Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kismamák! Havonta kb mennyit...

Kismamák! Havonta kb mennyit költötök a babára?

Figyelt kérdés

Még nincs babám, de tervezem. És érdekelne, hogy egy hónapban mennyit kell "rááldozni" a kicsire? Mennyiből jöttök ki? (kaja, játékok, orvos, pelenka... stb)

Köszi


2009. aug. 5. 14:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Orvos: amig túl pici volt, nem mertem utcára vinni az első 3 alkalommal házhoz hívtam 5000-ért. per alkalom. (hagyott némi kivánnivalót maga után, de ez most más tészta)

Ruha: hál istennek nagyon sokat kaptam rokonoktól, barátoktól. De persze párat én is vettem tescoba jók vannak, de még a kínai boltban. Túl sok úgy sem kell, mert 3-4szer ráadod és kinövi. Kb. havi 3-4000 ha olcsót veszel.

Játék: párat vettem csak, zenélő forgó 4000 volt, meg 1-2 apróság. De ezt sem veszel minden héten. Kb. havi 5000 attól függ mit hol veszel.

Kaja: még egyenlőre tápszer, de nem olcsó havi 20-2500 ezer (receptre).

pelenka, popsitörlő: is kb. havi 15000, popsitörlőt is kaptam egy rakattal még van vagy 8 csomagom. De abból is a 5-600 forintosat veszem nem 800 ft-osat, mert nem ér többet.

Kb. ennyi. De én figyelek az akciókra, velünk szemben van egy rossman, cba. Itt szoktam vásárolgatni.

2009. aug. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Még azt szeretném megkérdezni, hogy a picis zületése előtt mennyit költöttetek a babkocsira, rácsoságyra... stb-re?:)
2009. aug. 5. 15:18
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia,az előző válaszoló elég jól leírta a babadolgokat, ezért a másik kérdésedre válaszolok.A babágyat mi újan 12e Ftért vettük, a babkocsit hordozóvalhasználtan 17 e Ft volt.pelenkázót egy komódbólcsináltunk, úgy, hogy a férjem tervezett rá egy lapot szélekkel,amit leszabattunk egy lapszabászatban. ez 5 e Ft volt.
2009. aug. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Épp most számoltam ki: tápszer 4000ft, bébiétel: 3500ft, pelenka Huggies 2 csomag 8000ft, popsitörlő 1500ft, ruha 5000ft játék: 5000ft pelenka alátét: 1000ft bébi víz: 4000ft. 30000-40000ft/hó nálunk.

2009. aug. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kb. 50000-et. Tápszeresek vagyunk és még este, éjszaka és reggel tápszert kap. Így kb. 8 doboz fogy el egy hónapban. Ez 16-26000 között van attól függően, hogy tudok e receptet íratni (gyakran nincs orvos és egyszerre nem ír fel csak 2-t). Emellett még gyümölcsöt, egyebeket is kell neki venni. Pelenka, popsitörlő, popsikrém, stb. Orvosra még nem költöttünk, nem volt még beteg. 10 hós.
2009. aug. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Babakocsi sport mózes hordozó egyben új 200.000.-

Bútor: gardrób pelenkázó kiságy baldahin matrac pelenkázófeltét ágynemű 150.000.-

Ruhák, nem kaptunk semmit 100.000

Kellékek cumisüvegek olló cumi sterilizáló stb.:80.000.-


Most hogy megvan a lányom,

Szopizik de már kap tápszert tejpépet bébikaját gyümölcsöt:10.000.-

Pelenka popsitörlő piperecuccok:20.000

Ruha, játék :20.000.-

2009. aug. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mi IKEÁs gyerekbútort vettünk, pelenkázó (két fiókos), rácsos ágy és komód, ez volt összesen 70 ezer Ft. Babakocsit 28 ezerért vettünk (Brendon - Hauck Tourago), ugyan nincs mózeskosara, de vízszintesre állítható, teljesen jó az újszülöttnek. Babaülés szintén Brendonból 40 ezer.


A többit nem részletezem, már az előttem írók megtették (tápszer, ruha, játékok, popsitörlő, bébikaja). Ruhát mi a Tescóban szoktunk venni, nagyon jókat lehet nagyon jó árban kifogni.

2009. aug. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!