Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Leírnátok nekem, hogy 7-8...

Leírnátok nekem, hogy 7-8 hónapos babátokkal hogy telik egy napotok? Miket csinálsz? Csináltok?

Figyelt kérdés
Köszönöm!
2012. okt. 11. 10:39
 1/7 anonim ***** válasza:

Reggel 6-kor kel, a férjem megeteti (már nem szopik), tisztába teszi. Kb. fél 9-ig játszik, én közben megreggelizem, csinálom a házimunkát, játszunk is. Fél 9 körül visszaalszik 3/4-1 órára. (Elég jó alvó.) Utána felkel, ismét játszunk, házimunka eddigre már általában nem marad. Következő alvás kb. fél 1-től 2-ig. Délután játszunk, vagy vásárolni, ügyet intézni megyünk, 5-kor hazajön a férjem, nagy az öröm, átveszi, játszanak, én leülök pihenni. Fél 8-kor magától elalszik, majdnem kezdettől átalussza az éjszakákat.


8,5 hónapos

2012. okt. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

7 hónapos a lányom!

Reggel fél7-7kor kel, reggelire 150ml tejpép, aztán állt rögtön kaki :), fél9 körül 60ml tápszer, abba bele is alszik és állt. 1-2órát alszik, felkel fél12-12kor 200gramm főzelék, 1-2körül megint alszik 1-2órát, van mikor meglep és többet :), 4-fél5kor kap 150-200gramm gyümit, ált ilyenkor is van 1 kaki, de ez nem mindig. Este úgy fél7-7kor pancsi 230ml tápszer és alvás reggelig. Van, h egyedül eljátszik, de legtöbbször sír, ha elmegyek a közeléből ezt most kezdte, így elég sokat kell vele legyek... Sokat nyűgösködik, gőzöm sincs miért, remélem csak átmenetei :) Délután szoktam hintába tenni kb. fél órára. Amúgy a földön van, vagy a kezembe nézelődünk mindenfélét! Délután uzsonna után el szoktam vinni sétálni, vagy uzsi előtt, ez változó. Én meg az alvós időkben lezuhanyzok, rendet rakok, megebédelek, itt vagyok a neten :)

2012. okt. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
neked kedves kérdező?
2012. okt. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nálunk kb. 6:30-kor van ébredés, szopizik, tisztába rakom, felöltöztetem. Utána játszik. Én közben csinálom a házimunkát, reggelizem. Kb. 9 körül megint szopizik,utána általában elalszik, ilyenkor folytatom a dolgaim. 11:30 körül kap főzeléket vagy gyümit.(Ez változó, hogy mit. De ebédre általában főzeléket.) Utána játszunk, pihizünk. Közben Apa hazaér... (korán itthon van) Délután lemegyünk boltba, sétálni, vagy ha valamit el kell intézni. (De volt már olyan is, hogy egész nap nem mentünk sehova, vagy reggeli órákban mentünk le.) Délután még szoktam kaját csinálni. (Persze nem minden nap, attól függ hogy alakul.) De olyan is előfordul, hogy Apa csinál valami hamit délután-este. A Kisfiunk körül általában én csinálom meg a dolgokat, mert az apukájával nem igazán marad el. (Anyás időszaka van...) Ja és délután még egyszer-kétszer kap hamit a kisfiam, amúgy szopizni szokott. 8 körül megfürdetjük, utána szopizik és általában cicin elalszik. Már átaludta az éjszakákat, de pár hete nem tudom mi van Vele, de van hogy egyszer-kétszer (vagy többször)felébred és nehezen alszik vissza. (Állandóan feláll az ágyban, játszik, és nekünk kiabál.) Nagyjából ilyen egy napunk. Estére általában eléggé fáradt vagyok, de gondolom más is így van ezzel... Amúgy szerintetek 7 és fél hónaposan nem kéne már több szilárd ételt kapnia és kevesebbszer szopizni? Az a helyzet, hogy sokszor így is alszik el, attól félek nehezen fogom tudni leszoktatni a ciciről...
2012. okt. 11. 14:11
 5/7 anonim ***** válasza:

8hónapos fiucska

7,30-8között ébred, ekkor kap170ml tápot,

utána következő evésig elvan, játszik, öltözünk- elmegy az idő, 10-10,30között kap gyümölcsös kaját, és utána pihen kb 45percet. Fél 12-től fél 2ig elvan-játék, utána fél 2után megetetem főzelékkel- és kb 2-5ig délután alszik egy nagyot.

Fél6kor gyümis kaját kap, estig eljátszik- elvagyunk vele, fél8kor fürdetés, 8kor 170ml tápi, és kb negyed 9kor már alszik is.

Egész éjjel alszik már kb 1hós korától.

:))

2012. okt. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
7 hónapos kislány. Éjszaka alszik. De napközben alig tudom elaltatni és ha sikerül egy nap 2szer, akkor fél óra max 1 órát alszik. Miért lehet?
2013. jan. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nálunk ugyanez van:((8 hónapos és örülök ha félorát alszik egy nap 2 szer!nem minden gyerek egyforma:)
2013. jan. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!