Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek mikor alszik el az 1...

Kinek mikor alszik el az 1 éves gyereke? Napközben mettől-meddig alszik? Mikor kel reggel? Csak én altatok babakocsiban?

Figyelt kérdés
2012. okt. 6. 21:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
14 hónapos a kisfiam, este 8tól fél 7ig alszik. Nappal kb déltől máfél-két órát, babakocsiban kb 8 hónapos korától nem hajlandó aludni(annyi érdekes dolgot lát:-)).
2012. okt. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Az enyém meg pörög még este fél 10kor is! Délelőtt van hogy fé 10ig alszik. Napközben is alszik kb 1 vagy másfél órát.


REGGEL TALÁN KORÁBBAN FEL KELLENE KELTENEM???


Szinte minden ismerősöm gyereke 8 körül már alszik.


7kor fürdetek, de nem hogy elálmosodna tőle utána még jönni menni kell vele a házban. Fogom a kezét, egyedül még nem megy.

2012. okt. 6. 21:49
 3/11 anonim ***** válasza:
Fèl 8 kor fürdûk kb fèl 9 re alszik a kisfiam, szinte percre pontosan 7kor szokott kelni. Egy hónapja mèg 7 kor fürdött utàna tudja hogy alvàs van, de akkor meg túl korai volt a kelés így átàlltunk. Nem volt gondja vele, neki a fürdéshez kötődik az elalvás akàrmikor is van az. Nappal kb fél 1kor teszem le max3 de inkàbb csak2 órát alszik.
2012. okt. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Megpróbálom reggel előbb kelteni.. Vagy-vagy..
2012. okt. 6. 22:07
 5/11 anonim ***** válasza:

1 évesen 8-kor aludt el este, reggel 9-kor ébredt.

Nappal 12-13 óra körül aludt kb. 1,5 órát.

Babakocsizni utált már pár hónaposan is, soha nem is aludt benne, séták alkalmával sem, így végképp eszembe sem jutott abban altatni.

2012. okt. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

DE MIT CSINÁLOK ROSSZUL????? EL VAGYOK KESEREDVE.

: - (

2012. okt. 6. 22:25
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha kiszámolod akkor a te babád kb ugyan annyit alszik mi másé, csak korában van lefektetve. Egy megoldás tényleg lehet az, hogy nem hagyod aludni fél tízig, és így hamarabb lerakod, de ehhez nagy türelem kell, mert pár napig irtó nyűgös lesz. Próbáld meg minden nap egy negyedórával tolni a dolgokat, negyedórával hamarabb kelted és negyedórával hamarabb teszed le aludni, és így talán könnyebb lesz.
2012. okt. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Mármint más teszi le hamarabb aludni a gyerekét, ezt félreérthetően írtam. De ne légy elkeseredve, mert ha neked így jó akkor maradhat így is, azért mert más másképp csinálja neked nem kell. ez leghamarabb óvodás korban okozhat gondot, mert oda nyolcra menni kell, de addig még van idő, és változhat a dolog. Utolsó válaszoló
2012. okt. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 aronog ***** válasza:
100%
Az én egyévesem fél kilenc körül fekszik és délelőtt tíz-tizenegy között ébred. Délután még alszik 1-1,5 órát. Ha nem tenném le aludni, akkor simán pörögne tízig is, már próbáltam. De fél kilenckor általában eljátszom a pár perces alvási rituálét (kiságyba be, kis simogatás, pár korty víz és jóéjt) és alszik, pedig nem is tűnik előtte álmosnak. Csak már megszokta, hogy ez a sorsa :) persze pozitív értelemben. Babakocsit, hosszabb altatgatást, könyörgést, éneklést, egyebet mi nem alkalmazunk már kb 4 hónapja, mert azzal csak később aludt el. Nem sír, de ha sírna, valszeg bemennék pár perc múlva és röviden eljátszanám a rituálét, aztán kijönnék tőle. Szóval szerintem az időzítés neki is fontos, pl ébredés után 3,5 órával alvás, majd este mindig ugyanabban az időben irány az ágy. Remélem segítettem.
2012. okt. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia !

Reggel , 8-kor kell olyankor játszik a kiságyba egy kicsit ,majd kiveszem a kiságyból reggeli , felölöttözttetem ,majd még játszik egy kicsit valamilyen játékával , és elmegyünk sétálni ,Bertoni Astra 2in1 van , és imád benne lenni a Lana :) Olyankor elmegyünk a játszótére boltba , és haza fele elszik ilyenkor alszik egy olyan fél-1 órát! Ez után olyan dél körül haza érünk , felébre , ebéddel , utána játszik egy olyan 1 órát majd olyan 2 körül elmegyünk sétálni és d.u alvás , ilyenkor elmegyünk a mamihoz . Este ő is olyan 10 körül alszik el , és szerintem ez normális , 8 kor van fürdés nekünl

2012. okt. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!