Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Földön mászó babánál (6 hós)...

Földön mászó babánál (6 hós) milyen gyakran takarítsak szerintetek? Ha kutya is lesz a lakásban hogy oldjam meg hogy tisztaság legyen?

Figyelt kérdés
Szőnyegek felporszívozása hetente mondjuk 2X elég? A parkettát és a járólapokat mivel mossam fel ami bababarát? Sajnos szopja az ujját és mindent beeszik. Ti hányszor takarítotok és mivel? Én eddig heti egyszer (amíg nem raktam le a földre a lányomat) Ősztől kutya is lesz mert télre mindig beköltözik hozzánk a férjem kutyája akit imádunk, de nem tudom mennyire lesz ez így gáz..
2012. aug. 15. 12:16
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Nálunk van állat és mikor lányom kúszott-mászott én bizony naponta takarítottam. Hetente egyszer csináltam nagytakarítást (porszívózás, felmosás, söprögetés, szőnyeget kikeféltem, szóval minden), de naponta kellett felsöpörni, és sokszor kellett felmosni is a foltokat-piszkokat, amit mi vagy az állat hoztunk be.

Mióta jár a lányom, már annyira nem takarítok gyakran.

Amúgy nem kaptam soha sokkot, tehát ne úgy képzeld, hogy állandóan csillogott minden, de a hulló szőrtől sokszor kaptam idegbajt, úgyhogy azt sokszor kellett eltüntetni.

Az nem zavart, ha kicsi koszt megevett a lányom, mert hát erre is szükség van az egészséges fejlődéshez. :)


Én amúgy nem használtam bababarát felmosót, olyat használtam amit mindig is szoktam (Cillit).

2012. aug. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Én nekem már 2éves a lányom, de kb 2naponta porszívózok, mert a földön játszik, meg lefekszik a szőnyegre. Felmosni az előszobát és a vizesblokkot domestosszal szoktam, a parkettát parkettaápolóval. Igaz nekünk nincs kutyánk, viszont egyik barátnőmnek van, ahol 2gyerek is van. Ők úgy oldották meg, hogy nem engedik be a szobákba, csak az előtérbe és a vizesblokkokba mehet a kutya.
2012. aug. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
7%

Heti 1x ????

ÉN mindig naponta felporszívózok ( egész lakást, járólapot is), felmosok. Nagyobb takarítás, portörlés minden hétvégén, függönymosás havonta

Akkor is amikor nem voltak gyerekek, meg most is, hogy van két gyerek. 10 és 1,5 évesek.

amikor volt kutya, akkor a kutyaszőr miatt ezeket napi 2x tettem, ebéd után és este.

Én el nem tudom képzelni, hogy hetente csak 2x porszívózzak, vagy mossak fel.

2012. aug. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Utolsó, nagyon ügyes vagy! Amúgy nekem sincs problémám a takarítással, csak egyszerűen nincs időm ennyiszer megcsinálni, mert a lányom elég sok foglalkozást igényel. Mondjuk naponta nem mosnék fel szerintem soha, mert a túl sok vegyszer sem jó dolog.
2012. aug. 15. 12:34
 5/20 anonim ***** válasza:
56%

Hetente 2 szer törlöm a port. Plusz mindent amihez a fiam hozzáér.

A padlót 2 naponta porszívózom és felmosom. Vagy domestos-al vagy csak sima öblítős vízzel. Sajnos az ellen nem tudsz mit tenni, hogy megrág mindent. Nálunk a papucstól kezdve, szőnyegeken át, az ajtófélfáig minden megkósolt már. Semmi baja nem lett tőle, ettől ne félj.

Viszont lehet kapok majd lepontozást, de én se kutyát, se macskát, se semmilyen állatot nem tartanék pici gyerek mellett. Nem azért mert megharapja vagy valami. De mégis csak egy állat. Nem lehet rendesen tisztántartani.

Volt egy ismerősünk Naponta 2* porszívózott, felmosott a kutya után. Mégis akárhányszor találkozunk, tiszta szőr minden ruhája, és a gyereke is sokat betegeskedik. Nem oktatójelleggel írtam. Ez az én véleményem csupán. Mindenki maga tudja mit vállal be és mit nem...

És ezúton szeretnék mindenkitől elnézést kérni, akinél baba mellett háziállat is tartózkodik a lakótérben!

2012. aug. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
0%

3. vagyok

ecettel mosok fel, hetente egyszer használok gomestost.

Az én gyerekeim is sok foglalkozst igénylenek, mondjuk, a nagy már nem , de a pici igen, de mégis találok rá időt. pl. mikor alszik .

Mindenkinek arra van ideje, amire akarja.

Szóval én nem tudok úgy élni, hogy ne legyen rend és tisztaság

2012. aug. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
domestos
2012. aug. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Nagyszobát ahol a baba van,2 naponta takarítom,portörlés hetente 1x ,többi helyiség heti 1x.Ajaxot használok.Szeretem az illatát. Van jobb dolgom is minthogy a lakást csillogtassam:)
2012. aug. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Naponta felsöprök és felmosok a köves/laminált padlós részeken. A szőnyeget ritkábban porszívózom, talán 2 hetente. Bár abban a szobában nem sűrűn vagyunk. Van kutyánk is aki ki-be mászkál. Valamint forgalmas főút mellet lakunk és állandó a por. Port törölni nem tudom milyen gyakran szoktam, amikor látszik, hogy por van, áttörlöm és kész. Sima nedves ronyggyal. Padlóra gőzölős felmosót használok. Akkor gáz csak amikor vedlési vagy tüzelési időszak van. Olyankor naponta vagy 5ször söprüök/mosok fel.
2012. aug. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
14 hónapos fiú mellett még manapság is 2 naponta felmosok, de inkább naponta, söprés az alap, mert kertesben lakunk behozunk ezt azt, és amit ő meglát a földön azt meg is eszi, pont elég, hogy a a kertben már nincs kavics, mert mindet megette, portölés olyan heti 2-3 alkalom. Nem mosom fel az egész házat, csak ahol ő megfordul, nappali, előszoba konyha, fürdőbe nem mehet be de ha már ezeket felmosom akkor azt is.
2012. aug. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!