Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Víz/ tea 3 hós vegyes anyatej-...

Víz/ tea 3 hós vegyes anyatej-tápszeres babának?

Figyelt kérdés
Mennyit és főleg mikor? etetés előtt nyilván nem, közvetlenül utána meddig ne? Lefekvés előtt se mert hason alszik, csak bukja gondolom. Összesen 1,5 órátvan ébren, mikor adjam neki?
2012. okt. 12. 10:44
 1/9 anonim ***** válasza:
nem hiszem kellene neki se víz sem pedig tea.én is csak akkor adok neki ha csuklik,vagy nyáron itattam amikor 40 fok volt...az anyatej szomjoltó is egyben
2012. okt. 12. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A mennyiségét majd ő beállítja. Nyugodtan ihat amennyit csak szeretne, az enyém naponta kb 2 dl-t iszik, ő most 2 hónapos. Két etetés között megkínálod középidőben, ha kér akkor iszik, ha nem akkor nem. Én minden etetés között megkínálom,mert elég szomjas tipus, mondjuk az enyém csak tápszeres. A vizet sztem nem bukja vissza, de persze sztem ezt is babája válogatja. Etetés után amúgy már fél órával kínálhatod, én ennyit minimum szoktam várni.
2012. okt. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

hát ez az, hogy tápszeresnek kell, anyatejesnek meg nem de mi van a "kevert" babákkal? Sajnos erre nem találok semmit a neten. vagy csináljam úgy, hogy ha több tápszert kap megitatom, ha meg anyatejesebb nap van, akkor nem?


Kínálgatással az a baj, hogy próbáltam, kiköpdösi, mert hogy nem édes :) Tehát nekem kell beletukmálni, ha egyszer fontos

2012. okt. 12. 10:57
 4/9 anonim ***** válasza:
Nos, nekem is volt egy elvem, miszerint nem adok neki teát, meg abba cukrot se stb... Elkezdtem vízzel itatni és addig addig, amíg kb 1 hét alatt hozzászokott, megitta... Csak h időközben nagyon pocifájós lett, így édeskömény teát ivott rendes édesköményből készítve, na az úgy megizlett neki, mert tényleg nem rossz az íze, h mostmár meg a vizet nem issza meg megint :) ugyh nehéz..
2012. okt. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Sztem meg nyugodtan szoktasd a folyadékhoz picit, mert ha egyszer beteg lesz, vagy belázasodik stb, akkor kell a folyadék és mivel nem fog állandóan szopizni, nem kapja majd a folyadékot sehonnan máshonnan. Így sztem nem baj ha szoktatod vele a vizet, sőőőt..
2012. okt. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Egyetértek az utolsóval.

Nekem is "kevert" babám van,de én nem nézem,hogy mikor evett,hanem amikor szomjas adok neki.Sőt! Én evés előtt is adok neki inni,meg még van,hogy közben is.Enyhén cukrozott teát!Mert azért ők is igénylik az ízeket. :)

2012. okt. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Adj neki nyugodtan bármikor. Mondjuk negyed órával evés előtt már ne, vagy csak keveset.

Az én fiam 4 hónapos, már csak tápszeres, de eleinte vegyes táplálású volt. Szintén hason alszik.

Az italt nem szokta kibukni, imádja a teát. Rengeteget iszik, és mégsem megy a kaja rovására. :)

2012. okt. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

hát akkor nekifutunk a híg teával és vízzel

mondjuk elég érdekes lesz nála, már látom?

:)

mennyit igyon egy nap? sajnos nála nem lehet hagyatkozni rá mert vag kiköpdösi ami elsőre nem tetszik neki vagy hányásig enné/inná... Inkább akkor úgy fogomm hogy lesz egy cumisüveg csak a "folyadéknak" de mennyit csináljak ami elfogy egy nap alatt?

2012. okt. 12. 12:54
 9/9 anonim ***** válasza:

Tapasztald ki. Ne erőltess belé semennyit, ha nem akarja, de ha kér, hadd igyon, ameddig jól esik neki. Az én 4 hónapos fiam kb napi 3-4 dl-t iszik meg.

7-es

2012. okt. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!