Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónapos babám nem alszik...

3 hónapos babám nem alszik nappal rendesen, ez mindenre kihat, ráadásul hajnalban sem alszunk. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A kisfiam 3 hónapos, hasfájós volt nagyon. Az ordítások múlóban vannak, viszont megmaradt a hajnali erőlködés, amitől nem alszunk reggelig. Este fél8 - 8 körül alszik el, fél3-fél4 között ébred, megetetem és lerakom, néhány perc múlva felébred, erőlködik. tehát, éjszaka van, hogy csak 7 órát alszik. Nappal 30 perceket. :( Emiatt sokszor nagoyn nyűgös, és belealszik a szopizásba is, van, hogy egy órát szoptatom, van, hogy "három" ciciből. El vagyok keseredve, és zombi vagyok, mert sem éjjel, sem napközben nem tudok pihenni. A hajnali erőlködést kinövi??? Segítsetek!!!

#3 hónapos #hajnali hasfájás
2012. okt. 5. 07:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
21%

ülj le egy papírlappal és alakíts ki egy napirendet . ha alvásidő van tedd be az ágyába ha evés idő van etesd meg .

máshogy nem megy gondolom Te se bírod már . ha Ő alszik pihenj le Te is . nem baj ha szalad a lakás pihenned kell . idővel normalizálódik ha megszokja a napirendjét.


a visszaaltatáshoz nem kell mindig cici elég a hát körkörös simogatása pár halk kedves szó is . ha sír se baj megszokja majd hogy nem az van amit Ő akar ettől még szeressétek de legyen rend mert neki is fontos. minden napja elvileg ugyanúgy fog telni séta evés alvás játék körforgása de ez nyugtatja meg őt.

2012. okt. 5. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%

Három hónapos korban van egy ún. növekedési ugrás, ilyenkor állítják be a Babák a több tejecskét a megnövekedett szükségleteiket kielégítendő. Szoptasd továbbra is igény szerint, így pár nap alatt vége lesz az órákig szopizásnak.


Szoptass fekve, úgy Te is tudsz kicsit pihenni! Én erre későn jöttem rá sajnos :(


Ha a tenyerét vagy a talpád masszírozgatod szopi közben, akkor nem fog bealudni (az ne tévesszen meg, ha becsukja a szemét, figyeld, hogy nyel-e).


Szedj homeobigyót, hogy legyen gyorsan több tejed, nekem az Urtica Urens homeobigyó vált be (5CH, napi 2*5 bogyi).


Kitartás, tudom, nagyon nehéz :S

2012. okt. 5. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%
És könyörgöm ne hagyd sírni! Nem jó Neki sem, Neked sem!
2012. okt. 5. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
6%

KÖSZ A LEPONTOZÁST! :P nem azt írtam hogy hagyja órákon át üvölteni de ha mindenért sír mert kialvatlan akkor már nem tud mit tenni és sírni fog . egy kicsit . nem tud mit tenni anyuka.



két gyerekem van egyiket se hagytam üvölteni de meg kell szokják a rendszert.

2012. okt. 5. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Azért, ha pár percet sír egy baba még nem lesz ám semmi baja. Tényleg próbálj meg rendszert kialakítani, ekkora babánál már lehet. Én, ha látom, hogy álmosodik, berakom az ágyába már a kezdetektől fogva, elnézelődik még pár percet és már alszik is. Neki sem jó, ha nem tud pihenni. Szerintem a hajnali dolgot ki fogja nőni, csak próbáld meg a nappalt rendezni.
2012. okt. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez volt a helyzet az első 2 hónapban, majd mikor már nagyon zombi voltam, lefeküdtem a babával én is aludni egyik délután! Láss csodát, már első alkalommal 2 órát aludt! Hajnalban is beviszem az ágyba és velem alszik tovább! Este a saját ágyába teszem le, 8 körül elalszik, 4kor kel, megetetem és átviszem magamhoz. Alszik 7-fél 8-ig. Majd alszik egy fél órát- órát 10 körül. A nagyobb napközbeni alvás 13óra körül, 15-16 óráig! Eleinte végig feküdnöm kellett mellette, de most már csak addig ameddig elalszik és ki tudok jönni mellőle! :)
2012. okt. 5. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Azért szerintem ezzel az együtt alvással vigyázni kell, mert nagyon sok olyat olvasni itt, ami arról szól, hogy nem tudják a babát leszoktatni a szülői ágyban alvásról. Az sem lesz jobb.
2012. okt. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! Hosszú távon nem biztos, hogy jó megoldás, de átmenetileg ameddig anyuka összeszedi magát mindenképp érdemes megpróbálni. A kialvatlanságnál rosszabb nincs... anyuka feszült lesz, a baba is feszült lesz, apuka is feszült lesz....a tej elapadhat! Ez még több feszültséget okoz! Olvasd el ezt, hátha segítségedre lesz: [link]
2012. okt. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Van napirendünk, tehát ezzel nincs gond. Sajnos nekem rosszabb, ha én is lefekszem és fél óra mólva (mikor épp kezdenék elaludni) felébred, mintha le sem fekszem. Ezért inkább nem fekszem le.

Sírni nem hagyom és nem is fogom soha, ez nem az én műfajom. Az altatással nincsen gond, csak nagyon rövideket alszik, van, hogy a pocakja ébreszti föl, erőlködik. Egyébként naponta többször kakil, tehát ez is ok.

Ez a hajnali erőlködés elmúlik majd, ugye? :(

Egyébként tüneményes, mosolygós baba! :))) IMÁDOM!

2012. okt. 5. 13:44
 10/11 A kérdező kommentje:
még annyit, hogy néhány hete még 2-2,5 órákat aludt délután, sőt 3,5 órára is volt példa. Akkor még én is tudtam vele pihenni... Remélem, visszatér ez az állapot, elsősorban őmiatta, de persze nekem sem értana a pihenés...
2012. okt. 5. 13:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!