Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális ha egy gondolat...

Normális ha egy gondolat ilyen reakciót vált ki belőlem?

Figyelt kérdés

17 hónapos a kisfiam,sajnos a munkámból kifolyólag sokkal kevesebbet lehetek vele mint szeretném.

Gyakori hogy hetente mindössze két rövid este az együtt töltött időnk,valamint szintén heti két alkalommal én viszem a bölcsibe és hozom haza onnan.

Jó esetben is csak havi 4-5 teljes napunk van egymásra.

Egyre többször jut eszembe munkaidő alatt,olyankor annyira elszomorodok,hogy szabályos sírógörcs fog el,persze ezt vissza kell fojtanom,mégsem fakadhatok könnyekre 39 éves férfi létemre egy munkahelyen.

Az is előfordult már,hogy mikor du. mentem érte a bölcsibe és ő boldogan futott a kis lábán hozzám örömében,könnybe lábadtak a szemeim amit a dadus is észrevett.

Elég kellemetlen szituáció volt,nem is tudom mit képzelhetett rólam.

Tudom hogy kevesebbet kellene dolgoznom,de sajnos az élettársamnak nagyon sok hitele van,nagy szükség van a pénzre.

Úgy érzem ördögi körbe kerültem,tanácstalan vagyok.

Nem fog tőlem elhidegülni a fiam idővel?


2012. okt. 14. 12:49
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Az én férjem is sokat dolgozik , és nem fer vele szemben hogy még fel is róná bárki, hogy mennyit van távol. Sajnos a mai világban nem arról szól hogy még több pénzt keres valaki,hanem hogy a létminimumot megteremtse 12órai munkával !!! Mennyit ér a pénz ,mennyit Ő??? Mennyit ,ha nem lesz hol lakni?Szerintem az a fontos hogy ha vele van azt tartalmasan töltsék el és kifejezze hogy mennyire szereti.Ha ezt érzi egy gyerek akkor nem merül fel hogy mennyit ér Ő. Nem kell megértenie miért kell apának dolgozni ,éreznie kell hogy a rá szánt idő tényleg érte van.Akkor is ha ez heti pár óra.
2012. okt. 14. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

9-es:

Csodállak hogy bírtad évekig külföldön,én ha már 3 napig nem látom,szabályos fizikai fájdalmat érzek.

A pénz pedig egyszerűen kell,úgymond nagyon sok hitel tartozást "örököltem" a párom révén,konkrétan csak erre és a rezsire havi 200E megy ki.

Az iskolai és bölcsödei étkeztetés is min. 20E,és akkor még semmi mást nem vettünk.

A bevételünk pedig a nagyfiú édesapjától kapott gyerektartással együtt is mindössze 300E.

Hónapról-hónapra élünk,autóval már évek óta alig járok,lassan már én is a bliccelők népes táborát gyarapíthatom.


11-es:Igen,minden kevés időmet a kicsire szánom,bölcsi után játszótér,rendszeresen viszem az édesanyámhoz is,nyáron strandra jártunk,rossz időben otthon töltjük hasznosan az időt.

Fürdetem,pelenkázom,öltöztetem amikor csak van időm,épp csak nem én szoptatom a drágát,mert hogy még mindig igényli.

Ezek mellett a párom sajnos hiányt szenved belőlem,nem beszélve a 10 éves fiáról,vele is sokkal többet kellene foglalkozni.

Féltékeny a kicsire,alig mozog vmit,vele is mennem kéne focizni,biciklizni,néha napján horgászni vinni,ne csak a számítógép és TV létezzen neki.

Persze van neki egy tehetős apja de ő a költséges hobbijainak él.

2012. okt. 15. 07:08
 13/15 anonim ***** válasza:
Nálunk is eljött ez a pont. Párom úgy érezte ideössszeroppanást kap az éjszakázásoktól. Végül megbeszéltük amint betöltötte az 1 éves kort a kislányunk és is kerestem munkát. Csak részmunkaidőben, de amikor ő nem dolgozott én mentem. Így ugyan annyit kerestünk és nekem jobb érzés volt, hogy kicsit ,,fontosnak" érezhetem magamat ami nagyon hülye kifejezés, de egyedül egy picibabával az anyukák sokszor maguk alatt vannak a bezártságtól. Így sokkal jobb volt, hogy volt egy heti beosztásom magamnak. Még ha kevés is volt ez az idő akkor is új erőre kaptam mert jó volt picit kiszabadulni a bezártságból. Persze már vágytam minidg hazaa végefelé, de ez így természetes. Nagyon keveset voltam távol a lányomtól. De ez az idő elég volt ahoz, hogy lehessen neki apukája. Mire hazaért folyton csak aludt azelőtt... Így viszont nem vállalt túlórát és vele lehetett. Mi pedig továbbra is átbeszélgettünk néhány éjszakát, hogy egymással lehesünk. Hamar elrepült ez az időszak és jött az ovi.Én pedig dolgozok ugyan úgy így 2 fizetésből már bőven könyebb mindent fizetni. Velem is megbeszélte a párom. Persze éreztem is rajta akkor, hogy valami nem jó. Sokkal türelmetlenebb volt és sokszor kifakadt...
2012. okt. 15. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
A párod dolgozik?
2012. okt. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Igen dolgozik,most ment vissza szeptembertől,a pici pedig megkezdte a bölcsit.

Ő a munkahelyéből kifolyólag szülés után 6 hónapig teljes fizetést kapott,azután is az átlag fölött.

DE!Úgy gondolom,hogy az előző élettársa mivel nagyon jól keresett,hozzászokott a "flancoláshoz".

Egyik hitelből a másikba szalad,mikor erre rákérdeztem egyszer,hogy miért kell néha logikátlan dolgokra is költeni a pénzt,az volt a válasza:tudod KOS vagyok,fejjel megyek a falnak,amit akarok azt megszerzem.

Nem tudok rá hatni ezen a téren,amit a fejébe vesz,attól nem tágít.

2012. okt. 15. 20:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!