Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Úgy néz ki, hogy 7 hónapos...

Úgy néz ki, hogy 7 hónapos babámnak BCG túl reakciója van. Más is járt így?

Figyelt kérdés
Még az 1. oltás, nem kellett ismételni. Nagyon csúnya, nem fakad ki a genny, csak vörös púpos. A doktornő fontolgatja, hogy elküldi a törökbálinti tüdőgondozóba immunológiai vizsgálatra. Ott mit csinálnak? Megint kínozni fogják?
2009. nov. 3. 09:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi is így jártunk mikor a babám 3 hónapos volt.A BCG oltás hely nekünk nagyon sokszor kifakadt(kb 15ször),aztán megnagyobbodott a nyirokcsomó a hónaljában.2hetet kaptunk,hogy elmúljon.Nem múlt el,rondább lett...Felnyitották szegényemnek.Én a műtő elött zokogtam ahogy halottam hogy ordít,nem altatták csak jegelték.Felesleges ilyen kis műtétnél altatni.Kaptunk egy kötést,sokáig váladékozott neki,kb 2hónapig.Még mindig meg van a helye,csak épp a bukli nincs meg.

Itt még nincs vége...

Ezután hátul a vállánál duzzadt meg a nyirokcsomó.Azt mondta több orvos is hogy ilyet még nem láttak.

Ezt már nem nyitották fel neki,kb már 4szer kifakadt,már nagyon kicsi neki szépen alakul.

Én megkérdeztem egy doktornőt erről (gyerekbetegségek.hu) és ő ezt írta:

"Nem szokatlan,ha a BCG oltás után a hónalj alatti nyirokcsomóban is zajlik reakció az oltás után.?

Lehet azért,mert több oltóanyag kerül be,lehet azért ,mert mélyebre megy az oltás.Igen ritka jelenség amit tapasztalnak,h a lapocka környékén előjön.?

Szívesen megnéztem volna.......legalább egy fotót.?

Teendő tényleg nem sok van vele.Igen kifejezett nagyságú nyirokcsomó esetén javasolt a megnyitás,különben a várakozás a helyes álláspont.?

Háziorvosának jelenteni kellene ezt ,mint mellékhatás,feltűntetve azt ,h az oltást melyik szülészeten kapta.?

ilynkor,ha halmozott az előfordulás,meg lehet vizgálni az oltóhelyet...?

fontos,h emiatt nem kell a többi oltást eltolni.?

egyéb immunológiai okra akkor kell gondolni,ha egyéb panasza is van,vagy további csomó jelenik meg.?

amennyiben mutatnivalója van,vagy szeretne személyes konzultációt:?

Bár elég homályos képek,de azt mindenképpen láthatom,h a nagyobbik duzzanat a hónalj alatti nyirokcsomókörhöz tartozó megnövekedett nyirokcsomó.


Nem kell bántani, nem kell felnyitni, nem kell kezelni.


Ennél sokkal,sokkal nagyobb BCG-s nyirokcsomó spontán elmúlik."


Nekünk nem kellett tüdőgondozóba mennünk,a doktornőnk jelentette az ANTSZ-nek,ennyi.

Én ha újra ebben a helyzetben lennék,nem engedném felnyitni,magától kifakad,elmúlik.

Bocs a hosszú válaszért,remélem tudtam segíteni.

Ha van még kérdésed írj!

2009. nov. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Hát elég ijesztő, nem szeretném, hogy felnyissák, feleslegesen ne bántsák szegénykémet.A doktornő nézte a hónalját, 1 hete még rendben volt. Majd írok, hogy hogy végződik a történet.
2009. nov. 4. 08:01
 3/5 anonim ***** válasza:
van valami fejlemény?
2009. nov. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ja, bocsi, nem írtam. Elmentünk, közölték, hogy semmi baj nincs vele, majd kiürül magától, aznap estére meg is volt az első ürülés. Azóta már 3x ürült. Rendben vagyunk. :-)
2009. nov. 17. 15:28
 5/5 anonim ***** válasza:
örülök neki:)
2009. dec. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!