Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tehetnék az ellen hogy ne...

Mit tehetnék az ellen hogy ne üvöltve aludjon el a babám? 2 hónapos.

Figyelt kérdés
Három hétig még tápszereztem is mert azt hittem azért sír mert éhes maradt. Sokára jöttem rá hogy akkor zendít rá ha álmos! És nem csak sírdogál hanem torkaszakadtából üvölt és egyszercsak hirtelen bealszik, minden átmenet nélkül. Tehát nem megnyugszik a dajkálástól és aztán elalszik, hanem belealszik a sírásba. Másfél-két órát fent van, nagyjából másfél óra után látom rajta az álmosság első jeleit, dörzsöli a szemét és ásítozik. Majd egy kis idő után rázendít. Próbáltam még jókedvűen felvenni és úgy elkezdeni ringatni de a jelenet megúszhatatlan! :-( Behergeli magát egy pillanat alatt, magánkívül üvölt aztán belealszik. Van hogy 1 percig sem tart a sírás, van hogy sokáig. Rengeteg problémánk van az alvással enélkül is. A legnagyobb probléma az hogy egyedül egyáltalán nem tud elaludni csak ringatva vagy a cicin. Probléma a letevése is, 3 hetes koráig ezzel nem volt gond, aztán elkezdett felébredni mindig ha leraktam. Pár hét nappali kézben alvás után kipróbáltam hasra rakni, az működött kb. 2 hétig és 10 napja már hasra sem lehet napközben letenni. Az éjszakát jobbak, kétszer kel enni, egyszer 11-éjfél körül, egyszer meg 3-4 körül de sokszor 2 órán át tart mert várom hogy mélyen aludjon hogy visszatehessem. Miért nem alszik el magától? Ráadásul velünk alszik egy ágyban, még egyedül se lenne hagyva. De hiába fekszem le vele este és beszélek hozzá és simogatom hogy itt az anya aludjunk, amíg jókedvű addig elvan, nézelődik de ha már nagyon fáradt akkor elkezdi az üvöltést. Ami szó szerint üvöltés, velőtrázó, megszakad a szívem hallgatni. Köszönöm ha segítetek!
2012. okt. 15. 15:17
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

És nem mindig akkor álmos amikor éhes is, ha fél-1 órája evett előtte akkor még a cicit se fogadja el hogy elaludjon rajta.

Nem alszik el sehol és sehogy se magától, a babakocsit is utálja. Úgy kell belecsempészni mikor elaludt és akkor valamikor 2-3 órát is alszik benne de jaj nekünk ha felébred útközben mert visszaaludni nem tud benne. De már 1-2 hete ez sincs így mert mindig felébred amikor beleteszem. Ha nem sír akkor leviszem sétálni, a rekord fél óra amit ébren és nem sírva töltött benne aztán mikor elálmosodott megint sír.

2012. okt. 15. 15:22
 2/12 anonim ***** válasza:

Egyrészt aprócska még, és vannak olyan babák, akiknek (a legtöbbnek) idegrendszeri érettség kell az alváshoz. S mivel ez nincs meg, bennük is "feszültséget" szül, ami üvöltéshez vezet.

Lányom is ilyen volt. Hogy megnyugtassalak, 4-5 hónaposan már semmi baja nem volt, úgy elaludt magától mint a sicc. Azóta is irtó jó alvó, magától alszik el azóta is. 2 éves.

Adj a babádnak időt, hogy alkalmazkodhasson a külvilághoz, és ezáltal az alvási technikákhoz is.

Kitartást és türelmet kívánok!

2012. okt. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod, kicsit megnyugattál :-) Az orvos is az idegrendszerről magyarázott, hogy éretlen még és nem tudják kontrollálni az érzelmeiket a babák.

Csak annyira fáj látni, akkor is amikor éppen csak 2 percig tart a "roham". Komolyan mondom hogy egész testében megfeszül, kivörösödik és magán kívül üvölt.

És az az érdekes hogy semmi másért nem sír! Ha éhes, onnan veszem észre hogy cuppog és eszi a kezét, ha épp babusgatom akkor meg elkezd keresni rajtam. Ha már türelmetlen, és éjszaka, akkor elkezd sírni de az tényleg csak sírás, sokkal halkabb is, szinte csak jelzésértékű. Ha teli a pocak és még nem álmosodott el újra, nagyon kedves baba, mosolyog, huncutkodik, egyszóval semmi másért a hangját nem hallani. Arra is gondoltam hogy az se lenne normális ha egy baba sosem sírna, lehet hogy ezzel tudja le a napi "sírásadagot"? :-)

2012. okt. 15. 15:42
 4/12 anonim ***** válasza:
Szia nálunk is ugyanez volt.csak sírva aludt el :) én sem értettem.így altatta magát az elején nagyon rázenditett a végére már csak ááá-ááá volt :) vagy 3 hónapig ezt csinálta.ja és hozzáteszem hiába ringattam :) most már gond nélkül alszik el,nem sír 5 és fél hónapos.
2012. okt. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nagyon meg vagyok könnyebbülve hogy nem egyedi a problémám, eddig akárkit kérdeztem azt mondták ilyet még nem is hallottak hogy "begerjed" akkor is ha felveszem és ringatom. És nincs átmenet, egyszercsak puff, elalszik, vagyis belealszik. Nyugodtabb lennék ha lenne átmenet, azt érteném, hogy álmos, sír, felveszem, megnyugszik egy idő után és x idő alatt utána elalszik. De ez így nagyon furcsa hogy hirtelen alszik bele a sírásba.
2012. okt. 15. 16:46
 6/12 anonim ***** válasza:

Nálunk is ugyanez volt kb 4hós koráig!üvöltve aludt el bár néha a hasfájás is közrejátszott!

Nem tudtam mi a baj aztán az egyik ismerősöm mondta hogy ez olyan hogy este mikor hazaérsz a munkából neked is jól esik elmondani a napi történéseket és így "fújod ki" magad!Na a baba is pont ez csinálja csak a saját kis nyelvén :)

Szerintem ez aranyos magyarázat rá de az én szívem is majd megszakadt hogy nem tudok segíteni neki..

ja és hogy megnyugtassalak nálunk kb 3,5hós koráig napközben csak ringatva és rajtunk volt hajlandó aludni(kivéve éjszaka)!

Ahogy letettük felébredt!így hát hagytuk hogy aludjon rajtunk!éjjel pedig a mai napig mellettem alszik az első ébredése után és cicin hipp-hopp visszaalszik!és nem érdekel ki mit mond!

Napközben viszont már 2hónapja nem hajlandó ringatva elaludni csak hordozókendőben vagy cicin és babakocsit ő is utálja!

Nyugi majd változni fog!én is csak "kapkodom" a fejem az ő igényeihez :)

5,5hós kislány anyukája

2012. okt. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Hasonló volt az én kislányom is, csak akkor sír, amikor álmos. Én sosem veszem észre, hogy éhes lenne, mert nem sír. 3 óránként etetem, mert honnan tudnám, mikor éhes. Reggel 9-10 óra alvás után sem sír, hogy éhes lenne. Nálunk is volt ez az üvöltés, feszítette magát a kezemben aztán abbahagyta és elaludt. Este szerencsére mindig elaludt altatás nélkül és, ha letettem sem ébredt fel. Az én kislányom már 5 hónapos, a múltkor ugyanez volt, hogy üvöltött, kicsit elegem lett, betettem a kiságyba, kapott cumit és mondtam, hogy aludjon. Láss csodát elaludt egy hang nélkül. Azóta így csináljuk, néha van egy kis nyüglődés, de hamar elalszik. Hátha a te babáddal is így lesz majd!
2012. okt. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
nálunk is ez volt mire rájöttem hogy hasfájós. Espumisant adtam neki minden etetés után 4 cseppet aztán 3 hós körül csökkentettem az adagot lassan és k egy hét alatt el is hagytuk. elmaradt a sírás, és kb egy hónapig nagyon sokat aludt, kialudta a sírós időszakot :-)
2012. okt. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nálunk hasfájás nélkül is ez volt.

Ilyen baba volt. De jó hír: kinőtte. :)

Türelem.

2012. okt. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Alexandra, érdekes a magyarázat tényleg :-)

Csak ő nemcsak este "fújja" ki magát az üvöltéssel hanem napközben is, minden olyan altatásnál ahol nincs cici mert pl. fél órája-órája evett és nem kéri még cumizni sem, inkább üvölt :-(

Én is sokat altatom magamon, főleg délelőtt, délután pár napja megint le tudom rakni (de csak hasra). Délelőtt éberebben alszik, látom mikor 2 órát alszik a karomban hogy kb. 5x ébred fel és akkor mindig visszaringatom :-)

Este és éjjel nem kiabál, eszik, alszik, lekopogom... Nappal fordul elő hogy evés nélkül kell altatni mert épp nem éhes.

Ő sem alszik a kiságyában, mindig velünk van, eleinte megpróbáltuk a mózesban altatni az ágyunk mellett de nem tetszett neki annyira mint velünk :-)

De még így sem alszik el magától, eszik-elalél-20 perc múlva sűrű imák közepette leteszem magam mellé és néha kicsit felébred vagy morog egyet-kettőt de elalszik, estéről és éjjelről van most szó. Pár hete mikor elkezdtem hasra rakni valami csoda volt az első néhány nap, aludt 9-től délig és délután is 3 órát! De minden csoda három napig tart :-)

2012. okt. 17. 21:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!