Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szója tejet adnátok 6 hónapos...

Szója tejet adnátok 6 hónapos babának?

Figyelt kérdés
Ebböl lehet késziteni nagyon sok mindent, ugy gondolom. Puding féléket, tejbegrízt. Mert ez nem tej alapu tej. vagy rosszul gondolom? Vagy még esetleg rizstejböl?

2012. okt. 6. 19:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Én biztos nem adnék. Pl. én is allergiás vagyok rá. Rendesen vérvételből kimutatták.
2012. okt. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Rizstej, szója tej nem pici babának való. Én nem adnék. Pudingot tápszerből is tudsz készíteni, de minek egy 6 hónaposnak puding?? Az alábbit egy cikkből kopiztam ki..

Gyakran ajánlanak azonban szójatejet azoknak a gyerekeknek, akik hajlamosak a tehéntej-allergiára, a szójatej viszont maga is irritációt okozhat. Csak akkor használj szóját, ha a gyerekorvos írta fel, és akkor is csak szója alapú csecsemőtápszer formájában, ugyanis a tehéntejfehérjére allergiások mintegy fele allergiás a szójafehérjére is!

2012. okt. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Igaza van a második hozzászólónak. Én ráadásul úgy vagyok allergiás a szójára, hogy a tejre nem. Szerintem a tejnél is allergénebb.
2012. okt. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Azért gondoltam erre a megoldásra mert a babám anyatejes és nem akar már cicilni. Csak éjszaka fogadja el. Tápszert már így nem akarok neki adni. A tej termékeket viszont egy éves kor alatt meg nem adhatok neki, mert atópiás a böre. És arra gondoltam, hogy ez nem tej alapu tej és akkor ő is kaphat ilyen dolgokat ha nem is most ,hanem később egy picit.
2012. okt. 6. 19:48
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem akarsz tápszert adni? És mitől atópiás a bőre? Ha tejallergiája van akkor gasztroenterológus ír receptet és 250 ft egy tejmentes tápszer. Jobban jár vele a baba, mint a szója tejjel.

Érdemes a googleben körülnézni és persze orvossal is konzultálni mielőtt ilyen dolgokba kezdesz, mert itt a gykn ki tudja ki válaszol és hogy az a válasz mennyire állja meg a helyét - Ezt olvasd el esetleg:

[link]

2012. okt. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Sajnos a Magyarországon kapható szójatermékek mind, kivétel nélkül génmódosított szójából készülnek. Semmiképp sem adnám picinek.
2012. okt. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

A szója elképesztően allergizálhat, semmiképp nem adnám! Nem értem mi bajod a tápszerrel.

Egyébként fejhetsz is tejet neki.

2012. okt. 7. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Az én fiam tejallergiás (súlyosan atópiás), 3 éves lesz mindjárt és speciális tápszert iszik tejpótlásként. Ugyanis a növényi tejekben nincs semmi, amivel egy kisbabának-gyereknek pótolni lehetne a vitaminokat.

A szója önmagában is erősen allergizál, ahogy előttem is írták, inkább rizstejjel készíthetsz neki (rizstejet már kaphat egy 6 hónapos, szerintem az egyik válaszoló keverheti valami mással, mert a rizs is az első ételek egyike, és ha te magad készíted a rizstejet, akkor tuti semmi más nincs benne), amit szeretnél. Gondolom, te már elkezdted a hozzátáplálást, ha ilyen problémák merültek fel. Abban nem tudok neked segíteni, hogy egy 6 hónaposnak mit lehet készíteni, esetleg tejberizsszerűt gyümölccsel, mert én később kezdtem el a hozzátáplálást.

Mi a speciális tápszert választottuk, ha te idegenkedsz ettől, beszéld meg egy szakemberrel, mert az atópiás gyerekeket általában tejmentes táplálásra fogják egy ideig, hogy kiderüljön, javul-e az állapotuk és egy ilyen picike gyereknek szüksége van 1 éves koráig napi fél liter tej alapú táplálékra.

2012. okt. 7. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Én rizstejet használtam, de nem 6 hónapos kortól, hanem kb. 10-11 hónapos korától, például tejberizs, tejbegríz készítésére.
2012. okt. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Rizstejet biztosan adhatsz neki, de azzal ne az anyatejet pótold, mert közel sincs benne annyi tápanyag, amire babáknak még szükségük lenne.

Az anyatej pótlására a tápszer való és ha fennáll a tejallergia gyanúja, akkor speciálisat fognak felírni.

Szójatej egyáltalán nem ajánlott ilyen pici korban, mert erősen allergizál!

Sütit, pudingot persze készíthetsz rizstejből neki, de semmiképpen se a tejet pótold vele.


A kisebbik fiam tejfehérje allergiás, így 10 hónapos kora óta Milupa Pepti tápszert iszik (addig szoptattam). 2 éves koráig rizstejjel és rizstejszínnel csináltam neki a tejes ételeket, sütiket, nasikat. 2 évesen végeztek nála egy allergia vizsgálatot, ahol csak a kazein jött ki, a szója nem, így azóta kap szójás dolgokat (tej, joghurt, puding, margarin) és szerencsére semmi baja tőle (kopp-kopp-kopp).

1 hónap múlva lesz 3 éves, így lesz egy újabb vizsgálat, amiből majd kiderül, hogy van-e még valami allergiája.


Ja és én csak olyan szójaterméket láttam eddig, ami nem génmanipulált!

2012. okt. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!