Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, ti mit csináltok,...

Anyukák, ti mit csináltok, amikor már semmi nem használ?

Figyelt kérdés
A lányom 16 hónapos, eléggé akaratos, néha hisztis csajszi. Amúgy egyébként imádnivaló, pörög ezerrel, karattyol a maga kis nyelvén, meg lehet zabálni. De néha nálam teljesen elszakad a cérna. Ha valami nem úgy van, ahogy ő akarja, vagy harap-nagyon erősen, szinte beleremeg a feje, vagy pedig üt. Általában a szemüvegemre kapom az ütést, de akkorát, hogy úgy érzem, eltörik az orrom. És hiába mondom neki, h nem szabad, mintha meg sem hallaná.Ha elkiabálom magam, akkor visszakiabál, szó szerint veszekszik velem. Azt nem tartom jó megoldásnak, hogy cserébe én is rácsapok a kezére... Nem tudom már mit csináljak vele... Ma is akkorát kaptam, hogy a könnyem kicsordult. Ugyanígy ütögeti az apját is. De tudja, hogy rosszat csinál, mert utána azonnal adja a puszit. Adjatok tanácsot, ki hogyan kezelte ezt? Tudom, hogy ők még máshogy nem tudják levezetni a mérgüket, de nekem ebből már elegem van.
2012. okt. 15. 14:07
 1/7 anonim ***** válasza:
47%
Ideje bevezetni a büntit. Ha rosszul viselkedik, üt-vág, akkor szólni kell neki szépen, hogy légyszives ezt ne csináld, nem szabad, mert fáj anyának. Utána ha mégis csinálná, akkor büntibe kell küldeni, falhoz állítani, székre ültetni. És 1-2 percig had legyen ott. Majd megtanulja, hogy ha verekedik, akkor megy a büntibe, és hidd el, hamar el fog menni tőle a kedve.
2012. okt. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A kisebbik fiam volt hasonlóan verekedős. Ő időnként úgy rendesen le is fejelte az embert... Olyankor megfogtam a két csuklóját és halkan(!) odasúgtam neki, hogy nem szabad, mert nagyon fáj. Megöleltem és mondtam neki, hogy nagyon szeretlek, tudom, hogy dühös vagy, de inkább szeretgess te is. Vagy a megfogott csuklójával cirógatni kezdtem az arcomat és mondtam a ciróka-maróka mondókát. Hát jó sokára esett le neki, de már nem verekszik.(2 éves)
2012. okt. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, ki fogom próbálni őket. A megölelős, simogatós módszert már használom egy ideje, de akkor folytatom tovább, hátha lesz látszatja :-)

A büntetés még eszembe sem jutott, pedig már gondolhattam volna rá. Meglátjuk, melyik lesz a hatásos. De megnyugodtam, hogy nem csak az én gyerekem ilyen dúvad néha :-)

2012. okt. 15. 14:19
 4/7 anonim ***** válasza:

"Ha elkiabálom magam, akkor visszakiabál..." Szeritem ezzel is gond lehet mert sokszor a kisgyerekek eppen emiatt csinaljak. Van valami reakcio arra, hogy odaut. Neki meg nem szamit, hogy felkilatasz vagy faj hanem csak az marad meg benne, hogy reagalsz ra. Tehat o csinal valamit amire van reakcio. Az en kisfiam csipett egy ideig. Bizony ez is tudott fajni. De mindig elmondtuk neki, hogy ez faj, nem szabad ilyet csinalni es ment a bunti sarokba par percig aztan bocsanatot kellett kernie. Nallunk csak olyan esetben kell bocsanatot kernie ha bantott valakit vagy megdobott valamivel stb.

Hiszti eseten nallam a legjobban az valt be (igaz ekkor mar 22 honapos volt, igy nem tudom, hogy nallatok aktualis-e meg), hogy nagyon nyugodtan mondogatom: "nem ertem mit modasz mert sirsz", "nem ertem amit mondasz", "ne sirj vagy kiablj mert akkor nem ertem es nem tudok segiteni"... 2-3-szor elmondom es akkor lecsendesedik es megporbalja elmondani mi a gond. Nallunk ha bombolve vagy uvoltve beszel nem ertjuk csak ha lenyugszik es szepen elmondja mit akar. Es sokszor ez igy is van sajnos. Tegnap sem ertettem mit akar mert kiborult es eppen orditott az autoba. 2-szer kertem, hogy nyugodjon le mert nem ertem es nem tudok segiteni ha ordit es sir. Aztan 3-szorra valahogy nyguodtan elmondta, hogy nem ezt a cipot szeretne felvenni amit ra adtam. Nem nagy gond lecsereltuk es kesz.

2012. okt. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
De ha sehogyan sem reagálok, akkor miből fog rájönni, hogy ez nem jó? Tudom, hogy nem jó reakció, ha rákiáltok, de olyankor veszi észre, hogy én is dühös vagyok, mert fájdalmat okozott nekem, és a visszakiabálás után jön a bűnbánó puszi. Néha már azt csinálom, hogy kimegyek a szobából-persze csak ha apa is otthon van- de akkor meg sír utánam... JAJ, néha annyira nehéz gyereket nevelni :-)
2012. okt. 15. 14:32
 6/7 anonim ***** válasza:

nem akarlak elkeseríteni, de gyre nehezebb lesz. én is most értem csak, miért mondogatták, hogy "kis gyerek kis gond, nagy gyerek nagy gond."


az biztos, hogy az ütést el kell hárítani, és nyugodt hangon elmondani, hogy ez nem jó, ez fáj, ne csinálja.

nálunk az válik be leginkább, ha kimegyek a szobából, akkor értelmét veszíti a rosszalkodás.


meg azt veszem észre, hogyha eleget mozog, vagy sok új inger éri (vendégek jönnek, vagy mi megyünk), akkor nem jut energiája a dacolásra. (kicsit félek is a téltől...)

2 év+4hós kislány és 5 hós legény anyukája

2012. okt. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igen azt már én is észrevettem, hogyha eléggé le van fárasztva, eszébe sem jut ilyeneket csinálni :-)

Köszönöm a te válaszodat is! :-)

2012. okt. 15. 14:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!