumli van, nem ok arra, hogy elvegyék, dehogyis.

Egyébként ha egy család az utcára kerül, akkor is csak addig veszik állami gondozásba a gyereket, amíg nem rendeződnek a lakáskörülmények. Ha sikerül ismét lakáshoz jutniuk, a szülők visszakapják a gyerekeket.

2012. okt. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Én folyton takarítok! Már lassan egy rabszolgalánynak érzem magamat még is ultra retek van! 1 éves kislányom mindent szétpakol, pogácsát össze vissza morzsolja... kölesgolyót eldobja és rálép stb... Sőt! Olyan is volt már, hogy 2 mp-ig nem figyeltem oda és mire utólértem (most kezdett el járni és szaladni) már a földről szedte fel és megette és nem engedte meg, hogy kiszedjem. Hát mit csináljak? Nem eszi meg kanálról vagy ha adom neki akkor az a lényeg, hogy inkább egyen ahogy jól esik neki és kész. Arról nem is beszélve, hogy nap mint nap össze is tör valamit. De én úgy vagyok vele, hogy ezek csak tárgyak. Nem ordítozok vele. Mondom, hogy nem de magasról tesz rá. Hát akkor nem stresszelem magamat. Ha összetört valamit összeszedem és kidobom. De én se tudok folyton a nyomában lenni. Ha nagyon muszáj a bébikarámba beleteszem mielőtt jön hozzánk valaki, hogy fel tudjak mosni is rendesen és szép rendes lakásba érkezzen. Ekkor üvölt! De ha ki van engedve akkor olyan kis boldog. Rengeteg játéka van, de ő még is annak örül ha megkaparinthatja a szórólapokat és széttépkedheti... Nekem volt már, hogy ételt kint hagytam és büdös volt meg hasonló mert egyszerűen olyan fáradt voltam aznapra, hogy kiment a fejemből. Régebben volt bejárónőm, de mióta megszületett a lányom nem szeretem az idegeneket a lakásomba, mert nem sokkal előtte ment ki külföldre az akit már megszoktam. Szerencsére nem nehéz összerámolni nálunk mert minimal stílusú a lakásunk és nagy terek vannak , de kevesebb lom. Így csak mindent össze kell szedni. Mikor jönnek a nagyszülők unokázni akkor mikor jönnek minden csillog-villog mire elmennek már beleültek a süteménybe, a cipőjükben rendszeresen burgonyaszirmot rejt a lánykám... meg amit még talál. Nem rossz ő, csak szeret rosszalkodni. De hát gyerek! Neki hiába mondom, hogy ne csinálja és érvelek a rend mellett. Neki nincs különbség... Így pakolok, összeszedem, kimosom, összerakom... de a legtöbb időt azzal töltöm, hogy vigyázok, hogy neki ne legyen baja. Még nem értheti és én emiatt egy percig sem hibáztatom. Szerintem egy kisgyermekes családban, ahol a kicsi a ,,lakberendező" lehetetlenség ugyan azzal az energiával folyamatosan pakolni a kicsi után. Mondjuk egerem még nem volt, se csótány se semmi élősködő ami elhanyagoltság miatt költözött volna be. Kosz sem szokott lenni, de bizony előfordult már az is, hiszen egy ördögfiókám van...
2012. okt. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
a mi falunkban él egy család, akiknek az udvaruk patkányok lakóhelye, a gyerekek (4-en vannak) nevetve mesélik h a hasukon szaladgálnak az egerek, a lábuknál pazkányok, de ők olyan bátrak h nem félnek, az apa alkesz, az anya dilis... a házuk fele lebomolva, az udvaron szaros pelenka, 1 méter magasan szemét mindenhol...és nem csak rumli van, hanem szemét mhol..1 szobában vannak 6-an, ők egy magyar család amúgy. a gyámügy állandóan jár amugy már vagy 4 éve, de nem vettk el a gyerekeket soha...
2012. okt. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Utolsó előtti. Ismerős a szitu! :) Nálam se elhanyagoltság miatt szokott egér lenni. El szaporodni nem tud. De az ajtón is be szökik ha nyitva marad. Nem tudok mit tenni.

Utolsó. Jesszus, ilyen létezik? Basszus síró görcsöt kapnék, ha a gyerekemen szaladna át egy egér. Na a patkányról meg ne is beszéljünk. Az ilyenektől viszont vizsgálat nélkül szedném el a gyerekeket!

2012. okt. 1. 19:26
 16/19 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok. hát igen.. én már nem egyszer vittem nekik ruhát (pedig nem ismerem őket személyesen) és az anyjuk átvette a kerítésen és bevitte.. se egy jónapot, se egy köszi, vagy essél hasra... szóvaaal...a nagyobbik lány kolis, ösztöndíjat kap, ami a koli szállásra és buszjegyre elég, gyakorlaton van reggeltől estig és vizet iszik, hogy ne legyen éhes,mert nincs pénze rá. a gyerekeket küldik borért stbb. szomorú...
2012. okt. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
bocsi, szóval nincs pénze ennivalóra :(
2012. okt. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Kupi miatt nem vehetik el tőle,de biztos hogy,kimenek a gyámügytől szemlére ki tudja miket monot aki feljelentette szegényt.É n bemenék személyesen a helyébe az ügyintézöhöz.
2012. okt. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Sikerült kitakarítanunk. Csillog minden. (remélem most már meg is tartja a rendet.) :) Nem tudom én se mit mondhattak szegényről, tényleg szívét lelkét ki teszi azért a kicsiért! Most már jöhetnek. Biztosan mellette fogok tanúskodni. Ha egyáltalán meg kérdeznek. :)

Mindegy, nem is volt olyan nagy meló mint hittem. De akkor is szégyellje magát aki ilyet tesz. Van neki éppen elég problémája. :(

2012. okt. 1. 21:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!