Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi jobb egy gyereknek? Ha jár...

Mi jobb egy gyereknek? Ha jár bölcsibe, vagy ha nem?

Figyelt kérdés

Megtehetném, hogy itthon maradjak vele, rugalmas a munkám, de nem tudom melyik a jobb. Mindenki mást vall, még a könyvek is.

Tudom, hogy kell a közösség, amit mással is lehet pótolni, de mégsem ugyan az, mintha egész nap bölcsizne. Ha bölcsizne, akkor is csak jövő szeptembertől, csak már most rágom rajta magam. Most 16 hós.



#bölcsőde #járjon bölcsibe
2012. okt. 7. 21:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogsz ebben a kérdésben (sem) egységes álláspontot kapni. Az egyik gyereknek jót tesz, a másik meg csak kínkeservvel szokik be a bölcsibe. Mi az első táborba tartoztunk, kisfiamnak 2 évesen már kevés voltam, úgy éreztem. Rengeteget emlegette a kis barátait - akik addigra már bölcsisek voltak, így délelőttönként egyedül róttuk az utcákat, nem volt senki a játszón... Ráadásul a piszkos anyagiak miatt vissza kellett mennem dolgozni, nem bírtunk volna gyesből megélni. Szóval kisfiam nagyon könnyen szokott be a bölcsibe 2 éves korában, már a 4. nap ott is aludt, és nagyon sokat fejlődött. Most kezdte a múlt héten az ovit, ahogy betöltötte a hármat, és már rögtön az első nap ott aludt. Második nap, mikor reggel mentünk, adott egy nagy puszit, megölelt, és közölte: Anya, mehetsz. :) Délutánonként állok vagy negyed órát, és könyörgök neki, hogy induljunk már haza. :)

Vannak olyan gyerekek viszont, akik nagyon anyásak, és megsínylik a bölcsibe szoktatást, és nehezen veszik az anyától való elválás akadályát. Te ismered a gyerkőcödet, te kell tudd, mennyire nyitott, mennyire tudna ilyen helyzetekhez alkalmazkodni, mennyire tudna könnyen elválni tőled.

2012. okt. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én babàm bölcsis lesz februàrtol,en jonak tartom ha van bölcsi.természetesen nem tul hamar,hha a helyzet megengedi.....hisz az anya-baba kapcsolat a legfontosabb.amugy zarojelesen mondom,csak itthon lehetseges a haromevi otthonmaradas.nem kell messze menni pl. Svàjc es meg sorolhatnàm,ahol keményen vissza is kell menni,és akkor nincs mas vagy bolcsi vagy babysitter.
2012. okt. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha nem muszáj, nem adnám bölcsibe. Legalábbis nem egész hétre, egész napra. Ha megoldható, akkor egy héten csak 1-2 délelőttre vinném.

De ha jártok gyerektársaságba, akkor teljesen felesleges.

2012. okt. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%
Ha nem kell én nem vinném ilyenkor csak egymás mellet játszanak.
2012. okt. 7. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
9%
Mindenképpen bölcsi, pláne ha olyan sokára akarod csak akkor már nagyon kell neki.
2012. okt. 8. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Bölcsiben dolgozom. Kétféle gyerkőc van, aki érett rá, és kifejezetten vágyik a gyerektársaságra, és amelyik nem. Ezt az első pár hétben ki lehet szűrni. Aki érett rá, az szeret odajárni, még akkor is, ha reggelente még pityereg az anyukája után. Ezek a gyerkőcök 1-2 hét alatt beszoknak, és imádják. Nekik természetesen ajánlom :)


De vannak olyan gyerekek, akik egyszerűen még nem értek meg rá, ők a napokat is képesek átsírni heteken át. Náluk még pár hónap is sokat számít, lehet , hogy fél év múlva már ők is mosolyogva jönnének bölcsizni.


Puding próbája az evés- írasd be, aztán majd meglátod, hogy megy neki, szereti-e. Mivel írtad, hogy nem vagytok rákényszerülve, bármikor kiveheted.

2012. okt. 8. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
77%

A bölcsi egy szükséges rossz. Számomra csak akkor elfogadható a bölcsi, ha anyukának és apukának is muszáj dolgoznia és nem tudják máshogy megoldani.

3 éves korig nemigen barátkoznak a gyerekek, addig leginkább csak a szüleikre van szükségük. Ha néha játszótérre vagy játszóházba járnak, az bőven elég szocializáció nekik.

2012. okt. 8. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én családsegítőben dolgoztam, ugyanazt tapasztaltam mint amit a 6-os válaszoló írt: gyerektől függ.


Tényleg van olyan gyerek, aki eljátszik a többiek mellett magában, de olyanok is akik együtt játszanak, építenek, kocsiznak, labdáznak.

2012. okt. 8. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!