Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy magyarázzam el neki hogy...

Hogy magyarázzam el neki hogy azt még nem lehet?

Figyelt kérdés
3,5 hónapos a fiam!kizárólag anyatejes!tegnap anyósom azt mondta hogy most már igazán adhatnék neki almát mert ő ennyi idősen már adott a gyerekeinek,meg hogy nem kell a védőnőre hallgatnom!mégis hogy magyarázzam el neki hogy még nem adhatok neki almát?
2012. okt. 12. 12:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen megmondod, hogy majd te eldöntöd, hogy mikor adsz neki almát. Te vagy az anyja és kész.
2012. okt. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Attól függ, mennyire tárgyalóképes az anyós. Első körben én azért megpróbálnék észérvekkel jönni(-baba bélflórája kialakulóban van, minden, ami nem anyatej ezt felboríthatja, aminek hatása lehet az emésztésére, immunrendszerére;- anyatejes babának az első hat hónapban minden igényét kielégti az anyatej;- WHO ajánlás stb.), esetleg nyomtatnék cikkeket az LLL oldalárül vagy a szoptatásportálról vagy a Szoptatásért Egyesület honlapjáról a kizárólagos szoptatásról/ hozzátáplálásról... nálunk ezekkel sikerült visszaszorjtani a nagyikat.

Ha nem kapható észérvekkel, akkor jön az én vagyok az anyja és kész, semmi közöd hozzá, hogyan táplálom:).

2012. okt. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
hát ez az!ő szereti ha minden úgy van ahogy ő akarja mindegy miről van szó!!!megmondtam neki hogy nem lehet de nem igazán érti meg mert azt mondja az ő gyereke ebben a korban már ette az almát!!(ez volt 30 éve)
2012. okt. 12. 12:49
 4/4 anonim ***** válasza:

Mondd meg hogy a mai ajánlások (WHO, LLL) szerint 6 hónapos koráig csak anyatejet kaphat a baba, mert az a legjobb táplálék neki ennyi idősen. Felesleges terhelni a gyomrát mással. Az nem számít, hogy 30-50 évvel ezelőtt mi volt a szokás, te ezt így tartod jónak, a te fiad.

Már csak 2,5 hónapot kell kihúznod aztán etetheti az anyós a gyümivel :-)

2012. okt. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!