Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 és fél hós babám ha a nevén...

6 és fél hós babám ha a nevén szólítom a szoba másik feléből hogy "gyere ide hozzám" akkor szépen odamászik vigyorogva (már nagyon ügyesen mászik). Szerintetek tényleg érti hogy mit akarok ezzel?

Figyelt kérdés
Mikor kezdik ténylegesen megérteni a babák amiket mondunk nekik? Ja azt elfelejtettem, hogy ha háttal van és úgy szólok neki akkor megfordul és úgy is odajön hozzám. Valamint ha odamegy egy tiltott helyre (pl. egy fiók vagy a kályhaajtó) akkor mondom neki hogy "nem" és már nem is akarja megtapogatni hanem megy tovább.
2012. szept. 11. 10:23
 1/5 anonim ***** válasza:

de ha azt mondod neki, hogy "kis mukk" akkor is oda megy hozzád, nem igaz?

apróbb utasításokat 8-10 hónapos korban értenek meg, összefüggéseket 1,5-2 éves korukra.

ezt olvastam, és valóban így tapasztaltam én is :)


a nem persze az elsők között van amit megértenek és szintén az első között amit el is felejtenek. hidd el, 2 hónap múlva már mondhatod, hogy NEEEEEM, röhögve fogja tovább csinálni :)

2012. szept. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hat nehez ezt megmondani. Lehet a hanglejtest erti (ismeri) inkabb. ...es hat az hogy nem nyul dolgokhoz, nem akarlak elkeseriteni...egyenlore! Meg picike, aztan jon majd a kivancsisag ami joval nagyobb mindennel.
2012. szept. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen, amúgy gondoltam már arra, hogy ha a "gyere ide hozzám" helyett azt mondanám ugyanazzal a hangsúllyal, hogy "milyen szépen süt a nap" akkor is odajönne hozzám, nem tudom, majd kipróbálom :-))
2012. szept. 11. 10:50
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem megérti mit szeretnél. Én babám 5 hónapos és ha mondok neki valamit pl. megyünk pancsizni, vagy hamizni, vagy ha kérdezem hogy kér-e teát, megérti. Tudja hogy miről beszélek, és reagál rá ahogy kell. :))) Ügyes babád van.
2012. szept. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is megörültem mikor a babám (7 hós) odajött hozzám, mikor mondtam h gyere ide, de aztán megfigyelten hogy mindig odamászik ahol vagyok :-), máskor meg nem jön uh szerintem még nem érti.

Ja és Grétának hívják és mindig mikor hangosan szólítom h Gréti akkor rámnéz, figyel. Na a múltkor ugyanolyan hangsúllyal Ágostonnak szólítottam próbaképp :-), és akkor is ugyanúgy rámfigyelt. :-)))

2012. szept. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!