Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónapos anyatejes babának...

4 hónapos anyatejes babának zöld és nyálkás széklete, mitől?

Figyelt kérdés

Péntek este kezdődött, akkor zöld lett a széklete, beszéltem a védőnővel, együtt megbeszéltük, hogy talán nagyobb mennyiségű tejterméket fogyasztottam és emiatt lehet, adjak neki normaflort, és majd hétfőn beszélünk, hogy mi újság. Egész hétvégén úgy tűnt javulni látszik, már nem volt az az igazi zöld, kezdett átmenni sárgásba, viszont ma reggelre, megint zöld lett és nyálkás, így mentünk a dokihoz, a székletet elvittem az ÁNTSZ-be, mert sok mindenre gyanakszik a doktornő. Szalmonella, vmi baktérium amit nyers hústól lehet kapni vagy tejfehérje allergia.

Volt már valakinek ilyen? Csütörtökre lesz meg csak az eredmény, az még olyan távoli és én addig megbolondulok.



2012. okt. 15. 14:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nálunk sokszor volt ilyen, de szerencsére mindig csak attól, hogy túl sokat szopizott a babám. Még arról a baciról tudok mondani, amit nyers hústól lehet kapni: ez gondolom a Campylobakter, ilyen volt a szomszéd kislánynak, gyakorlatilag kezelés nélkül gyógyult egy-két hét alatt. Ne aggódj, ha a doktornő nem küldött azonnal kórházba, akkor nem lehet olyan nagy a baj. Jobbulást kívánok!
2012. okt. 15. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm gyors válaszod, nekem olyan lehetetlennek tűnik a szalmonella, és ez a campylobakter. A múlt héten nem is nagyon ettünk húsokat, így nem is kerülhettem vele érintkezésbe, és ráadásul sűrűn mosok kezet antibakteriális szappannal, mert van egy majdnem 3 évesem is.
2012. okt. 15. 14:49
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Pont ezért gondolom, hogy nem lehet komoly baj. Igaz, a nyálkás széklet általában valami fertőzésre utal, de mondom, nekünk ultra zöld és olyan kissé nyálkás is volt többször, de szerencsére mindig csak az emésztetlen anyatej miatt volt így, mert babám sokat és sokszor szopizott.
2012. okt. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Szia. Az én babám 6,5 hónapos és születése óta, szinte mindig nyálkás, zöld és folyós a széklete. Anyatejes, most kezdjük a hozzátáplálást! Mindig azt mondta a gyerekorvos, hogy túl sokat eszik, attól ilyen a széklete és amíg a súlya szépen gyarapszik, addig nem kell semmit se csinálni, bármilyen és bármennyi lehet a kakija. Én nem nyugodtam meg, pár hónapja elvittem az ÁNTSZbe, de semmi nem volt benne Hál'Istennek! Azóta is nagyon sokszor zöld, nyálkás a kakija, ritkán sárga! Én tejet a születése óta nem iszom, de tejterméket fogyasztok! Még mindig ott motoszkál bennem, hogy lehet el kéne vinnem máshoz is...
2012. okt. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Bízok benne, hogy nincs semmi komoly.

4-es neked is köszönöm.

Ő is szépen gyarapszik és eszik is rendesen, de eddig is ennyiket evett, és nem volt semmi gond.

2012. okt. 15. 15:02
 6/13 A kérdező kommentje:

Ha tejfehérje allergia lenne, az is így jelentkezik?

Mert azt mondta a doktornő, hogy akkor még vér is lehet a székletében!?

2012. okt. 15. 15:04
 7/13 anonim ***** válasza:

[link]


Itt egy cikk róla, de nem említi a zöld színű székletet, mint lehetséges tünetet, csak a hasmenést. Az anyatejes babáknak meg ugye eleve híg a székletük, mivel csak folyékonyat esznek.

2012. okt. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
nem hasfájos?
2012. okt. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a linket.

Nem hasfájós. Egy kiegyensúlyozott mosolygós bébi:)

2012. okt. 15. 18:39
 10/13 anonim ***** válasza:

Szia! 4. vagyok újra. Megírod majd, hogy mi lett az eredmény? Szorítok, hogy ne legyen semmi baj! Kíváncsi vagyok, hogy a te orvosod, mit fog lépni!

Nálunk kemény hasfájás is volt az első 2 hónapban! Ja, és néha a vér csík is megjelent a kakiban. Nagyon pici piros csík, erre azt mondta a védőnő, hogy a tejterméktől van, amit én megeszek! De egyszer sem küldtek tovább vizsgálatra, mert ugye a súlyával semmi gond nem volt!

2012. okt. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!