Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kérlek nyugtassatok meg? Van...

Kérlek nyugtassatok meg? Van itt olyan anyuka, akinek hipotón babája extra későn kezdett mászni és nem volt mégsem baj?

Figyelt kérdés

Babám 10 hónapos lesz és hipotón. Még nem mászik és tegnap a Dévényes is mondta,hogy aggódik, bár nem tudja mitől lehet, mert szellemileg semmi gond.

A férjem szerint ne akarjak még Dunának menni, hiszen,ha később is, de eddig is mindent megcsinált, és ő több hipotón gyerekről is hallott, akik 12-13 hónaposan kezdtek el csak mászni!


2012. okt. 3. 06:59
 1/8 anonim ***** válasza:
11,5 hósan kezdett mászni, 16 hósan menni. Ma 4 éves, legokosabb a csoportjában, bicajozik pótkerék nélkül, egyetlen gondja, hogy hamar fárad a figyelme, de ez is jól fejleszthető. (nem figy. zavaros!)
2012. okt. 3. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szia. Bár az én fiam nem hipotón, ezért erre a részre nem tudok válaszolni. De ne viccelj már! Ismerek olyan makk egészség babákat akik 10-12 hónap közt kezdtek el mászni. Pedig nekik az ég világon semmi bajuk. Itt az utcánkban is van egy kislány. 10 hós el múlt de nem mászik! Ne aggódj, rá fog jönni, hogy kell. :)
2012. okt. 3. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Aranyosak vagytok! Próbálok megnyugodni! Szegény férjem a Dévényest sem érti,hogy miért ijesztget, hiszen biztos volt már a praxisa alatt olyan hipotón gyerek, aki nem mászott 10 hónapos korára!

2012. okt. 3. 09:23
 4/8 anonim ***** válasza:
Az én lányom sem mászott (se kúszott) 10 hónaposan. Voltunk konduktornál azt mondta, hogy lazák az izületei és kb 16-18 hónaposan fog csak járni. Pont az első szülinapján kezdett el mászni, most 15 hónapos és még nem jár (14 hósan állt fel). Azóta megint voltunk konduktornál, még mindig úgy látja, hogy nincs gond, viszont most először hallottam a szájából, hogy hipotón, eddig senki nem mondott ilyet. A Dévényesek pedig azért paráztatják az embert, hogy vidd hozzájuk jó pénzért. Ne izgulj, ha nincs neurológia gond nála akkor el fog indulni amikor úgy érzi, hogy eljött az ideje. Én is 16 hónaposan kezdtem el járni csak 30 évvel ezelőtt még a kutya sem cseszegette miatta anyámat. Makk egészséges vagyok. Manapság divat/biznisz siettetni mindent.
2012. okt. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi!

Szintén későn járó voltam!:)

De sajnos még ülni sem igazán tud. Igazából az zavar,hogy már 9 hónapja járunk és mindenhol olvasom a sikersztorikat, hogy elég volt 5 alkalom, meg 10 és nem értem,hogy pont nálunk miért nem használ!:(

2012. okt. 3. 14:22
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Hátha olvasod még a kérdést.

Az én fiam 11 hónapos volt, amikor felült, és akkor még nem mászott. Se a védőnő se a doki nem mondott rá semmit. Már majdnem 1 éves volt, amikor még mindig nem mászott. Akkor vittem el Dévényeshez, azóta már feláll és mászik is, pedig még nincs 13 hónapos. Ne aggódj, még nincs lemaradva semmiről!

2012. nov. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Mi is járunk Dévény tornára két hónapos kora óta. Kisfiam most lesz 10 hónapos a napokban de még ő sem mászik, és még felállni sem állt fel. Csak kúszik, meg néha felül, a lefekvés az már megy neki. Én is azt hittem hogy ennyi idősen már legalább mászik. Szóval sokszor én is elkeseredek, hogy másnak olyan hamar használ, pár alkalom aztán már szalad a gyerek. Hát én türelmes vagyok de azért néha beparázok. Azt hiszem csak akkor nyugszom meg ha elindul.

2012. nov. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi!

Közben beindult a mászás. Egy hete mászogat. Igaz még egyszerre csak kb. két métert, de már önállóan csinálja!:)

2012. nov. 23. 07:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!