Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szülj a nyugdíjadért! Mit...

Szülj a nyugdíjadért! Mit szóltok hozzá?

Figyelt kérdés
[link]
2012. okt. 4. 16:58
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:

"amit beteszel járulékot, azt a mostani nyugdíjasok kapják, akik már most többen vannak, mint a keresők. Mire mi öregek leszünk, mivel kevés a gyerek (akik keresők lesznek), azok fizetéséből vont járulékot kapnánk, de mivel ők még sokkal kevesebben vannak, nem lesz mit kapni. Szopás, de így van

Ez a nyugdíjdolog nem takarékszámla, h beteszed és ottmarad!"


Na jó de ezt a logikát követve akkor a sok évig otthon lévő anyuka gyes-ét és a gyede-ét is a most dolgozó emberek fizetéséből van.

A esett 40 évet ledolgozta nem szül akkor 40 évi fizette adót.

B esett 40 évből otthon volt 10 évet 30 évig fizette az adót.

Nyugdíj előtt B esett már kivett 10 évnyi pénzt a közösből míg az A eddig csak befizetett.

2012. okt. 4. 21:52
 22/29 anonim ***** válasza:
Persze hogy nem, senki sem mondta hogy takarékszámla, akkor is aki be tesz az kapjon is.
2012. okt. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%

Megmondom őszintén én ezt az egészet nem értem, hogy HOGYAN került összefüggésbe a gyerekszám a nyugdíj témával?? Eddig is mindig is az volt hogy AKI DOLGOZOTT annak járt nyugdíj a MUNKA után/miatt, köze se volt a gyerekeknek ehhez.

Nem értem, most miért kellett összefüggésbe állítani a két dolgot?

Ez pont olyan hajánál fogva előrángatott hülyeség mintha azt találnák ki hirtelen hogy az kap eü ellátást akinek min.2 gyereke van a többi meg d.göljön meg ott ahol van...

Egyébként meg árnyalva a képet , nekem 3 gyerekem van mert így érzem teljesnek az életem érzelmileg szellemileg fizikailag mindenhogy.

nem vagyunk milliomosok és nem állnak millióim a bankban.

De nagyon sok gyerekes ismerősünk és barátunk van és jópáran 1 max.2 gyereket vállalnak és van egy pár akik tényleg rosszul élnek, de jópár van akik saját bevallásuk szerint is azért nem vállalnak több gyereket mert bár egészségük megengedné, de ők egy színvonalat szeretnének tartani (márkás dolgok, nyaralás, síelés, telelés) ami jogos persze de ez áll szemben egy második babával pl.

Mindazonáltal ez hogy rákényszerítsenek embereket arra hogy szüljenek holott semmijük se kívánja szintén nagyon aggályos. Nehéz ügy.

Az emberek egy jó része amúgy imád panaszkodni meg sírni hogy de rossz (aláírom hogy sokaknak tényleg rossz) de évről évre roskadozik a karácsonyfa alja az ajándéktól ezerféle játéktól, a szülinapi zsúr, a nagybevásárlás.

Szóval van ilyen is.

2012. okt. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam végig a cikket, mert már az elején kiverte a biztosítékot, hogy valaki -mért nem csodálkozom hogy férfi...- ilyen alpári minősíthetetlen elgondolás alapján adjon javaslatot, egy olyan kérdésben, amely végül is az ember végső éveit hivatott eldönteni.

Tehát hátrányos megkülönböztetés ér ENGEM, csak azért, mert nő vagyok. (Nincs láb nincs csoki?)

Milyen alapon döntene ő egy bilológiai tényen keresztül -van gyerekem nincs gyerekem- a valós fizikai munkám értékelése helyett?

Rendben, semmi akadálya.. és most nagyon undorító dolgot fogok leírni ide, ha ő természetesnek veszi azt, hogy anyagi állapotom, egészségi, és lelki körülményeimet félretéve, ragadjam meg az első férfit -ha nincs kivel- és csináljam meg neki,- és az ÁLLAMNAK, aki volt szíves idáig eljuttatni az országot-, a jövő adófizetőit, mert ez ő szerinte bármely nőtől bevállalható teljesítmény -állatok lennénk, mi nők?-, akkor a férfiakra és politikusainkra annál inkább vonatkozzon valamely követelmény arra nézve, hogy időskorukban ne dögöljenek éhen, ne fagyjanak halálra otthonukban.

Legyen mondjuk egy intézmény, ahol hivatalosan alkalmaznak nagyfas.u néger férfiakat, akik hivatottak a férfiakat, nyugdíjuk előtti utolsó 5 évben hétvégente jól se.gbe bas.ni.

Botos és társainak mindezt a nyugdíjért hivatalosan, televíziós közvetítéssel egybekötve kell teljesíteni. Csak nem lenne olyan nagy ár azért, hogy időskorukra nyugdíjat kapjanak... ugye. Hidijóták!

2012. okt. 5. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
Ja, panasznak helye nincs, myugdíj megállapítása a havi aktuális árfolyamon mozgó vajaskenyér- néha farhát adagra van megállapítva, mely a pelenka és e. ü. betét megvételét már nem fedezi.
2012. okt. 5. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%

A nyugdíj nem a gyerek után jár, az a befizetett járulék után jár. Hogy az állam a mai nyugdíjasok nyugdíját a most dolgozók befizetett járulékaiból állja, az a magánügye, ha az nem lesz, akkor köteles lesz állni másból.

Ha a nyugdíjasok mindig a dolgozók által épp befizetett járulékokat kapják, akkor akik először fizettek járulékot, annak a pénzét hova tette az állam? Zsebre? Akkor meg azért jár.

Egyébként ha lenne munka, akkor szaporulat is lenne. Ha most születik egymillió gyerek és húsz év múlva lesz egymillió munkanélküli, azzal ugyanott vagyunk vagy még rosszabb helyzetben. Attól kell félni, hogy sok ember lesz és kevés munka, nem attól, hogy kevés ember és sok munka, mert ahol munka van, oda munkás is akad (legfeljebb bevándorló, pl. határon túli magyar).

2012. okt. 5. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

"évről évre roskadozik a karácsonyfa alja az ajándéktól ezerféle játéktól, a szülinapi zsúr, a nagybevásárlás."


Alapvetően egyetértek, de azért én különbséget érzek a között, hogy egy család egy évben egyszer kiköltekezik (és sokan egész évben spórolnak, hogy roskadozzon az a fa), és a között, hogy egész évben folyamatosan másfél-kétszer annyi a kiadás, mint gyerekek nélkül.


Az én értelmezésemben az "ösztönzés" azt jelenti, hogy ha ezt és ezt csinálod, akkor jobban jársz, mint ha nem. (Pl. ha szelektíven gyűjtöd a szemetet, kevesebb a szemétdíj.) Ilyet még nem hallottam az egész elmúlt húsz évben, hogy ha valamit nem teszek meg (amit amúgy mindenkinek alanyi, emberi joga eldönteni), akkor rosszabbul járok!!

2012. okt. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

...és a sok cigány,aki nem dolgozik,csak rommá szüli magát 14-50 éves koráig,és azok is ugyanígy,de szinte egyik sem dolgozik?????

Szülnek,szülnek,és szaporodnak,de egy fitying haszna sincs az államnak belőlük,sőt annyival több embert károsítanak meg,ahánnyal többen vannak,mert több a gyerek,több az éhes száj,nem elég nekik a segíj,amit a rendes,becsületes munkából élő adófizető,kuporgató emberek dobnak össze nekik...

Gipsyland leszünk nemsokára,ha így haladunk.

2012. okt. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
100%
Most már nem csak a segélyt, hanem a nyugdíjat is mi fizetjük majd nekik. :D
2012. okt. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!