Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor emelte babád először a...

Mikor emelte babád először a fejét hason fekve? Mennyi a "megengedett" kor?

Figyelt kérdés
kislányom 2 hónapos múlt 3.-án,de nem igen hajlandó rá,nem szeret hason.Most gimnasztikai labdán tornáztatom naponta többször pár percet,ez jobban tetszik neki.Elég nagy baba,5 kg 70 dkg,de ez gondolom nem ok rá.Hétfőn megyünk a védőnőhöz.

2012. okt. 6. 22:06
 1/4 anonim ***** válasza:

lehet az izomzatával van gond (feszes vagy laza) szerintem ne védőnőhöz vidd hanem inkább orvoshoz vagy dévény tornásznál is fel tudod méretni.

amúgy szerintem van még időtök, de ha úgy érzed, hogy valami nem jó, márpedig ha aggódsz, rákérdezel, elviszed, tornáztatod akkor azt gondolod, tehát menni kell!


egyébként ezt a labdás tornát honnan vetted? nem vagyok szakértő, de úgy tudom egy ekkora babának még nem jó a nagylabdás torna, pont erre a problémára az a feladat, hogy egy törölközőt fel kell tekerni és azt a mellkasa-hónalja alá tenni, így kénytelen tartani a fejét amivel a nyaka erősödik. először csak épp addig míg bírja, pár másodperc, aztán emelni az időt

2012. okt. 6. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A húgom kisfia 4 hós kedd óta. Múlt héten kedden voltak egy gyógytornásznál, mert nem akart hason feküdni, lassan jött bele a fejtartásba (3 hósan, vagy később), és hason pedig nem akarta letenni a kis fejét. Mondta a gyógytornász, semmi baj vele. A picur rá pár napra magától átfordult hasra, nagyon tetszik neki ez a játék, szépen tartja már a fejét, és tegnapelőtt pont hozzánk jöttek ebédre, és a nemsokára érkező picilányunk ágyában életében először 3 teljes órát hason aludt.


Kapott a gyógytornásztól egy leírást, ezt megtaláltuk itt:


[link]


Nekem nagyon szétesik a tábla, bármelyik böngészőben nyílik meg. Egy kis munkával normálisan olvashatóvá tudodd tenni: másold át wordbe és pofozd helyre.

Nekem 4 db A4-es lap nyomtatva.


Gyógytornásszal nézesd meg, az pontosabban meg tudja mondani, hogy van-e ok az aggodalomra.

2012. okt. 7. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,a labdás tornát a védőnő mondta még a kisfiamnál,ő is így állt és 2 hét alatt helyre jött,hogy attól-e vagy egyébként is helyre jött-e volna nem tudom.Nagyon pici ideig 5-8 percig van rajta napi 2-3 alkalommal.Holnap megnézetem a védőnővel és ha Ő is aggódik akkor megyünk gyógytornához :(

Köszönöm a táblázatot is!!

2012. okt. 7. 08:20
 4/4 anonim ***** válasza:

Elsö lányomnak nyaki problémája volt, ö kb 3 hós kora körül kezdte el, de ez az átlagos.

A második lányom elég erös baba, ö 2,5 hósan már szépen tartotta, szerintem ez kicsit korai.


Szóval sehova sem vidd, várd meg vele a 3 hónapot.

Dévényistöl tartsd magad ha csak nem külön ortopédus írja fel. A dévinyisek mindenkinek találnak bajt akinek nincs annál is. Fejleszteni csak olyan gyereket kell aki a korához képest le van maradva. Az orvos csak a 4 hósan nézi a fejtartást, addig szinte tök felesleges ezen gondolkodni.

2012. okt. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!