Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sírni hagyni vagy sem? Akik...

Sírni hagyni vagy sem? Akik sírni hagyták a babájukat, azok hogy bírták ki, közben mit csináltak? És anyuka reakciója befolyásolja a gyerek természetét?

Figyelt kérdés

Mi nem hagytuk soha sírni a babánkat. Ma már 2 éves, és nagyon jó gyerek. Persze néha van kis hiszti, de teljesen kezelhető, nyugodt hangnemmel, eltereléssel, stb. Megütni soha nem ütöttük meg.

De sokszor olvasom, hogy bizony van aki hagyja, ráadásul több órán át :( És ilyenkor mit csinál az anyuka? Hogy bírja ki?

Amikor nálunk üvöltés van, és ki vagyok idegileg, volt hogy megcsináltam, hogy ott hagytam a kiságyban, kimentem az erkélyre, rágyújtottam egy cigire, de még azt sem tudtam elszívni, mert 5 percig sem bírtam hallgatni ahogy üvölt és visszamentem hozzá mindig.

És az hogy nyugodt természetű a gyerekem, annak köze lehet ehhez, hogy nem hagytuk soha magában sírni?


2011. aug. 17. 14:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

én megpróbáltam a sírni hagyni módszert, védőnő javaslatára.

csak egyre jobban behergelte magát, aznap teljesen labilis lett idegileg.

azóta nem csinálom, elég 5 percre fölvenni és megnyugszik, kiegyensúlyozott, nyugodt.

egyáltalán nem vált be.

2011. aug. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nekem öcsém 10 évvel fiatalabb, soha nem hagytuk sírni, szerintem ez marhaság, persze nem tudom, lehet h van olyan gyerek, akinél más nem használ, akkor lehet h van létjogosultsága, de öcsémet anyám megetette felhúztuk neki a zenélő izékéjét, ami forog az ágy felett, bekapta az ujját, azt aludt. Ha napközben sírt akkor gügyörésztünk neki színes valamicsodákkal játszottunk az orra előtt, v kukucs játékot játszottunk vele, és kész. Nem sírt. Szóval minek hagyni sírni egy gyereket, ha lenyugszik 2 perc foglalkozástól.
2011. aug. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

nem hagytam sírni egyiket sem szándékosan


végig futtattam a listát : éhes szomjas kakis fájdalom

ha nem akkor valszeg anya hiány :-))


kicsit felvettem és megguncáltam és máris béke volt :-)


a fiamnál nem is lehetett ezt megcsinálni mert 3-4 perc sírás után behergelte magát és elájult

2011. aug. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A lányomat soha nem hagytam sírni (11 éves). Nyugodt baba volt, de nem is bírtam volna hallgatni a zokogását. A fiam (7 hónapos) teljesen más. Előfordult már, hogy annyira nyűgös volt egész nap, hogy aludni sem akart, és bár egész nap vele foglalkoztam, ha csak a mosdóba mentem, máris torkaszakadtából ordított. Olyan is volt, hogy azon kaptam magam, jön a következő etetés (tápszeres sajnos), de még az előző etetésből sem tudtam elmosni a cumisüvegét, mert egy percre sem hagyhattam magára! Ez az a helyzet, ami most már azt mondatja velem, hogy van olyan, hogy KÉNYTELEN VAGYOK sírni hagyni, mert különben még az ő ellátásához szükséges házimunkát sem tudom megcsinálni. Közben megszakad a szívem, de nem tudok mit tenni, mert napközben egyedül vagyok vele. Sose gondoltam, hogy ilyen létezik...
2011. aug. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
57%

Az én lányomat bizony hagyni kell kicsit sírni. Elég ritka, max. 3-4 hetente egyszer. Ma pont megvolt. Nyűgös volt, semmi nem volt jó neki. Se kézben, se földön, se hintában.

Betettem az ágyba, mert elkezdett ásítozni is. Na, akkor eszeveszett üvöltésbe kezdett. Én pedig kijöttem. Ilyenkor 2 verzió van:

- ha fáradt, elalszik 5 perc után,

- ha nem fáradt, csak szimplán nyűgös, akkor meg 5 perc után megnyugszik, és újra az én mosolygós, tündéri kislányom lesz belőle. :)

De órákig sosem hagynám sírni.

A max. 20 perc volt, de akkor már tényleg nem lehetett vele semmit csinálni, én meg este fél 10-kor már nem megyek ki vele sétálni.

2011. aug. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ez a "sírni hagyni vagy sem" dolog nagyon túl van dramatizálva. Nekem most 5 hónaposak az ikreim és bizony amikor éppen szoptatom az egyiket (és pont nincs segítségem), akkor a másik előfordul, hogy sírdogál az ágyában. A világon semmi baja sincs tőle egyiknek sem, aranyosak, "alapból" mosolygós, kedves babák. Szerintem ez akkor sem lenne másként, ha egyedül lennének és állandóan minden nyekkenésre felvenném őket.
2011. aug. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
34%
Én is azt mondom, hogy van,amikor belefér. Keresztlányom pl. délután alváskor mindig hisztizett, pedig olyan fáradt volt,hogy látni sem látott. Kétszer visszamentünk hozzá, harmadszor nem. Kb. 15 perc üvöltés után elaludt. Semmi baja nem lett. De ha bemegyünk hozzá, akkor csak azt szokja meg,hogy nem tud egyedül aludni, ami később gondot okozott volna!
2011. aug. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
57%

Nallunk lefekveskor volt sirni hagyas 10-11 honapos kora korul.

Eljott a lefekves ideje, kisfiam betettuk a kisagyba, sirni kezdett. Felvettuk megnyugtattuk de ahogy visszatettuk ujbol sirt. Gondoltuk akkor ottmaradunk a kisagya mellett. Ha simogattuk, hogy elaludjon kacaraszott, hancurozott. Ha nem simogattuk akkor meg felallt, kidobalta a takarojat, lehuppant, kacagott, jatszott. Latszott, hogy almos, raganak le a szemei de akkor sem aludt el. Ha kijottunk orditott. Mikor mar en alltam az agya mellett majdnem masfel orat a ferjem jott es levaltott. Aztan o allt ott egy ideig es ha igy szerencsenk volt akkor az este 8 orakor agybadugott kisfiam valahogy ejjel 12-ig el is aldut. Es mindezt azert mert "jaj ne hagyjuk sirni a gyereket". Csakhogy ennek megvoltak a hatranyai is pl hazaselet, ingerultseg, faradsag stb. Aztan egyszer mar nagyon rauntunk betettuk a kisagyba 8 orakor, intettunk neki egy bucsu intest, jo ejt kivantunk es becsuktuk az ajtot. Jott a siras. 5-10 perc mulva a nagy csend es elaludt. 3 este ment ez es azota minden este vagy delutan beteszem a kisagyba, elkoszonok tolle, becsukom az ajtot es o elalszik siras nelkul pedig ma mar 18 honapos. Ha ejjel valamiert felebred, ugyan ez a helyzet. Ha ott allunk akkor jatszani akar, nem alszik el hiaba almos, ha kiveszzuk megnyugtatjuk ugyan ez a helyzet. Felelenkul, jatszani akar. Nallunk csak igy mukodott, igy tanult meg elaludni. Most, hogy oszinte legyek azert 3 napig 5 perc siras vagy honapokig 3 orat az agya mellett allni, hogy jaj nehogy sirjon... Hat nem tudom melyik jobb. Kiegyensulyozott a kisfiam, semmi gond vele, hisztizni meg nem hisztizik (habar gondolom ez majd kesobb jon), nagyon jo kisgyerek, alkalmazkodo, szereti a gyerek tarsasagot (bolcsis). Tehat semmi gond vele.

2011. aug. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Na igen de itt megint 5-10 percről van szó, nem arról h van az a szélsőséges nézet h soha ne vegyük fel, akármennyit bőg, stb. Ez nem ugyanaz. Ez is attól függ, a gyerek milyen. Van akinek az kell h megsimizzék, és alszik utána 5-10 perc múlva, van akinek az kell, h hagyják sírni 5-10 percig. Na de órákig??? A nélkül h ránéznének? Ez nagyon szélsőséges szerintem.
2011. aug. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!

Az utolsóval egyetértek, hogy 5-10 perces sírni hagyás (mert muszáj elmosni a cumisüveget vagy megszoptatni a másik babát) az azért teljesen más tészta mint amire én gondolok

Az utolsó előtti válaszolót is maximálisan megértem :) Ezekkel nincs is gondom, én a több órás sírni hagyásokra gondoltam, (pont ma olvastam egy ilyen hozzászólást) én ezeket az eseteket nem tudom megérteni :(

2011. aug. 18. 00:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!