Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejmentes receptek 1 éves...

Tejmentes receptek 1 éves gyereknek?

Figyelt kérdés
Segítsetek, ha tudtok.
2012. okt. 13. 14:16
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Az enyémen 13 hónaposan állapították meg a tejallergiát. Most 3 éves, és még mindig diétázunk. Azért írtam többes számban, mert én nem főzök külön a családnak, amit lehet,egyformán eszünk. Nekünk 5 éves kort mondanak a dokik, hogy akkorra van remény, hogy kinövi. A fiamnak olyan összIgE száma volt tavaly a vérvételen, hogy azt mondta a doktornő, fölösleges ismét szurkálni, majd jövőre.

Majd ha észen leszek, még egy fánkreceptet írok (taknyos a gyerek és az atópiájának nem tesz jót, ez zsinórban a 6. éjszaka, mikor a szokásosnál is többet vagyunk fenn éjjel). Nem rég próbáltam ki először, még másnap is puha a fánk.

Az a baj a vizes dolgokkal, hogy hamar kiszáradnak, ahogy kihűlnek zacskóba kell tenni.


Megkerestem a listámat, ezekre kell még figyelni a címkéken. A termék ne tartalmazza a következő összetevőket:

tej, tejpor, tejföl, sajt, tejszín, joghurt, tejsavópor, savó, savópor, citopánpor, kazein, kazeinát, kazeintát, laktalbumin, tejcukor, laktóz, laktoferrin, laktoglobulin, E270-279 adalékanyag


Más állat tejét sem ihatja a gyerek, ha tejfehérje-allergiás is, szóval a kecsketejet sem. Ezt csak azért írom le, mert engem egy időben a kecsketejjel gyilkoltak, mint csodaszer, amitől mindenkinek minden ismerőse pikk-pakk "kigyógyult" az allergiából.

2012. okt. 14. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!