Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha van oltás akkor már nem...

Ha van oltás akkor már nem vagy hordozó? Vagy hiába az oltás, attól még hordozhatod és tovább adhatod?

Figyelt kérdés
Te hogy tudod?
2009. dec. 4. 11:45
 1/9 anonim ***** válasza:
54%

szia.

Ha beoltattad magad,attól még lehetsz vírushordozó,tehát tőled bárki elkaphatja,sőt te is lehetsz beteg,csak enyhébb lefolyású lesz mint annál aki nem oltatott.Én ezért nem oltatom be magam,mert a babámnak még nem lehet,tőlem mindenképp elkaphatja.

2009. dec. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
54%
Úgy tudom, hogy az oltástól függetlenül még hordozhatod és rovább adhatod.
2009. dec. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Pontosan, én is így tudom, és ezért így még rosszabb, mert aki be van oltva az nem is tudja, hogy éppen másokat megfertőz.
2009. dec. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Én szoptatok,továbbra sem merek oltatni.

Nem megyünk sehova,csak sétálni- ahol lakunk,szinte nem találkozunk senkivel.


Tél,Balcsi-part:))


Én így próbálom elejét venni a dolognak.

DE!!!!


Apa jár sok fele,így ő oltat- azt hiszem így döntött.


De akkor szinte felesleges,mert minket attól még megfertőzhet?????

2009. dec. 4. 12:25
 5/9 anonim ***** válasza:

szia

nem felesleges, mert ha el is kapja lehet csak egy náthaként éli meg a szervezete, ez esetben csak a náthát adja tovább.de, ha nem oltatakkor tuti a vírust adja tovább,amenniyben elkapja.

2009. dec. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Ahha!!!!


Értem.Szóval ha el is kapja,akkor csak egy gyenge vmit tud átadni?


Nem ezt a veszélyes és vad vírust adja tovább?

2009. dec. 4. 12:51
 7/9 anonim ***** válasza:
sZia, mi is Balcsibarton lakunk,apa vendéglátóban dolgozik, igy ő tegnap oltatta be magát, én kerülöm a tömeget, nem megyek plázákba vásárolni, kariajándékokat netről rendelek, látogatók nemigen jönnek, szüleim oltva vannak, sajnos anyósék nem. Én nem oltatom így magam, babám sem,aki 13 hónapos. Bevásárlást sem én intézem. Bízom benne,hogy ez igy elég lesz a vírusok ellen, tudni kell, hogy egyéb influenza-törzsek is vannak a levegőben,nemcsak a H1N1, persze ez a legagresszívabb, de itt a környékünkön még korántsem tombol. Szerintem várja a hidegebb és nedvesebb időt.... Vigyázok a picire és magamra.
2009. dec. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
első vagyok.nem a náthát adja tovább hanem a vírust.az hogy nála a vírus csak kisebb lefolyású,logikus,hogy magát a vírust adja tovább,és az hogy a másik szervezete erre hogy reagál,azt nem tudni.orvostól tudom.
2009. dec. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

12:43-as vagyok:

"mert ha el is kapja LEHET csak egy náthaként éli meg a szervezete, ez esetben csak a náthát adja tovább.de, ha nem oltatakkor tuti a vírust adja tovább,amenniyben elkapja.

"

bocs, de nem voltam egyértelmű(én is orvostól tudom),szóval,ha LEHET csak náthaként éli meg ,azt adja tovább,de lehet influenzás is,ekkor a vírust adja tovább,csak az oltottnak gyorsabb-gyengébb lefolyású,és szövődmény mentes.

2009. dec. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!