Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nehéz a nevén szólítanom?

Miért nehéz a nevén szólítanom?

Figyelt kérdés
A fiam a Tamás nevet kapta, az apja ragaszkodott ehhez a névhez, pedig ő István. A fiam már elmúlt fél éves és alig jön a számra a Tomi, Tomika..inkább többször becézgetem: csillagom, szívem, stb, de próbálom úgy hogy kicsi Tomikám, de nekem idegenül hangzik, pedig a fiam:-( Nem tudom miért, és mikor fogom tudni gond nélkül a nevén szólítani.. nálatok az első perctől fogva természetes volt, vagy van aki hasonlóan érzett?

2012. okt. 12. 09:25
1 2
 1/16 kíváncsicska ***** válasza:
100%
Én sem az első perctől szólítottam a nevén. Kb 3-4 hónap kellett míg a számra jött a lányom neve, pedig én ragaszkodtam hozzá, hogy ezt a nevet kapja.Lehet nálatok az játszik közre, hogy te nem igazán akartad ezt a nevet,és így még nehezebben jön.A húgom kislánya 8 hónapos és ő sem szólította még a nevén, neki sem megy,ott sem ő akarta igazán a nevet.
2012. okt. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Én sem tudom a lányomat a nevén szólítani:) még mikor pocakos voltam vele, elneveztük Pipinek. Flóra lett a neve, de még a mai napig Pipinek szólítom:) pedig már 16 hónapos.
2012. okt. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

az én kisfiam Balázs,de még soha nem mondtam úgy neki hogy Balázs...a férjem se.egyedül az anyósom szólítja így.mi direkt olyan nevet kerestünk amit sokféleképpen lehet becézni.Inkább Bazsizon vagy Bazsó,Balu,Bubu,Manócska...:-)

(Az anyós meg mindig rámszól ha becézgetjük,hogy miért nem a rendes nevén szólítjuk,meg azon is kivan hogy ő azt mondja hogy anya,nem úgy hogy édesanya...én ezt mondjuk pont leszarom...)ez nem ide tartozik csak leírtam mert tegnap pont ezzel bosszantott fel...

2012. okt. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindenki úgy hívja a gyerkőcét ahogy akarja. Mindkét fiamnak olyan neve van ami a férjemnek is meg nekem is tetszett. Na jó a második fiamat szerettem volna ha Zéténynek hívnák a férjem bele is ment de kérte hívjuk inkább máshogy.:)

A név ilyen pici korban szerintem úgy nem számít, hogy gyere ide Kis Lajoskám. Lehet Manócska, Kiscica, Fülemüle...vagy mittudomén :) az a lényeg, hogy beszélj hozzá és simogasd a szavaiddal. :)

Persze egy idő után tudni fogja, hogy Ő a Manócska de ez szerintem családon belüli dolog senkinek semmi köze hozzá.

Ez olyan Apa-Anya-Manócska titok:)

2012. okt. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
60%

Majd a szádra áll a neve amikor csintalankodik és nevelni kell! :)

Szerintem az, hogy becézgeted az egyáltalán nem baj.Én is az elejétől fogva így teszek a lányommal.Több neve is van, amire mind hallgat. :)

Nekem sokkal cikisebb volt, mert mielőtt megszültem, volt egy cicánk, és annyira hozzászoktam, hogy őt szólítom, hogy volt, hogy véletlenül azt nevet mondtam a lányomnak!!!Annyira szörnyű volt! :D Aztán egy idő után előfordult ez fordítva is.. :D

2012. okt. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
5 hetes a lányom és 1-2 alkalommal szólítottam a nevén...Nekem sem megy,pedig gyönyörű szép nevet adtunk neki!De mégsem megy!Én is mindig szívemnek,csillagomnak,életemnek szólítom!
2012. okt. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
5-ös!én is így vagyok/voltam vele.Én is néha a macska nevén szólítom szegény kisfiamat,és fordítva!:-)
2012. okt. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Az én lányom 2 éves elmúlt,de még most is becézgetem.Álltalában akkor szólítom a nevén amikor rendetlenkedik:)Eleinte mondták is,hogy majd nem fog hallgatni a nevére:)
2012. okt. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
az anyukám mindig akkor szólított úgy hogy Viktóriaaaaaa!!!! mikor valami rosszat csináltam,azóta sem bírom ha így szólítanak.inkább Viki vagy Vikus,de a teljes nevemet nem bírom!
2012. okt. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
De furi, apu István, tesóm Tamás.:) Egyébként mi sem Tomizzuk. 30 éves, de még mindig Tamást mondunk neki. Szüleim is, én is és a közeli család is. Sógornőm kezdte el Tomizni és az ő családja.
2012. okt. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!