Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit találjak ki erre? Hogy...

Mit találjak ki erre? Hogy oldjam ezt meg?

Figyelt kérdés
Kislányom 3 hónapos.Hasfájós.Általában nappal akkor alszik amikor sétálunk.De most már jön a rossz idő,úgyhogy sétálni nem nagyon tudom vinni ha hideg lesz.
2012. okt. 6. 21:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Miért nem tudod? Az én babám októberben született és minden nap vittem sétálni 2 hetes korától. Vagy bent fogtok ülni márciusig? Jól beöltözteted és nem lesz semmi baja. Az enyém hatalmasakat aludt a hidegben.
2012. okt. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

hogy ne tudnád! enyém decemberben született, januárban-februárban 3-4 órát aludt az erkélyen :)

-5 fokig terveztem kitenni védőnő tanácsára, de szerencsére az erkélyen a legnagyobb hidegben is nulla körül volt a hőmérséklet :)

hát olyan jókat azóta se aludt mint az első télen kint :)


de egyébként jó napirenddel könnyen ágyába tudod szoktatni, vagy ha nem akarsz pár napig "szenvedni" ezzel, akkor mosd le a babakocsi kerekeit és bent ringasd el benne

2012. okt. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Kiviheted nyugodtan hidegben is. Többet ártasz neki azzal, ha bezárod a lakásba. Ha felöltözteted rendesen nem lesz baja. A napirend tényleg nagyon jó, ahogy az előző is írta. Mindenképpen meg kellene próbálnod ágyba szoktatni, mihelyt lehet. Fektesd bele, ha álmos, lehet elalszik megától is, ha meg n em akkor simogasd, míg el nem alszik.
2012. okt. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A hasfájása remélhetőleg hamarosan elmúlik, általában a 3. hónapra megszünik, de ha nem, akkor is hamarosan túl lesztek ezen.

Ha jön a hideg, az nem jelenti azt, hogy nem fogod tudni kint altati, azért annyira hideg még nem lesz. 5-10 fokban is aludhat kint, csak legyen rétegesen felöltöztetve, és betakarva. Majd ha mínusz 10-ek jönnek, akkor ráérsz ezen gondolkozni.

Ha szopizik, próbáld meg úgy altatni, hogy akkor etetd meg, amikor már nagyon álmos, és akkor talán bealszik a szoptatásba, ha tápis, akkor pedig abba. Már csak be kell tenni a kiságyba. Ha így sem alszik el, akkor próbáld meg a ringatást, addig rázogatod, ringatod, akár lehet zenére is, amíg el nem alszik a kezedben, majd óvatosan be tudod tenni az ágyába.

Itt lesznek olyanok, akik azt ajánlják majd, hogy tedd be az ágyába, és ágyeszbugyesz, de én telejsen megértelek a hasfájás miatt, nálunk is ez volt, és nem volt egyszerű. Ha néhányszor megszokja, hogy elringatod, utána megszokja majd a benti alvást is, és ráérsz majd utána megtanítani az egyedlül elalvásra, ha már nem fáj a pocija.

2012. okt. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

gyébként az ágyban alvással nekünk is gond volt, mert december közepétől május elejéig csak a babakocsiban aludt, de ott volt, hogy 5 órán keresztül. Amikor az ágyába próbáltam altatni, mert kint túl hideg volt, akkor meg fél óra után felébredt és nem akart többet aludni.

Próbáltam, hogy felöltöztettem és rányitottam az ablakot, de ez sem segített a dolgon, így kitettem a garázsba aludni. Aztán bejött a jó idő és amikor hazaköltöztünk, simán elaludt az ágyában is. Nekem szerencsém volt, mert a szüleimnél van terasz, így nekem nem kellett fagyoskodni az utcán. Panelosként nem tudom mit csináltam volna.

2012. okt. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hidegben is kell levegőznie a babának. Úgy gondoltad, hogy majd egész télen ki sem mozdultok? Muszáj levegőn lennie minden évszakban, természetesen megfelelően felöltöztetve.

Egyébként nekünk nagyon bevált a bébihinta, mindig megnyugodott tőle a babám, főleg ebben a korban.

2012. okt. 6. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A picurka hidegben kint jól felöltöztetve sokkal jobban alszik, mint fűtött lakásban. Tessék csak sétálni vinni rossz időben is, öltözz fel Te is melegen, őt pedig plusz egy rétegbe öltöztesd és takarók. Aludni fog, mint a bunda.
2012. okt. 7. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ó, ha hidegben nem lehetne kivinni a babát, Svédországban az utcára se mennének....

Ráadásul nem is újszülött. Öltöztesd be jól, jó nagyokat fog durmolni a friss levegőn.

2012. okt. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Gondolom többször is alszik még naponta. Én azt is megértem, hogy nem akarod minden alvásánál kint tologatni. Panelban laktok vagy kertesben? Van erkély? Ki is rakhatod az erkélyre pl, vagy a kertbe kitolod az ablak elé. De ne ess abba a csapdába, hogy minden egyes alvását a babakocsiban intézrd, mert megszokhatja a ringatózást, és 1-2 hónap múlva írhatod a következő kérdést, hogyan szoktasd le a babakocsiban alvásról. Szóval szerintem azért 1-2 alvása legyen a kiságyában nyugodtan. Sőt ha nem viszed ki mindennap akkor sem lesz baja :-) Akkor vidd ki minden másnap.
2012. okt. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!