Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kapott először rántottát...

Mikor kapott először rántottát, tojásfehérjés ételt a babátok? Egy éves kor után adható, ha valakinek volt valami allergiás reakciója, milyen tünetei lettek? Pöttyös lett, vagy milyen nem várt tünetek lehetnek?

Figyelt kérdés
2012. okt. 5. 18:42
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Rántottát 6-7 hónaposan adtam nekik. De madártejet már 4-5 hónaposan kaptak. Nem lett tőle semmi bajuk.

Az unokahúgom lett csalánkiütéses a tojástól. Amikor elmúltak a kiütések, a sógornőm újra adott neki tojást. Először csak egy-két falatot, majd fokozatosan emelte az adagot. 3-4 hét alatt az immunrendszere megerősödött, és azóta sincs semmi baja a tojástól.

2012. okt. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A 15 hós oltás előtt 2 héttel kezdtem adni neki tojást.
2012. okt. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Tegnap délelőtt kapott először rántottát az egy éves fiam. Dél körül- dél utánra apró pöttyök jöttek elő az arcán, egy kettő a nyakán. Nem viszket neki. Ma már halványabbak. Védőnő szerint akkor 2 éves korában(??????) lehet újra adni neki!!!
2012. okt. 6. 09:44
 4/5 anonim ***** válasza:

Minél később kap egy ételt egy gyerek, annál hamarabb lesz rá allergiás. Az immunrendszere nem tud ellene védekezni.

Igaz, ma az ellenkezőjét mondják,de a felelősséget érző allergológusok nem.

2012. okt. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
én sem gondoltam, hogy kivárom vele a 2 éves kort... a védőnőnk mindent a "nagy könyv" szerint mond, sőt szinte követel. Én is úgy gondolom, hogy minél később, annál rosszabb. Védőnő szerint azért lett kiütése, mert szőke, kék szemű és nagyon fehér bőrű a fiam...nem hiszem, mert a lányom is ugyanilyen volt, és fél évesen ő is ette a rántottát és nem lett baja(lekopogom)..köszönöm a válaszotokat! :-)
2012. okt. 7. 07:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!