Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » BCG oltás? Tovább lent.

BCG oltás? Tovább lent.

Figyelt kérdés

Kislányom 1 éves és két hónapos, és ma derült ki nem látszik a BCG oltás helye, ezt tüdő szakorvos ellenőrizte, de sajnos 1 éves kor után már nem adható újra.

A család orvosom pedig egyáltalán nem foglalkozott ezzel, a szomszéd asszonytól tudtam meg, hogy figyelni kell az oltás helyét. Lehet valami következménye, hogy nem kapta újra? Hasonló tapasztalat? Idegeskednem kell életem végéig, érte ez miatt?



2012. okt. 3. 09:31
 1/8 kíváncsicska ***** válasza:
Nekem sem látszik a BCG oltásom helye.A lányom orvosa azt mondta (aki még annó az én orvosom is volt), hogy tuti megkaptam de lehet mélyebbre adták és ezért nem látszik.Nézd meg a kiskönyvet ha ott van hogy beadták akkor nincs gond (mert ugye az oltásokat vezetik) és nem kell aggódnod.Ha nincs akkor kérdezz meg egy szakembert, mi van ilyenkor és milyen következményekkel járhat.De szerintem
2012. okt. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 kíváncsicska ***** válasza:
csak túl mélyre lett beadva.
2012. okt. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Vagy túl mélyre lett beadva, vagy nem reagált rá a szervezete. A kislányomnál ugyanígy jártunk. Ráadásul most kiderült, hogy már egyáltalán nem fognak oltani, sem az újszülötteket, sem azokat a babákat, akik nem reagálnak az oltóanyagra.

Tenni nem tudsz semmit.


Egyébként a külföldi országokban már réges rég eltörölték ezt az oltást, mert állítólag nem ér semmit, több a hátránya, mint az előnye.

2012. okt. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Csak Magyarországon kötelező védőoltás. Mi Angliában élünk, itt választható. Én beadattam, de nem történt vele semmi. Megkérdeztem a magyar gyerekdokit (ekkor épp Mo-n voltunk) és azt mondta nem kell megismételni, már Mo-n is tervezik, hogy leveszik a kötelező védőoltások listájáról. Úgyhogy nyugi, nem lesz semmi baja a kislányodnak.
2012. okt. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Most olvasom a 3-as választ. Akkor ezek szerint már nem oltanak.
2012. okt. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Mi 3 naposan bekaptuk, még az újszülött osztályon, de nem tudtam, hogy ki kell keljen, vagy legalbb a helye kell látszódjon. Mindegy mert már lekéstünk az újra adatásról, remélem nem lesz gond.
2012. okt. 3. 11:34
 7/8 anonim ***** válasza:
szinte lehetetlen hogy elkapja mert Mo.nagyon nagy százaléka be van ugye oltva.de nekünk mindig nézi a védőnő és a doki is a helyét.
2012. okt. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

szia!

A fiamnak csak egy kis kék folt látszódott, olyan volt mint a véraláfutás. A doki azt mondta ez is elég, ez már reakciót jelent. neki sem volt puklis, gennyes, azóta sem látszódik semmi, nem oltották újra.

Nem kell aggódnod. Kamaszkorban kapnak karba egy ellenőrző szurit, ha piros lesz, akkor védett, ha nem, akkor újra oltják.

Lehet, hogy emlékszel rá, mindenki megkapta, a köznyelv "nyuszi szemnek" hívja.

Szóval semmi izgalom.

2012. okt. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!