Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti vállalnátok 2 szobás...

Ti vállalnátok 2 szobás albérletbe babát? 27L

Figyelt kérdés
2012. okt. 2. 12:39
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
73%

1szobás, 59nm-es önkormányzati bérlakásban élünk, 11 hónapos a kiscsaj! :)

(Igaz, az albérlet kicsit rizikósabb mint egy bérlakás)

2012. okt. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
95%
Ha nagyon szeretnénk egy kisbabát, akkor igen.
2012. okt. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
39%
Mi egy szobás, 25 nm-es albiban lakunk két gyerekkel, és jön a harmadik.
2012. okt. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
93%

Melyik része a gond? A 2 szoba vagy az albérlet?

Ha az albérletből nem tehetnek ki egyik napról a másikra, akkor persze.

2012. okt. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
91%

Igen. Persze!!


...és ha eszem lett volna soha-soha nem veszek lakást. Egy bérelt lakásból akkor költözöl odébb amikor szeretnél, amikor kinövöd, amikor úgy tartja szükséged. Mi kinőttük a lakást (mert lett még egy babánk) a párom 200 km-re kapott egy álomállás ajánlatot, amit azért nem fogadhatott el, mert akkor nem lenne itthon, menni pedig nem tudunk, mert hitel van a lakáson és eladni lehetetlen...

2012. okt. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
94%
Nekünk egy 16 hós kisfiúnk van, anyóséknál lakunk, közel jövőben albérletbe fogunk költözni, mert az itt lévő állapotok már elviselhetetlenek... És ahogy lerendeződik a lakás kérdés, szeretnénk még 1 babát. Ha a bérleti díj fizetésével nincs gondotok, és marad is mellette annyi pénzetek, amiből meg tudtok élni, akkor miért ne? Egy esetben nem vállalnám: Ha nem tudom fizetni, és albérletből albérletbe kellene vándorolni. De ha ez a veszély nem áll fent, akkor minden további nélkül!
2012. okt. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
94%

Igen:) Vállaltam pont 27 éves voltam, a férjem 29. És egyébként pontosan így van ahogy az utolsó írja ez csak itt M.o-n "ciki" albiba szülni, külföldön csak életük második felében vesznek max. lakást az emberek addig meg míg aktív korúak bérlik a lakást pont ezért ha jobb lehetőség kínálkozik, ne legyenek röghöz kötve.

Mi azóta már vettünk egy lakást és most pont így jártunk hogy kapott a férjem egy jó lehetőséget máshol de mivel itt a lakáshitel meg a lakás így nem mentünk. (albérletbe nem mertük kiadni (és egyébként is csak viszonylag alacsony áron lehet kiadni), úgy hogy 250 kmre vagyunk tehát nem tudunk x időszakonként leruccanni).

Ja és laktam már életemben albérletben (egyetem alatt is majd kisbabával, nagyobb gyerekkel és a második babámmal terhesen is) soha nem akartak kitenni, kirakni vagy ilyenek.

Elején tisztáztuk mik a tervei az illetőnek a lakással.

2012. okt. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
58%

Mindenki másképp gondolja ezt!Mi családi házban lakunk 160nm-en,nincs hitelünk,mégis nagyon meggondoltuk hogy mikor jöjjön a baba.Nem szeretném ha bármiben is hiányt szenvedne,én egy albérletben nem érezném magam biztonságban,de mondom mindenkinek mások az igényei...

Nem akartam olyan lenni aki minden hónapban remeg a gyedért,inkább előtte megteremtettük számára a megfelelő hátteret.

de ha már nagyon vágysz egy babára,és van segítségetek,akkor vállald be.Ez a ti döntésetek.

2012. okt. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
59%
na jön a lepontozás, mert mindenkinek nem megy ilyen jól. Köszi
2012. okt. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
84%

Mindegy hogy a tulajnak vagy a banknak fizeted havonta azt a pénzt a baba kérdés szempontjából. A lényeg, hogy ki tudtok-e belőle jönni.

Nekem külföldön van házam, de itthon szerettem volna szülni. Logikus, hogy albérletben vagyunk és nem veszünk potyára egy lakást. Annyira értelmetlen lenne és eszembe sem jutott. Sőt! Én is szeretnék másodikat is. Pedig összesen 120nm, holott bérelhettem volna házat is. De nem! Összesen lesz kb 3-4 év mire vissza fogunk költözni. Minek fizessek 2x annyit? Nem vagyok milliomos és nem dobálom feleslegesen a pénzt. Nem smucigságból vagy azért mert nem akarnék jót a gyerekemnek. Egyszerűen azt a pénzt hasznosan is el tudom költeni és nem találok semmi kivetnivalót abban, hogy egy másik embernek fizetek.


Nem tartom veszélyesnek mintha a bank lakoltat ki ha úgysem tudsz fizetni... Később ha te is fogsz dolgozni 2 fizetésből kereshettek olyat ami majd a nagyobbacska 2 gyereknek is akár külön gyerekszobát biztosít, ha nem férnétek.Szerintem az embernek igen is jót tesznek azok a döntések amik motiválják őt arra, hogy a lehető legjobbat hozza ki magából. Lehet hogy 3-5 év múlva sikerül egy családi házban élnetek, mert akkora dopping lesz nektek, hogy nagyobb életteret tudjatok a gyerekeknek biztosítani. Egy biztos! Ha most tudod, hogy az alapvető szükségleteit meg tudod adni, akkor hiába vársz arra amíg a feneke alá teheted a ,,luxust". Nő vagy, bizonyos ideig szülhetsz! De bármelyik szülőnek is rossz, ha később vállalja a gyermeket hiszen tudnod kell, hogy annyival kevesebb évig kísérheted útján.:(

2012. okt. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!