Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy szoktassam az újszülött...

Hogy szoktassam az újszülött babámat az önálló alváshoz már a kórházban?

Figyelt kérdés
2012. okt. 3. 11:04
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
79%
? ezt meg hogy érted? Egy újszülött napi 20-22 órát alszik, azt szeretnéd hogy 24 órát aludjon, vagy mi? Az önálló alváshoz való szoktatásnak majd úgy fél-1 éves korban jön el az ideje, nem a kórházban...
2012. okt. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
84%
Elég esélytelen próbálkozás, mert a születés után nagyobbrészt amúgy is alszik, nincs ráhatásod, mert kimerült. Leghamarabb otthon tudsz tudatosan ilyeneket csinálni. A lányom a kórházban mindig elaludt ha letettem, nem kellett se ringatás, se semmi, itthon meg csak az első hónapban aludt magától, azóta nem hajlandó. Most szoktatom, de elég nehéz, mert nem szeretem sírni hagyni, így nem is hagyom:D
2012. okt. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
89%
Az első 3 hétben nálunk a kiságyba aludt el, azóta ő sem hajlandó, mint az előző válaszoló babája :) Így ha butaságot csinálok, ha nem, velem alszik. Az ágyában bőgne reggelig, akkor sem lenne hajlandó aludni. Mellesleg 10 mp után ugy kiidegeli magát a sírásba, h nem vesz levegőt, ugyh nem szabad sírni hagyjnom, így muszáj h velem aludjon. De a korházban amúgy még szinte végig aludni fog.
2012. okt. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
84%

Szép kilátásai vannak ennek a babának.

Már látom előre, hogy ordít szerencsétlen, te meg hagyod, hadd aludjon önállóan....

Ha sír, fel vedd, kérlek, ne hagyd magára!!! Ne gondolj ilyenekre, még meg sem született!!!!

2012. okt. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
46%

az első 2 hétben rangeteget alszik, mellette sokat szopizik. utána nehezebb, amikor már többet van ébren de még nem köti le a külvilág.


nekem 1.babámmal nagyon könnyű volt. nála működött az, hogy szopi után 20-30 percet karban volt, utána letettem és egyedül aludt el. (tehát figyeltem is rá, hogyha kezdett belaudni, akkor letettem. nem szoktattam hozzá, hogy ringatva aludjon el.) ha elkezdett nyöszörögni, akkor énekeltem neki, simiztem a hátát, erre megnyugodott. de mondom, ő ilyen baba volt (lány).

2.babám fiú, őt muszáj ringatni, "őrjáratozni" kell vele, mert egyedül nem tud elaludni.


a gyerekorvos adta azt a tanácsot, hogyha karban is sír a baba, akkor tegyem le. ez nagyjából jó irányt mutat. (de a fiam tud úgy sírni, hogy inkább felveszem.)

2012. okt. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
57%
Hát nem tudom az én babám úgy aludt magától bármilyen pózban,bármilyen zaj mellett,hogy ha akartam se tudtam vna felébreszteni.az újszülötteket nem kell szoktatni,alszanak ők maguktól.én mondjuk alig vártam hogy ébren legyen,hogy láthassam a kis szemét.már aggódni is kezdtem hogy nehogy aluszékony legyen,mert ugye akkor besárgulnak.a szoktatást később kell elkezdeni,de a teljesen önálló alvás nagyon soká lesz még!Segíts neki elaludni,meg kell neki tanítani hogy nyugodjon meg,ringasd egy kicsit,bújjatok össze,tedd le az ágyba,cumi,hátsimi,és már alszik is.Az enyémnél legalább is ez vált be.lényeg hogy a rutinszerű cselekvésekből tudja hogy most az alvás következik,de mondom újszülöttnél ezzel nem lesz probléma
2012. okt. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
81%

Nem szoktam ilyen kérdésekre reagálni, mert aki ilyen kérdést tesz fel az általában úgyse érti meg a választ, de ez a kérdés elég szomorú.

Szegény babád még ki se bújt a pocidból és te már ilyenen gondolkozol? Szegény kibújik a jó meleg, halk, biztonságos helyről a hidegbe, fénybe, zajba, és neked az a legnagyobb bajod, hogy egyedül aludjon el? És közben te mégis mit csinálsz.

Első gyermekemet több mint 1 éves koráig ringattuk, hidd el ki lehet bírni. Második babánk magától alszik mióta megszületett, lassan 7 hónapos, ez nem szoktatás kérdése.

Remélem eszik-alszik babád lesz.

2012. okt. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
84%
Anyám borogass... Remélem, ez csak valami direkt provokáló kérdés. Ha nem, akkor számíts rá, hogy ha elkezded "szoktatni", a szobatársaid meglincselnek, a csecsemősök meg leordítják a fejed. Szegény baba. :(
2012. okt. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
85%

Ez mekkora baromság. Már hogy lehetne egy babát már a kórházban önálló elalváshoz szoktatni? Sehogy?

Ő még elalszik magától nagyon hamar, mert ilyenkor még rengeteget alszanak a babák, mert nagy az alvásigényük, de ennek semmi köze ahhoz amit később, olyan fél-1 éves kor között önálló elalvásnak nevezünk.

Egy újszülöttet még nem tudsz tanítani egyedül elaludni, ő még nagyon keveset érzékel a világból. Legalább 4 hónapos, de jobb ha 6 hónapos korig vársz ezzel, és akkor sem úgy kell megtanítani, hogy sírni hagyod, hanem úgy, hogy mikor álmos, beteszed a kiságyba, megnyugtatod, simogatod, esetleg énekelsz neki és így szépen álomba szenderedik.

Újszülöttel teljesen értelmetlen bármi ilyesfajta próbálkozás. De ha már most ilyeneken töröd a fejed az nem vezet semmi jóra.

2012. okt. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
57%

Gondolom a kérdezőnek az első babája lesz és még tapasztalatlan. Amúgy meg nagyon sokan mondják, hogy nem szabad a gyereket felvenni, hagyni kell sírni stb. Én is csak azután tudtam meg, hogy milyen valójában egy baba, amikor megszületett a sajátom.


Kedves Kérdező az előttem szólóknak igaza van. Először aludni fog nagyon sokat, utána viszont nagyon nagy szüksége lesz Rád. Öleld sokat, ringasd, egy ideig nem tudnak egyedül elaludni. Amúgy gyerekfüggő is.

Az enyém 8 hetes. Este elalszik könnyen, kb 2-3 perces fejsimi után a saját kiságyában. Akkor én is a saját hálószobámba megyek. Hajnal 2 körül kel enni, onnantól kezdve nem lehet egyedül hagyni. Vagy ülök a kiságya mellett 2 órát, amit nem bírok, vagy velem alszik, vagy kettőnk között.

2012. okt. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!