Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idős korig "nem gond"...

Mennyi idős korig "nem gond" ha nem indul el a baba?

Figyelt kérdés
Vagyis mikor forduljak szakemberhez, ha még nem indul el önállóan?
2012. okt. 2. 14:05
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
0%
Én úgy tudom,hogy 15 hónapos koráig nincs semmi különös abban ha nem indul el.Ha utána sem mutat rá hajlandóságot akkor a védőnő/gyermekorvos adhat beutalót kivizsgálásra.
2012. okt. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Kb. másfél éves korig van a határ, ami egy elég tág határ. Ha azután se indul el, mindenképpen szakember.
2012. okt. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 Golan Trevize ***** válasza:
5%

Az én gyermekeim 1 hónapja kézenfogva sétálnak, most próbálkoznak az első önálló lépésekkel. 9,5 hónaposak.

Szerintem egy éves kor után gáz, ha nem indul meg a gyerek.

2012. okt. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
ha másfél éves korában nem megy, akkor baj van. Persze az enyém pont másfél évesen indult el, de furán, úgyhogy megszavazták neki a tornát. A védőnő úgyis érdeklődik, jártok gyerekorvoshoz, ott említsd meg, hogy mi van a babáddal.
2012. okt. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
78%

Egyáltalán nem "gáz" ha 1 éves koráig nem indul el a baba!!!

Ilyen hülyeséget írni válasznak....

2012. okt. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
9 hónaposan állt fel először, most 14 hónapos és kezdek aggódni... a család, az ismerősök is folyton azt kérdezik elindult-e már? 15 hónaposan kell mennünk dokihoz, keressem fel hamarabb?
2012. okt. 2. 14:21
 7/26 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem is rohadt nagy szégyen! Ne haragudj, neked van gyereked? Egy gyerekkel kapcsolatban hogy írhatsz olyat, hogy gáz???

Másfél éves korig kellene elindulnia, vagyis megtennie az első önnálló lépéseket. Ti hogy álltok? Mennyi idős, hogy feljődött a mozgása?

2012. okt. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
51%

18 hónapos korig "kell" elindulniuk önállóan, de van aki még ennél is később indul el, és makk egészséges.

A nagy átlag egy éves kora után indul el.Ha nagyon hamar elindulnak(1 éves kor előtt), az sem túl szerencsés, sőt...Mivel a túl gyors mozgásfejlődés is okozhat a későbbiekben sok problémát. Kezdve a gerincproblémákkal( nem olyan erős még a csontozata egy 10 hónaposnak, mint pl. egy 14 hónaposnak, így jobban megviseli a gerincét a saját súlyának a tartása ...), a beszédfejlődés zavarával, egészen a tanulási nehézségekig (disgrafia, dislexia, discalkulia). Minél többet mászik egy baba, annál jobb, mert mászás közben fejlődnek legjobban az agy féltekék.

2012. okt. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 Golan Trevize ***** válasza:
6%

Persze, mindenki nyugtatgatja magát, "hogy nincs is lemaradva a gyermekem", meg ilyenek.

De igenis, egyéves korban, hanem is kell kilométereket futni, de már illik a járással próbálkoznia egy gyereknek.


Lehet otthon is tornáztatni, gyakorlatokat csinálni.

Mozgásban kevésbé fejlődő babákat meg nem árt elvinni babaúszásra/gyógytornára.

2012. okt. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
8. vagyok. Az én fiam 8 hónaposan állt fel kapaszkodva, 11 hónaposan kezdett mászni, és 14,5 hónapos volt, amikor egyszer csak besétált a szobába:) Sokkal magabiztosabban kezdett járni, mint azok, akik 10 hónaposan kezdték. Keveset esett, és akkor is ügyesen, nem úgy, hogy eldőlt mint egy zsák.
2012. okt. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!