Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szeritetek lehet baja a babanak?

Szeritetek lehet baja a babanak?

Figyelt kérdés

Tegnap vettem Chicco sterilizalo folyadekot, es beleraktam a cumijat a babanak,

Mam os cumija van es nem vettem eszre hogy a viz belement a cumi abba a reszebe amit a szajaba vesu, tehat a belso reszebe.

Lehet hogy amikor elkezdett cumizni akkor a kis szajaba ment a folyadekbol.most mar sima vizben aztatom egy oraja.

Aki hasznalja , mennyi idonkent kell sterilizalni folyadekkal?

Naponta?

Hetente?

Meg csak 5 hetes a picurka.

Annyira eros illata van ennek a cuccnak,

Remelem nem lesz baja.



2012. okt. 15. 13:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Húúú... az elég erős szer (hideg sterilizáló oldat). Máskor inkább főzd ki a cumit forró vízben!

Ismerem a szert - én csak a játékok sterilizálására/fertőtlenítésére használom - amiből tuti, hogy ki tudom öblíteni alaposan.


Én vennék másik cumit...

2012. okt. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
53%

Nincs a cumihoz "fertőtlenítő doboz"?

Rossz ötlet volt, cumikat pont ezért nem szabad folyadékban fertőtleníteni. Vagy kifőzöd, vagy gőzsterilizálót kell használni.

Sztem 5 hetesnek naponta kéne sterilizálni.

Ehhez a cumihoz van tárolóboksz, amivel lehet mikróban sterilizálni a cumit.

[link]

2012. okt. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 sumergo ***** válasza:
Hát igen, ezért jobb kifőzni. Szerintem is vegyél másik cumit. Semmit nem fertőtlenítettem ilyen folyadékkal. De nem is látom értelmét a túlzott fertőtlenítésnek. A játékait pl soha nem fertőtlenítettem, kivéve a rágókát. Semmi gondja nem volt.
2012. okt. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én még nem mertem a cumikat ezzel fertőtleníteni. Csak amit nem vesz a szájába.

A cumit úgy szoktam, ahogy a cumisüveget. Nekem elektromos sterilizálóm van, de ki is lehetne főzni. Én naponta egyszer azért bedobom, úgyis megy a gép a cumisüvegek miatt. Előtte mosogatószerrel elmosom, majd folyóvízban leöblítem.

2012. okt. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én is inkább főzöm vagyis mikrohullámú sterilizálóban szoktam fertőtleníteni a cumit, és csak játékokat, meg olyan dolgokat sterilizálok a folyadékkal, amik nem bírják a hőt!


Egyébként így is, amikor mosogatószeres szivaccsal áttörlöm a Mam-os cumit, mert mi is olyat használunk, gyakran látok benne habot. De én azt szoktam csinálni, hogy a csap alá tartom, az egyik tenyerembe rakom, és abba belegyűlik a víz, és ahogy benne áll fogó részével alul, megnyomkodom a cumirészét, így felszívja a tiszta vizet, és kiveszem a vízből, és így kinyomkodom belőle a vizet, ami venne maradt. Így átöblítem 2-3x, és onnantól már látom, hogy tiszta víz van benne, nem habzik...nyilván azt is kinyomkodom. De szóval szerintem ha párszor átöblíted így a belsejét, akkor nem lesz vele gond!

Remélem érthetően írtam le... :)

2012. okt. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Ok, koszi.Hat akkor veszek uj cumikat.

A folyadekra akkor miert van rairva hogy cumik es cumisuvegek sterizalasara alkalmas?nem ertem...eddig mindig kifoztem, csak gondoltam havonta egyszer megcsinalom ilyennel is es ezert vettem.

Szoval akkor mi baja lehet? Vagyis lehet baja tole?

2012. okt. 15. 13:52
 7/12 anonim ***** válasza:

Figyu! Szerintem, hívj fel egy toxikológiai tájékoztatót, vagy a Heim Pál kórház toxikológiáját - bediktálod az összetételét a szernek - és ők többet fognak tudni mondani!


1. válaszoló voltam.

2012. okt. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Beszeltem a vedonommel:)

Azt mondta, hogy semmi baja nem lehet ettol a babanak, csak ha legkozelebb sterilizalom ezzel akkor nyomkodjam ki a folyadekot a cumibol, de hasznaljam nyugodtan.

Es azt is mondta, hogy ha mar lemoson vizzel a sterilizalas utan akkor az mar igazabol nem is steril.

De azert inkabb nem hasznalom tobbet.

Azert jol beparaztam a valaszoktol, de azert koszonom mindenkinek, hogy foglalkozott a kerdessel.

2012. okt. 15. 16:33
 9/12 anonim ***** válasza:
No comment... :)
2012. okt. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

A fertőtlenítő folyadékot a cumisüveghez való cuminál lehet használni, nem a játszócumira.

A védőnőd meg beszél marhaságokat...

2012. okt. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!