Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha már a bútoroknál feláll...

Ha már a bútoroknál feláll (még nem megy) a 8.5 hos babám akkor már kell a lábára szandál v még elég a sima zokni is? Ha kell, akkor elég neki vmi olcsobb is v már komolyabbat kell vennem?

Figyelt kérdés
2009. aug. 6. 16:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem a lakásba elég egy csúszásgátlós zokni rá. Ilyen melegben nem hiszem, hogy felfázna, de azért vehetsz egy szandit.
2009. aug. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A legjobb a lábizmainak, ha mezítláb van!

Akkor tud megerősödni. Illetve ők még "kapaszkodnak" járás közben, majd figyeld meg, hogy teszi a lábujjait.

Tehát nem szükséges még a cipő.

De, az első cipőcske nagyon fontos, hogy jó legyen, ne piaci ezer forintos. Mi csak akkor teszünk rá cipőt, ha megyünk a boltba, vagy a nagyikhoz. Még a játszótéren is zokniba szaladgál. 13 hós.

2009. aug. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

igaza van az előttem szólónak. most még mezítláb a legjobb. egészen addig, míg egyedül kapaszkodás nélkül nem közlekedik, nem kell a cipő. látod a lábújjain úgyis, mennyire "kapaszkodik". ez normális ilyenkor, míg az egyensúlyérzéke kifejlődik rendesen. Az első cipőnél amire figyelni kell: kicsit magasabb legyen a szára, tehát tartsa a bokáját, illetve, hogy zárt és kemény legyen a sarokrésze. ez főként nyáron, a szandáloknál fontos. előszeretettel gyártanak nyitott "vacakokat". ezek nem jók. hátul a sarokrésznél zárt és minél keményebb legyen a cipő! Eleinte csak egy-egy órát kell a cipő rá, utána jobb mezítláb. majd egyre többet lehet rajta, de meg kell tartani a megfelelő arányokat. tehát mondjuk délelőtt bent mezítláb, du kint cipőben,szandálban. Fontos, ha van rá lehetőség, hogy minél többféle talajon lépkedjen. homok, kavics, beton, fű. ettől fejlődik a testtartása.

Mindezt nekem a gyógytornászunk magyarázta el, mikor végeztünk a kezelésekkel.

És még egy dolog: ha már feláll bútoroknál, minél többet hintázzon a gyerek,amennyiben van rá lehetőség. a hinta segíti az egyensúlyérzék kialakulását a gyerkőcnél. és bármennyire aranyos is, mikor vezetve járkál, nem szabad túlzásba vinni, mert nem tesz jót neki. majd ha egyedül elndul, akkor menjen inkább, addig csak keveset szabad "vezetgetni".

Remélem segítettem!

2009. aug. 6. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!