Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Felülbirálhatom az orvos...

Felülbirálhatom az orvos döntését?

Figyelt kérdés
8 héten belül most irta ki a 3ik üveg antibiotikumot a gyereknek,mindezt ugy hogy nem vett tőle vért,törletet,és most megállapitotta hogy nem is piros a torka. De azért kiirta az antibiotikumot...nem értem miért. Erősen gondolkodom hogy nem adom be neki. Egyébként allergia gyanús,egy hét múlva van időpontunk az allergológushoz.
2012. okt. 9. 12:44
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
54%
szerintem meg válts orvost.
2012. okt. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Megnézetted másik dokival?

Láza volt/van a kicsinek?

Épp a múlt héten volt a fiamnak hörghurutja, nem kapott antibiotikumot, csak hörgőtágítót, puffokat, nem volt lázas. Rendbe jött, már fél nap után nem fulladt egyátalán. De két nap múlva meg a füle fájt, elvittem fülészetre, ott írtak antibiotikumot, mert be van gyulladva kicsit a füle. Utána rögtön visszavittem a gyerekosztályra is, mert még az előző gyógyszereket is adtam neki, hogy mehet e minden együtt, ott azt mondta a doki (akit nagyon jól ismerünk, bízom benne) hogy szerinte az antibiotikumot hagyjam akkorra, ha lázas lenne, amíg nem az, addig csak a felírt fülcsepp. Nem adtam így neki, csak a cseppet, ma viszem vissza, már semmi tünete nincs.

Én elvinném másik dokihoz a helyedben.

2012. okt. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
mindenkepp keress masik orvost. ha a gyereket antibiotikummal tomik az sem jo, soot. oke neha kell nade 8 heten belul 3x..
2012. okt. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Az orvosok gyakran biztos-ami-biztos alapon írnak fel gyógyszert, mert nem egyértelmű (vagy csak nem tudják?), hogy mi a betegség. Tehát pl. 80% az esély, hogy allergia, és 20%, hogy bakteriális, és próbálnak mindent lefedni/kizárni. Ez amúgy rendben is van, de abban egyetértek, hogy talán némi alaposabb vizsgálattal kizárhatta volna a bakteriális okot.


Én is megnézetném egy másik dokival.

2012. okt. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Mi a gyerek baja? Náthás? Fáj a torka?

Allergiára természetesen nem jó az antibiotikum. Náthára sem. Igen, felülbírálhatod.

2012. okt. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Ugyanaz körbe körbe aug. közepétől,köhög,neha kicsit szivja az orrat de igazabol nincs benne semmi,ha jön is ki valami csak ilyen átlátszó,vizes...más tunet nincs,ez idő alatt egyszer volt laza akkor sem sok,épp az egyik antibiotikumos kezelés utan. Allergologushoz megyunk,ő elvileg vesz törlet. Meg azt mondta éhgyomorra menjen,akkor lehet vért is? Az orvos a szomszédunk,nagyon joban vagyunk,engem is ő kezelt kiskoromban,nagyon lelkiismeretes,de ezt az atb. mizériát most nem értem nála...ha nem róla lenne szó már váltottam volna orvost,de lehet igy is fogok,csak kényes téma.
2012. okt. 9. 13:23
 7/18 anonim ***** válasza:
ha ilyen jó ismerősöd, ugyan miért nem kérdezel rá tőle, hogy miért kell ez a sok antibiotikum? Amúgy nem írtad mennyi idős a gyerek. Talán közösségbe jár? Mert akkor az első 1 évetek így fog telni, mindig dáthásan és mindik köhögősen.
2012. okt. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
3 éves most kezdtuk az ovit de ez még aug.ban is kezdődött és tavaly télen is volt ilyen gondunk,és akkor még nem volt ovis,mint ahogy aug.ban sem.
2012. okt. 9. 13:35
 9/18 A kérdező kommentje:
kérdeztem tőle annyit mondott hogy kell.,.. nem értem én sem..
2012. okt. 9. 13:35
 10/18 anonim ***** válasza:

Augusztus közepétől erősödik a parlagfű szezon, szóval az allergológus mindenképpen kelleni fog. (A szemét nem szokta dörzsölni?)


"de ezt az atb. mizériát most nem értem nála"

Nem akarok gonosz lenni, mert nem tudhatom, de ha valami aránylag új antibiotikum, akkor lehet, hogy a gyógyszerügynöktől jutalákot kap a felirt adagokért. Körzetitől a fogorvosokig így megy. De mondom, ez csak egy lehetőség, nem biztos. :)

2012. okt. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!