Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A háziorvos tényleg nem adhat...

A háziorvos tényleg nem adhat más városba beutalót, csak abba, ahol lakunk?

Figyelt kérdés

Miskolcon lakunk.A 2éves fiamat endokrinológiára kellett vinni.Sajnos nem egyszer voltunk már itt a megyei kórházba(gyek),feküdtünk is bent,és azt senkinek nem kivánom azt,ahogy itt bánnak a gyerekekkel-szülőkkel...

Ezért megfogadtam,ha onnan kijutunk,és netán ismét kórházba kell menni valamiért,soha többet nem viszem oda a gyereket.Rengetegen viszik el innen,inkább utaznak több 100 km-t,csak ne ide kelljen vinni.Na én is ezt tettem,onnantól kezdve megfogadtam máshova viszem.Debrecen jött szóba,mert nagyon dicsérték,ismerős is dolgozik ott,igy tudott szerencsére 1,5 hónappal hamarabbi időpontot adni,ez mára esett.Kb 2hete elmentem a körzeti gyerekorvoshoz,hogy kérjek egy beutalót a debreceni kórházba.Nem akart adni,mert hogy ő nem irhat máshova,csak ahova tartozunk városilag!Mondom ezt mégis hogy gondolja?Tudta hogy mi volt a fiammal,miket műveltek,hogy bántak velünk itt...stb,és mégis...azt mondta megbüntetik...stb.Mondom mióta van ez,én még ilyet nem hallottam.És mondom ha ebbe a városba nincs egy x vizsgálat,mert itt nem végeznek csak mondjuk pesten,vagy a szülő nincs megelégedve az ottani kórházzal,és szeretné máshova vinni,miért nem lehet,mi az hogy nem teheti meg?Azt mondta őket nem érdekli....az agyam eldobtam komolyan mondom...tényleg van ilyen,csak én nem tudtam erről?Nem adhat máshova beutalót??Hallottatok ilyenről?Végül addig mondtam neki,addig erősködtem még nagy nehezen adott,de azt mondta több ilyen nem lesz.

Ma voltunk Debrecenbe ugye,és jan.7-én vissza kell menni vérvételre..stb,és ugye megint kell majd beutaló,de nem fog adni.Mit csináljak??Vigyem más dokihoz?És ha az se ad??


2012. okt. 2. 21:14
 1/8 anonim ***** válasza:
és ha nem a kórházba adna beutalót hanem arra a területre, vagyis endokrinológiára? ahhoz meg már semmi köze, hogy melyik kórházba viszed, nem? :) megbüntetni se tudják ha esetleg van ilyen...
2012. okt. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
nálunk ki van akasztva egy lista, hogy a mi városunk lakó hová fordulhatnak a problémáikkal, különböző kórházakba utalhatnak. Ilyenek vannak: Győr, Kaposvár, Szombathely, Pécs, Veszprém. És ezekre a helyekre adhat beutalót az orvos. Az agyam eldobom. Még jó, hogy nem az ország másik felébe.
2012. okt. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát én úgy tudom, hogy ha egyszer már kezelés alatt álltok egy kórházban, egy adott osztályon, akkor oda már nem kell újra beutaló... (ha más osztály, akkor persze kell).

Egyébként körzetileg több helyre is tartozhattok, különösen speciális esetekben... én eddig mindig oda kaptam beutalót, ahova kértem.

2012. okt. 2. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
nekünk tavaly adott.egy kisvárosban lakunk,itt is van ortopédia,de a pesti dokiban jobban megbízok.adott oda simán beutalót,csak utazási költségtérítést nem kérhetek.de hogy a variálás után mi változott,azt nem tudom.majd kiderül jövő hónapban,mi is megyünk debrecenbe.
2012. okt. 3. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm.Akkor szerintetek sincs ilyen hogy csak Miskolcra adhat beutalót?8 ezer ft-ba került ez az út nekünk,ebből 3 ezer csak a parkolás volt....de nem érdekel,bármennyi pénzt megér nekem,csak a fiam normális helyen és orvosokkal legyen,semmi extrát nem várok el,csak ezt,és ezt itt megkaptuk,sőt....!

Pedig egyáltalán nem állunk jól anyagilag,de inkább nélkülözök bármit,csak el tudjam vinni!

Akkor lehet nem is kell januárba újra beutaló?Ezt hol tudnám megkérdezni biztosra?

2012. okt. 3. 09:18
 6/8 A kérdező kommentje:
az első válaszoló irta hogy ha csak endokrinológiára adna e beutalót,nem lenne rajta kórház?Sajnos nem lehet,muszáj a pontos kórház és osztály nevet ráirnia. :S
2012. okt. 3. 09:19
 7/8 anonim ***** válasza:

Június elsejével változtatták az egészségügyi törvényt, mi is beleestünk ebbe a problematikába. Fizetni kell a vizsgálatért is, ha nem ott kezelteted magad vagy a gyereket, amelyik a körzetbe tartozol, és beutalót valóban nem adhat csak abba a körzetbe doki. A kórházi osztállyal kell beszélned, hogy mi a teendőd, ők segítenek.

Mi abba a városba járunk magándokihoz a gyerekkel, ahol kezelni szokták, így a dokink adhat beutalót abba a városba, bár körzetileg nem oda kellene mennünk.

2012. okt. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm!Hát ez tök jó....azt hittem csak direkt nem akar adni beutalót....nem tudom mire volt jó egy ilyen törvény....Fizetnünk nem kellett,mivel kórházba voltunk,nem magánrendelésen.Akkor feleslegesen is vinném át másik körzeti orvoshoz,az se adhat akkor beutalót nekünk máshova....a papirján amit tegnap adtak van rajta tel.szám,akkor felhivom majd,és megkérdem mi van ilyenkor.Rögtön kérdezte is mosolyogva a doktornő,hogy miért debrecenbe jöttünk miskolcól,hisz itt is van endokrinológia.Én röviden elmondtam miért,teljesen megértette,és láthatóan "örült" hogy oda mentünk.
2012. okt. 3. 11:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!