Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért kapták ennyire fel a...

Miért kapták ennyire fel a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés
Amikor a nagyomat szültem, még nem volt ez. Akkor kaphatott tehéntejet a gyerek, ilyeneket! Most, hogy itt a második, és elkezdetem a hozzátáplálást amit be is tartok, csak annyi uj dolog van, ami 6 éve még nem volt! Vélemények?
2012. okt. 13. 10:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
63%
Ugyan így érzek. A lányom már 3 hónaposan kapott bébiételt(akkor még lehetett kapni 3 hótól), adhattam neki a tehéntejet, igaz hígítva, de védőnői tanácsra. A teáját mézzel itta, egy évesen ette a diós sütit...lekopogom, 10 évesen semmi baja, nem is allergiás semmire, a náthája ami volt nagyon ritkán, 3-4 nap alatt elmúlt. Most a fiam egy éves, betartunk minden szabályt, 4-5 hótól kezdtem adni az almát, mindent fokozatosan, ahogy kell. Automatikusan adtam volna a mézet, a védőnő majd elájult, amikor meglátta...megijesztett, és olyan dolgokat mondott, amit 9 éve a lányomnál még csak nem is hallottam...a kicsi nem kap mézet, se diót,se tehéntejet, csak anyatejet mégis ő az allergiás. És még sorolhatnám. Egy hónapja új a védőnőnk, még jobban ragaszkodik a "nagy könyvhöz", fiatal, most végzett, bemagolta, mit mikor szabad ennie, innia a kicsiknek, kíváncsi lennék mit szólna, ha az évekkel ezelőtti hozzátáplálásról olvasna egy -két anyukától tapasztalatot:-)
2012. okt. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Már 6 éve is ugyanezek az irányelvek voltak. Az én nagyom is 6 éves, szóval nem értem a kérdésed. 10-12 éve még lazább volt, de a tejet már akkor sem ajánlották 1 éves korig, és a hozzátáplálást minimum 4 hónapos kortól.
2012. okt. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
A méz, szintén nem újkeletű, hogy nem adjuk. 6 éve már tuti szó volt a botulizmusról, és nem adtuk.
2012. okt. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Az orvosok és a kutatók folyamatosan próbálják megállapítani, hogy mi az optimális rendje a hozzátáplálásnak, mikor kell kezdeni, mit kell adni, hogy pl. allergia a lehető legkisebb valószínűséggel alakuljon ki. Végeznek mindenféle kísérleteket, tanulmányokat, hogy minek mi a hatása. Erről hosszú tudományos cikkeket írnak. Persze semmi sem fekete vagy fehér, mindennek van előnye és hátránya, ezeket mérlegelni kell. Még ha a kutatás korrekt volt is, az előnyök-hátrányok értékelése már kissé szubjektív. De azért itt még elég korrekt a dolog, a probléma nem itt kezdődik.


A probléma ott kezdődik, hogy ezután a különböző női magazinok írói ezeket a cikkeket elolvassák, félig-meddig megértik, és pontatlan cikkeket írnak belőle. Aztán ezek a cikkek divatot teremtenek, és mindenki hülyeséget csinál.


Szóval én azt javaslom, hogy az ilyen kérdésekben hallgass a gyerekorvosra, védőnőre - nekik legalább megvan a szakirányú végzettségük, hogy értelmezzék a kutatások eredményeit. Egy dietetikust is megkérdezhetsz. Persze itt is kérdés, hogy ők mennyire képzik magukat tovább, mennyire ismerik az új (vagy akár csak a 10 évnél nem régebbi) eredményeket.


Konkrétan a tehéntejről az én allergológus rokonom azt mondta, hogy kis korban - fél-egy éves korig - valóban nem célszerű adni, mert növeli a tejallergia esélyét. Később lehet. Viszont az öcsémnél eleinte allergiát okozott a tej, erre azt mondta, hogy akkor most fél évig egyáltalán ne kapjon. Szerencsére el is múlt az allergiája.

2012. okt. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Mert a tudomány a gondolatok haladnak elöre.

Mindig változik ahogy a zenei irányzatok is, mert változik a környezetünk is.

Pl nagyanyád idejében nem volt annyira nagy a tejalergia, könnyebben feltudta dolgozni a szervezet a tej fehérjét, tejcukrot.

manapság sajnos nehezebben megy. na de miért? mert már kevés a természetes bevitt táplálék.


Gondoljatok bele mennyi mindent esztek meg ami tele van olyan dolgokkal ami soha vagy nagyon lassan ürül a szervezetböl, ami nem természetes.


pl kezdjük a tápszerrel, aztán a konzervekkel, a parizerrel, a kenyérrel, a vitaminokkal, üditök, szörpök, csoki és végül is mindenben van valami amit a szervezet nem tud lebontani.

ezek a dolgok összessége miatt kényesebb a gyomrunk, és ezért pr´´obálják meg a kisbabákat még ebben a korban kiszürni hogy mi az ami késöbb majd bajt okozhat, alergiát, érzékenységet, bél, gyomor problémát.

2012. okt. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Babeli Zurzavar ***** válasza:
61%

elmeselem mi tortent velunk.

4 honapos volt a fiam amikor tapszerre allt at.az akkori kotlezo oltasnal dokineni mondta, hogy kezdjuk meg kostoltatast, szep lassan nem hajt tatar, alma, repa, sutotok... stb, keksz es hus csak 6 honap utan. elso gyerek- raadasul varatlanul ert, hogy tapszeres lett, nem igy terveztem- ezert jo tanulo modjara betartottam a szabalyait.

egy honappal kesobb, az 5. havi oltason kerdezte hogy mikepp allunk a hozzataplalassal, nagy buszken mondom, hogy tulteljesitettuk egy picit az altala elvartat,2 etkezest kivaltottam tejpeppel es purevel.

err jott a kerdes: na es keksz, hus?! mint egy kolyok aki nem csinalta meg a hazit: adatok kekszet es hust?!es a gluten??? es hogy egy honapja meg szo sem volt ilyesmirol? a valasz kimerult egy mindent elarulo mosolyban, es abban, hogy jaaaa, a who ajanlasa et oltas kozott ismet valtozott 6 honaprol 4-5 honapra...ooooo jeeeeee!

na itt dontottem el, hogy bizom a gyerekemben, kostol, ami izlik es semmi baja tole az johet, a tobbit hanyagoljuk egy picit. ezalol kivetel a tej es a mez. azzal varok, nem azert mert mondjak, hanem azert mert en sem szeretem... talan nem veletlen.nem tudok mast tenni, maj kitalalom es kitapasztalom Neki, hogy mi a jo, aztan babaja valogatja, a kovetkezonel nyilvan ujra kezdem atlz egeszet.

2012. okt. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
84%

Azért lehet, hogy van valami alapja a mostani irányelveknek.

Én 1980-ban születtem. Anyukámnak nem volt teje, az akkori tápszert pedig nem bírtam. Nagyon fájt a hasam, egész nap üvöltöttem, de a legnagyobb baj az volt, hogy nem fejlődtem tőle.

Anyu 2 hónapos koromban elkezdte a hozzátáplálást, mert kénytelen volt. Adott feles tejet is.

Nem biztos, hogy van összefüggés, de szinte mindenre allergiás vagyok. Nemcsak pollenekre, hanem ételekre is. Többek között az almára és az őszibarackra, ami az egyik első bevezetett étel. Emellett 1-es típusú cukorbeteg vagyok, napi 4 inzulinnal és egész életre szóló diétával.

Még azt szeretném hozzátenni, hogy sok kérdésnél olvasom, hogy a nagyi megettette ezzel, azzal a gyereket. A válaszolók sokszor leírják, hogy figyelje a gyereket és ha nem lát rajta semmit, akkor nincs baj. Az allergia általában nem azonnal jön ki. Én is meg tudtam enni gyerekkoromban pl. a mákot, most pedig szó szerint meghalnék, ha megenném és nem kapnék kezelést. Kb. 16 éves voltam, amikor a máktól először volt tünetem.

Mindenesetre én biztos be fogom tartani a mostani ajánlásokat.

2012. okt. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem néhány dologra csak ráfogják. Belegondolsz az 50. éves korosztály szinte nem is allergiás, a mai fiatalok közül meg szinte mindegyik.
2012. okt. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Köszi! Mindenkinek a válasza hasznos volt! Nem azt mondtam, hogy nem tartom be amit a védőnő és az orvos ajánl, csak azt, hogy nekem nagyon újak ezek a dolgok! Elsőt 6 hónapig szoptattam, aztán egyik napról a másikra elapadt a tejem. Az akkori doki nem irt fel tápszert, azt mondta, feles tehéntej, laza griz, ehetett ilyeneket! Nem tudom, van e összefüggés, de ez falun volt! Most Pesten élünk. Most a fiam 5 hós, 3,5 hósan elkezdtük a hozzátáplálást, vérszegénység miatt! És annyi uj dolgot mondott a doki..

Én szivesen veszem az uj dolgokat, viszont ez a hús téma megint tiszta ellentmondás. Ne adjak neki húst 6 hónapig, de a bébiételekben 5 hós kortól van! Mert szoktam neki azt is adni, a legujabb favorit a kukorica burgonyakrémmel borjúhússal. Nem értem az egészet!

Meg a tejpép..nem is tudtam ,hogy azt is fokozatosan kell bevezetni. Nekem nem mondta senki. És amikor mondtam a dokinak hogy öklendezik a gyerek a tejpéptől, és nem vagyok hajlandó erőszakkal adni neki, közölte, hogy fokozatosan kell megismertetni vele! Hát kösz.

Nem vagyok maradi, 26 éves vagyok, 2 gyerekkel, viszont teljesen tanácstalan ezekben a dolgokban!

2012. okt. 13. 11:42
 10/16 Babeli Zurzavar ***** válasza:

kedves 7. valaszolo!

nagyon sajnalom ami tortent es tortenik es kerlek ne vedd kotozkodesnek a kerdesem, de:


azt irod hasfajos voltal a hozzataplalas megkezdese elott, nem birtad a tapszert. nem merult az fel sehol, semmikor, hogy az allergiad szuletesedtol fennall, es a tapszer volt az elso aminek valamely osszetevoje allergizalt?


a csaladban van egy fruktoz,laktoz,glukoz, es gluten allergias ikerpar ( nem reszleteznem az eletminoseguket) akik majdnem egy eves korukig anyatejesek voltak es a hozzataplalas megkezdesekor azonnal jelentkeztek a tunetek...


Ha aktualis, ha nem, es meg nem tetted, keress hozzataplalasi utmutatokat, meg fogsz lepodni, hogy ahany kiadvany,tanulmany, velemeny, annyi fele.


Ha tevedek, es nem tudok ertoen olvasni, vagy nem volt eleg a raforditott 1-2 honap, kerlek Benneteket osszatok meg mi alapjan taplaltok hozza ami megbizhato es legalabb egy masik szakvelemennyel egyezik...

2012. okt. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!