Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem vesz levegőt rendesen?

Miért nem vesz levegőt rendesen?

Figyelt kérdés
7 hetes a babám. Arra szoktam felfigyelni, h úgy csinál, mint aki fullad. Kapkodja utána a levegőt. Majd megint nem vesz (mellkasára teszem a kezem, és érzem, h nem mozog), kb 5-6mp kimarad, majd felsóhajt. Aztán pár normál légzés, és megint nem vesz, aztán megint sóhaj. Nem túl gyakori, de előfordult már párszor. Normális ez??? Másnak is csinált már ilyet a kicsije?
2012. okt. 9. 22:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezt akkor tapasztalod amikor alszik? Mert amikor elalusznak, akkor kicsit "össze-vissza" veszik a levegőt, és a mikor mély álomba szenderülnek, akkor lesz egyenletes a légzésük! Ezt olvastam is valahol, és a kislányomnál is tapasztaltam...
2012. okt. 9. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
68%
Légzésfigyelő nélkül le ne tedd.Mélyálomban fordul elő hogy elfelejtenek levegőt venni...
2012. okt. 10. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen, mély álomnál szokta csinálni. Már nem az első alkalom, és hálistennek eddig nem volt baj. Most megfigyeltem, h viszont hason fekve nem csinálja. Azzal csak egy a baj: nem tud megfordulni, és pityog, h elzsibbadt :)

Oké, légzésfigyelő. És ha sípol, mit csináljak????

2012. okt. 10. 10:42
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az első válaszolónak van igaza, szinte minden baba csinálja ezt! Az én babám (babáim) szintén csinálták, sőt ilyenkor még a szemük is nyitva volt mintha ébren lennénk és "nézelődtek"! Ne aggódj, nem lesz baj! Ha megnyugtat szerez be egy légzésfigyelőt!
2012. okt. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Gyakran elég ha becsippan ( 20mp légzéskimaradás után) ,és a baba veszi is a levegőt,ilyenkor nem kezd el SOS-t csipogni. Azért van a figyelmeztető sípoló hang hogy kizökkentse a babát.

Ha többször előfordul akkor ki kell vizsgáltatni.

Remélem olyan nem lesz hogy komolyan beriasszon a készülék,arra van egy protokoll de mi vidékiek vagyunk és csak pesten találtam tanfolyamot.

2012. okt. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Értem. Szerencsére 20mp-ig azért nem jut el a dolog. 4-5mp volt csak.

Lementünk ma az orvoshoz, szte nincs baj. Szervi tuti. Szte lehetett vmi az orrában... Most pár napig figyelem.

Köszi a válaszokat!

2012. okt. 10. 18:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!