Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A ti babátok mikor ivott...

A ti babátok mikor ivott először önállóan cumisüvegből?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, amikor először tudatosan nyúlt a cumisüvegért, megfogta két kézzel, berakta a szájába és úgy ivott, hogy önállóan tartotta. Aztán mikor elég volt, kivette.

2012. okt. 6. 11:01
 1/9 anonim ***** válasza:
:) Hát az enyém borzasztó lusta! Most 11 hónapos, de most is csak akkor fogja meg maga az üveget, ha szó szerint majd szomjan hal! De komolyan! Próbáltam már mindenhogy (kis üveg, nagy üveg, fülell, fül nélkül, tanulópohár...). A tápszeres üveget egyáltalán nem hajlandó megfogni! Gondolja "van aki fogja, minek erőlködjek?". De ezen nem aggódom, gyönyörűen használja mindkét kezét, úgyhogy nem ez a bibi. :)
2012. okt. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
11 honaposan nyult erte ,ivott aztan le is rakta.most 14 hos poharbol iszik mar,azt is akarja most mar egyedul,de ugy meg neha borig azik :-).
2012. okt. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Hm... A Kisfiam 5 hónapos volt 3-án. Tegnap mikor akartam neki vizet adni (teát nem iszik), nyúlt az c.üvegért. Hagytam, hogy szépen lassan odategye a kezét az üveg két oldalára, és vártam mit csinál. Megfogta, a szájához húzta, és elkezdte szívni, úgy hogy önállóan tartotta. Nem segítettem neki. Aztán ki is vette. (Persze letenni maga mellé még nem tudja.)

Azt hittem, hogy egyszeri dolog lesz, de később újra csinálta, és ma is.

Most már ott tartunk, hogy ha meglátja a vizes c.üveget (a tápszeres üveget még nem fogja), akkor széttárja a kis kezeit, és szinte "transzba esik", szabályosan beleremeg, amíg meg nem foghatja.

Szerintetek ez normális dolog? Én úgy gondolom, hogy örömében csinálja. Vagy csak ennyire szeret inni? :))

2012. okt. 6. 14:27
 4/9 anonim ***** válasza:
Örülj neki, örülj vele, dicsérd meg milyen kis ügyes.Talán ez még azért nem az az önállóság és tudatosság ami majd később lesz, de mindenképp ügyi :-).Lehet másbol is hamarabb kezd majd önállosulni :-).
2012. okt. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Örülök, nagyon. :) Csak ledöbbentem, hogy ennyi idősen ezt csinálja.

Most estefelé figyeltük a párommal...odanyújtottam az üveget, megfogta, majd oldalára vágta magát és úgy ivott.

Aztán, hogy még jobban meglepjen, egy kézzel tartotta, pedig elég nagy üveg...:)

2012. okt. 6. 22:39
 6/9 anonim ***** válasza:
Gratula! Nagyon ügyes a gyermeked! :)
2012. okt. 8. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2012. okt. 8. 14:57
 8/9 anonim ***** válasza:
Én vagyok az első válaszoló. :) 3napja kizárólag egyedül hajlandó inni a lányom. Cuppog, kikapja a kezemből az üveget, s iszik, ha elég volt leteszi (na jó! ledobja). És tegnap óta hajlandó a tápszeres üveget is megfogni. :) Ma reggel már egyedül reggelizett. :DDD (Lassan feleslegesnek érzem magam.... :D)
2012. okt. 11. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

De jó!! :))

2 napja az enyém is fogja a tápszeres üveget, de csak akkor, ha már kevés van benne. Ha tele van, akkor nem tudja sokáig tartani, még picit gyenge hozzá. :)

Igazad van, kicsit furi, mert időnként én is azt érzem, hogy kezdek feleslegessé válni...de azért előfordul (főleg, ha altatom), hogy nem fogja meg. Olyankor azért jó érzés, hogy még "szüksége van rám". :))

A párom azt mondja, hogy lüke vagyok, hiszen mindig szüksége lesz rám, de...DE...ezt csak az anyák értik...:)))

2012. okt. 11. 11:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!