Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálós kérdés?

Hozzátáplálós kérdés?

Figyelt kérdés
3 hónaposommal kóstoltatok, de a répánál megakadtam. Mivel keverjem, hogy megegye? Alma, barack és krumpli amit megeszik, de a krumpliért sincs oda.
2012. okt. 10. 20:25
1 2
 1/11 Jégtánc ***** válasza:
3 hónaposan,még kicsit korai,többfélét ne kóstoltass szerintem.Maradj annál amit szeret
2012. okt. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Hát elég korán kezdted a hozzátáplálást, ne várd el tőle, hogy ennyi idősen mindent megegyen. Ne erőltesd szerintem, ha valamit nem akar megenni, akkor nem eszi. Az is nagy dolog, hogy az almát és a barackot megeszi, szerintem egyelőre maradjatok meg ennél. Majd 6 hónaposan ráér zöldségeket enni.

Az én kisfiam 7 és fél hónapos, szintén nem hajlandó megenni a répát és a krumplit, bár mi "csak" 5 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást. Nem is erőltetem, ha nem szereti hát nem szereti. Én sem eszek meg mindent.

2012. okt. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ricinusolajjal keverd.
2012. okt. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én 4 hónaposan kezdtem a lányomnál (eü okok miatt), de 6 hónapos koráig csak az "alapvetőt" kapta.


alma, őszibarack, körte, szilva és banán.


Az alma az alap volt. Mindegyiket 2-3 napon keresztül kapta, nem cserélgettem neki össze vissza.

Almával pl. mindent szívesen megevett.


6 hónaposan kezdtem el a zöldségeket, szépen sorban.


5 hónaposan kiváltottuk a tízórait. 6 hónaposan az uzsonnát.

7 hónaposan az ebédet.

2012. okt. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Persze hogy nincs oda érte.Még nem érett rá.Legalább még 1,5 hónapot várj nem kell rohanni.
2012. okt. 10. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Sajnos tápszeres a babám azért kóstoltatok vele már most, hogy minnél előbb ki tudjak neki váltani egy étkezést. Még csak 3 hónapos, de mindenki 5 hósnap nézi, mert iszonyatosan felfújja a tápszer (eü. okok miatt nem szoptathattam egy percig se)
2012. okt. 11. 08:22
 7/11 anonim ***** válasza:
Az én lányom is tápszeres de akkor se javasolt 4,5 hónapos kora előtt hozzátáplálni,Ha nem jó a tápszer akkor inkább válts másikra mert ez nem biztos hogy jót fog tenni a gyomrának.Ha mindenáron akarsz neki adni alma krumli répa ezen kívül mást ne.Ha lesz 4,5-5 hónapos adhatsz neki sütőtököt,céklát banánt mag nélkül.
2012. okt. 11. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Az enyém is tápszeres. A tápszer nem méreg, hogy minél előbb el lehessen hagyni. Tápszeres babákra is érvényes, hogy 4-5 hónapos koruk előtt nem javasolt elkezdeni a hozzátáplálást.
2012. okt. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ja és ha "felfújja" a tápszer, akkor a tápszerrel van gond, beszélj a gyerekorvossal, hogy ajánljon egy másik, kevésbé kalóriadús tápszert.
2012. okt. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nálunk éppenhogy a védőnő és a gyerekorvos ajánlja minden tápszeres babánál, hogy 3 hónaposan kóstoltassunk. Nem arról van szó, hogy megtömöm, mint egy libát... és nem is váltok ki neki még egyetlen étkezést se csak pár kanálllal kap minden ebédnél.
2012. okt. 11. 20:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!