Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hónapos, tápszeres baba...

2 hónapos, tápszeres baba mennyit aludhat egyhuzamban evés-ivás nélkül?

Figyelt kérdés

A kislányom nemrég múlt két hónapos és kb. 1 hete végigalussza az éjszakát. Én ennek persze örülök, de kicsit aggódok az étkezése miatt.

Már egy ideje csak 6-szor eszik, de a 6. étkezést már is erőltetni kell. Ő magától csak 5-ször enne, de akkor majdnem 12 óra maradna ki az esti és a reggeli étkezés között. Ugye ezt nem engedhetem?

Napközben kb. 3 óránként eszik, 7-kor kezdi. Az este 7 órás evés után elalszik. Én este 10-11 körül felkeltem enni, de Ő amúgy nem akarna felkelni. Kicsit erőlteni kell. Utána legközelebb reggel 7-kor eszik.

Jó ez így szerintetek?


2012. okt. 15. 08:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Örülj neki, hogy végig alussza az éjszakát. Ha magától nem ébred meg én nem kelteném, úgy is jelezné ha ő éhes lenne. A lányom szoptattam és ő már két hetes kora óta átalussza az éjszakát. Soha nem kelletettem. Ha napközben boldog kiegyensúlyozott akkor hagyd rá, hogy mennyit eszik.

Mikor van az a 6dik étkezés? Napközben én 4 óránál többet nem hagytam evés nélkül de délután olyan 5től már pici kora óta fent volt és játszottunk.

2012. okt. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Az enyém 5 hetes korától aludta végig az éjszakát. Napközben 5x evett, utolsó este 8 körül, az első reggel 7 körül. Én boldog voltam! :))
2012. okt. 15. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Persze nagyon örülük, hogy éjszaka alszik, nekem ez így nagyon kényelmes. Csak az a baj, hogy Ő csak 5-ször szeretne enni egy nap és este 7-kor utoljára. Az aggaszt, hogy így 12 órát lenne étlen-szonjan, ezért én egyszer 10-11 körül még megetetem, ez a 6. étkezés, amit Ő egyébként már nem szeretne. Van amikor megeszik ilyenkor is 80-90 milit, de volt már, hogy csak 30 milit tudtam belediktálni. Azért akarom erőltetni azt a 6. étkezést, mert a 6 étkezéssel sem eszi meg az orvos és a védőnő által ajánlott mennyiséget.

Amúgy napközben nem nagyon alszik, játszunk, sétálunk, stb. Kiegyensúlyozott, éjszaka is nyugodt. Nagyon jó gyerek. Csak keveset akar enni. Napközben sem nagy evő. Két hónaposan alig volt több, mint 4500 gr. Igaz, hogy csak 3100 gr-al született, tulajdonképpen nem hízik keveset, de sokat sem.

2012. okt. 15. 09:12
 4/13 anonim ***** válasza:
Az én babám 5 hetes kora óta 5x eszik (most 2,5 hónapos) és ez is a normális, az 5 evés. Nálunk is 12 óra eltelik az utolsó és az első evés között. Ha a te babád a súlyához képest napközben megeszi azt a mennyiséget, amit kell, akkor szépen fog fejlődni. Az ételt pedig ne erőltesd, mert majd udorodni fog tőle és nem fogja elfogadni.
2012. okt. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Napközben mennyit eszik a babád?
2012. okt. 15. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Remélem nem volt félreérthető. Örülök, hogy alszik éjszaka és az evés erőltetését sem úgy értem, hogy megtömöm.

Felkeltem 10-11 körül, átpelenkázom és megkínálom tápszerrel. Ilyenkor annyit eszik, amennyit akar. Nem is tudnék neki többet adni, mert bukós babáknak való tápszert kap, ami sűrűbb és csak akkor jön a cumisüvegből, ha szívja. A bukással már nincs baj, nem hiszem, hogy ezért enne keveset.

Nem eszi meg a kellő mennyiséget sajnos. Elvileg kb. 700 milit kellene ennie most, de a 6 étkezéssel is csak 600 körül eszik.

Gondoltam már arra is, hogy megpróbálok átállni 5 étkezésre, kicsit nagyobb időközökkel és akkor többet fog enni egyszerre, de a tapasztalatom szerint ez sem működik. Ha 4 óra után etetem akkor sem eszik többet. Egyedül reggel, a nagy alvás után eszik 140-150 milit, a nap többi részében 80-90-et. Ha 5-ször adok neki, akkor csak 500 milit enne. Így is éppen csak annyit hízik, amennyit kell. Kinézetre sem az a nagyon husis baba, bár ez nem baj. Szép, arányos a teste. Csak azon aggódok, hogy az 5 étkezés az már annyira kevés lenne neki, hogy nem hízna szinte semmit.

2012. okt. 15. 09:46
 7/13 anonim ***** válasza:

Kérdező nem kell mindig hallgatni se az orvos pláne nem a védőnőnek a tanácsaira. Persze az orvos más de ott is van olyan amit ő mond nem helytálló.

Leírom, hogy velünk mi volt. A lányom két hónapos korától nem úgy hízott ahogyan a nagykönyveb meg van írva. Kiegyensúlyozott vidám baba volt és még az is novemberben lesz 2 éves. Viszont hízni nem hízott rendesen. De ha ránézett az ember nem egy éhes sovány babát látott, hanem kis erős babát, bár nem volt hurkái. Védőnőm akit akkor kaptunk és még telefonon sem értesített, hogy ő az új védőnőnk úgy mondott véleményt a lányomról, hogy ruhában volt tél révén kezeslábasban sapka minden ami kell. Akkor azt mondta nekem, hogy éhezik a gyerek. Voltam nála próba szoptatáson ő azt mondta nem eszik eleget e gyerek. Én mondtam neki de átalussza az éjszakákat erre ő" Azért mert hozzászokott az éhezéshez és nem jelez nekem." Ő is mondta, hogy keltsem fel a gyereket enni. De mivel aludt és jól én nem keltettem fel. Onnan tudtam, hogy valószínű az apjától örökölte ezt a tulajdonságát, hogy nem egy hízékony alkat, mert voltak időszakok amikor nagyon megugrott a súly növekedése és nem változtattunk a szoptatási rendszeren semmit.

Az én véleményem, ha a babád nem igényli a 6x étkezést akkor ne erőltesd ne is ébreszt fel. Esetelg a napi rendeteket lehet egy kicsit úgy módosítani, hogy az utolsó evése fél nyolc körül legyen. Viszont ha sokat fent van a babád napközben akkor valamikor neki is pihennie kell. Minden babánál meg van egy nagyobb egybefüggő alvás időszaka. Nektek ez éjszakára esik.

Viszont a felébreszted éjjel egyszer rendszeresen a babádat akkor csak azt fogod elérni, hogy később is felfog ébredni amikor elméletileg már "ki kellene bírnia" az éjszakát evés nélkül.

2012. okt. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
4,5kg-hoz 675ml +,- 10%-ot kellene egyen. Tehát, ha csak 600ml-ert eszik meg, az is teljesen normális. Lehet, hogy a sűrűbb tápszert lassabban emészti meg és talán laktatóbb is neki. Esetleg, ha már nem olyan bukós, akkor megpróbálhatod, hogy ugyanannyi kanál tápszerből egy kicsit több vízzel csinálod meg, hogy hígabb legyen és talán többet fog enni, mert könnyebben ki tudja szívni. Vagy cserélj cumit az üvegen, nagyobb lyukúra és a sűrűbb tápi kijön könnyebben. Lehet, hogy elfárad és ezért nem akar enni többet. De ez mind csak találgatás a részemről. :) És, ha reggel meg tud enni annyit, amit írtál, akkor ki van tágulva a gyomra annyira, hogy napközben is meg tudná azt enni. De a fene se tudja, lehet, hogy kisétkű a babád. :D A lényeg úgyis az, hogy kiegyensúlyozott baba legyen, és nem számít, ha lassabban hízik a társaihoz képest. :D
2012. okt. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez a helyzet. 2 hónapos kisfiam szopik és mellé tápszer kiegészítést kap. Ő reggel 5-6 körül ébred, és az este 8-as etetés alatt már szinte alszik, alig lehet belediktálni valamennyit. Próbáltam már azt is, hogy akkor az 5 étkezés alatt többet egyen, de azt szó szerint nem visszabukta, hanem kihányta (és ez hajnalban volt, tehát nem lehetett tele a pocakja az előző tejcsivel). Így egész nap összesen szinte 100 grammal kevesebbet eszik, mint az előírás (150gxtestsúlykg). Ennek ellenére a védőnő mindig azt mondja, hogy jól ki van gömbölyödve, úgyhogy már kezdem elfogadni, hogy neki kevesebb is elég, a tápszer úgyis laktatóbb, mint az anyatej. Ha szépen fejlődik, és eléri a havi minimum hízást, akkor szerintem ne aggódj, hogy éjjel nem ébred. Jól csinálod. Én már nem stresszelek ezen.
2012. okt. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek az eddigi válaszokat.


Meg fogok próbálni átállni 5 étkezésre és néhány nap alatt kitapasztaljuk, hogy jó lesz-e. Hátha úgy egy kicsit többet fog enni egyszerre. Már most is 3 és fél órája nem evett és nem jelzi, hogy éhes lenne. Ha pedig több, mit 3 óra lesz két étkezés között, akkor az 5. étkezés is kicsit későbbre tolódik, mint most.


Egyébként a cumisüvegen már cseréltünk fejet. Annyi történt, hogy hamarabb megeszi a tápszert, de ugyanannyit, mint előtte.


Amúgy nem azon aggódok, hogy egy kicsti eltér az "előírttól". Eddig sem vettem szentírásnak, amit a védőnő, vagy az orvos mond, csak ugye első gyerek és nekem ezek az eltérések már ijesztően nagyok voltak. Pl a védőnő szerint legalább 7-szer kell ennie. Ez nekem úgy hangzik, hogy inkább 8-szor. Így nekem a 6 étkezés is már elég kevésnek tűnt, nem mertem 5-re csökkenteni. Ezért jó megtudni, más tapasztalt anyukáktól, hogy Ők hogy csinálják. Így már én sem tartom elfogadhatatlannak a napi 5 étkezést.

2012. okt. 15. 10:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!