Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig tudom hozzászoktatni a...

Meddig tudom hozzászoktatni a külön alváshoz? Többi lent.

Figyelt kérdés
A babám nagyon nagyon hasfájós, 2 hónapos. Születésekor még nem, de pár hétre rá már nem bírt egyedül elaludni, mert szenvedett a pocijával, de a hasamon, karomba, vagy csak a puszta közelségemre megnyugodott és eltudott aludni. Nem akartam egyeül hagyjni sosem a fájdalmával, így magamhoz vettem és azóta is velem alszik. Ha elmúlik a poci fájása, szerintetek elkezdhetném vhogy beleszoktatni a kiságyába? Mert félek, hogy később még még nehezebb lesz, de talán 3-4-5 hónapos koráig nem annyira. Mit gondoltok? Szegénynek mindenféle szert kipróbáltunk már, de semmi sem használ, így marad az idő, h talán elmúlik hamarosan... Apukája külön szobában alszik (azért nem szeretném, ha évekig nem költözne vissza a párom a szobába), a pici velem, de a kiságya is velem egy szobában van. Tehát amikor "külön szoktatnám" akkor nem mennék messzire tőle és nem is lenne egyedül 1 szobában. Illetve, ezt hogyan tudnám megoldani? Pár nap alatt megszokná? Az a baj, hogy amikor a kiságyba teszem, virrasztanék én mellette sokáig, de az szimplán nem elég neki, ha cirogatom a hátát, vagy érzi a kezem, stb, kell neki h összebujjunk.
2012. okt. 10. 08:25
 1/2 anonim ***** válasza:
0%

Minél később szoktatod a saját ágyába, annál nehezebb lesz. Azért csak akkor alszik, ha simogatod, mert ezt szokta meg.

Tedd az ágyába, hagyd egyedül, ne maradj mellette, ne simogasd. Egy-két nap után már aludni fog egyedül is.

2012. okt. 10. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kb ugyanez volt az én kisfiammal is. 5 hónapos korában magától megoldódott a probléma. Ekkor vettem észre rajta, hogy nem alszik nyugodtan, ha csak megmoccantunk felriadt. Megpróbáltam a saját ágyában altatni, persze nem úgy hogy beraktam és rácsuktam az ajtót, hanem elringattam, ottmaradtam vele amíg el nem aludt. Én voltam a legjobban meglepődve, hogy aludt reggelig egy nyikkanás nélkül. Azóta is egyedül alszik, néha amikor nyűgösebb felriad időnként, de akkor is elég neki, ha odaadom a cumiját, kicsit megsimizem és már alszik is tovább.

Szerintem hallgass a babádra, csináld úgy, ahogy neki jó, ne aggódj nem fog 18 évesen is a te ágyadban aludni :)

Viszont ajánlanék valamit, ami egy kicsit jobbá teheti ezt az időszakot mindegyikőtöknek.

Én nem akartam a férjemet kirakni a hálószobából, így vettünk egy oldalkocsis kiságyat (levehető az oldala, a magassága állítható), amit a mi ágyunkhoz, az én oldalamhoz rögzítettünk. Így együtt is aludtunk, de mégis külön ágyban, és apának sem kellett kiköltözni az ágyból.

2012. okt. 10. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!