Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Dévény torna kérdés?

Dévény torna kérdés?

Figyelt kérdés

sziasztok


hogy lehet bekerülni egy Dévény tornászhoz? Beutaló kell vagy csak felhívok egyet?

Gyermekemnek fejtartás problémájára szeretnék valami segítséget, mert még mindig nem a legjobb és már 4 hónapos, amúgy mindent csinál amit kell.

Vinni kell vagy házhoz jön?

Szóval tapasztalatokat írjatok :)

Mennyi idő múlva van már eredmény?

Mennyi egy alkalom?


2012. okt. 8. 20:26
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Mármint a gyereket kell vinni vagy házhoz is jön a tornász?
2012. okt. 8. 20:27
 2/11 anonim ***** válasza:

Neked kell vinni a gyereket.

Nem tudom, hogy beutaló van-e rá, de ha igen, akkor csak fél év múlva jutsz be, és ennyi idősen meg nem lehet annyit várni. Szóval kérdezd meg a védőnődet, hogy ki a legközelebbi gyógytornász, és hívd fel. Hogy mennyi idő múlva használ, az a probléma súlyosságától függ, de ilyen korban még nagyon szép eredményeket lehet elérni velük. Az is lehet, hogy 1-2 alkalom elég lesz neki, és kaptok házi feladatot.

Az én fiamnak is ferde volt a nyaka. Én hagyományos gyógytornászhoz vittem, mivel nálunk nincs dévényes. De 3 alkalom után teljesen megszűnt neki. Még mutattak egy-két gyakorlatot, amit otthon kellett csinálni.

Hogy érted azt, hogy fejtartás probléma? Az sem mindegy, hogy hol az ágya, hogy fekszik. Ha pl. balra biccen a feje, fektesd úgy, hogy jobbra legyen neki az ajtó.

És ha nem találsz dévényest, ne keseredj el, szerintem a hagyományos gyógytorna is hatékony.

2012. okt. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
És még annyit, hogy én 3000 Ft-ot fizettem egy alkalomért, de a dévényes úgy tudom még drágább.
2012. okt. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Itt megtalálod a hozzátok legközelebbit:

[link]


Nekünk vinni kellett és 4.000,- ft/50 perc volt. Hogy mennyi idő alatt hoz látványos eredményt, a baba állapotától függ. De tényleg nagyon jó - az én babám korababa volt, öt hónaposan kezdtük, 7 hósan fordult meg, aztán mindent szépen sorban a nagykönyv szerint. Egy évesen már járt. :)

2012. okt. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Minket az ortopédián utaltak be, 2,5 hónappal később kaptunk időpontot.

Mi mentünk.


Én már pár hónap után láttam az eredményt, de a tornász mindig talált valami "javítanivalót". Végül meguntam, elvittem 2 ortopédiára, mindkettő megmondta hogy semmi baja, azóta nem megyünk. Meg is sértődött a gyógytornász.


Egy alkalom 3000 volt, beutaló nélkül úgy tudom, 6000.

2012. okt. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Minket a neurológus utalt be a hagyományos gyógytornára, de csak kb. félév múlva kaptunk időpontot, mert rengeteg baba vár a gyógytornára. Közben kerestem egy dévényes gyógytornászt, ők általában magánban dolgoznak, így ide nem kell beutaló, de lehet hogy itt is sokat kell várni, míg tud fogadni. HOzzá mi kb. 1 hónap múlva kezdtünk el járni. 3500 ft volt 45 perc.
2012. okt. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Negyedik vagyok: ortopédia kontra dévényes... Sajnos azt látom, hogy az orvosokban van ezzel kapcsolatban egyfajta szakmai féltékenység... Engem folyamatosan le akartak beszélni róla,hogy vigyem... Holott láthatóan nem mozgott, nem fejlődött a gyerkőc, sőt a doktornő is megjegyezte, hogy "sorvadgat"... Utána pedig már ők dícsérték, hogy mennyire ügyesen, szépen mozog. :)


Úgyhogy én eldöntöttem, hogy a következő babánkat is elviszem, megmutatom majd neki - több ismerősöm babájának nem volt szüksége dévény-kezelésre, ezt a gyógytornász meg is mondta, szóval sajnos van elég baba, akinek szükséges, így nem járatnak feleslegesen...


Egyébként mi azt hiszem 3 hetet vártunk az első időpontra.

2012. okt. 9. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

akkor értem, már megnéztem a honlapjukat akkor ide nem kell beutaló csak mert a mai világba már mindenhova az kell.

nálunk is az a helyzet, hogy szépen fejlődik szerencsére ezért nem nagyon akarnak semmit a dokik, pedig mindig elhangzik, hogy a fejét még nem úgy tartja ahogy kéne ezért gondoltam lépni kéne előre.

2012. okt. 9. 09:18
 9/11 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Nincs vesztenivalód azzal, ha megnézik. :) (Egy dologra viszont készülj fel: nem fog neki tetszeni... :()
2012. okt. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
És még valami: elvileg 5 hónapos korig elkezdve a leghatékonyabb, ha mégis szükséges.
2012. okt. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!