Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miert sir keservesen 3 hetes...

Miert sir keservesen 3 hetes babam szopi közben es azutan? Mar teljesen kivagyok, nem alszunk mert csak ordit. Huzza a labait fölfele, olyan, mintha görcsölne a hasa. Mit tehetnek? Jelenleg 2 fele cseppet kap hasfajas ellen.

Figyelt kérdés
2012. aug. 2. 06:54
 1/10 anonim válasza:
hát a hasfájás miatt csinálja. kitartást neked de reméljük hamar vége ennek az időszaknak... nekünk másfél hónapig tartott kb de valakinek hosszabb sokkal :S
2012. aug. 2. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Fáj a hasa szegénykének. Simogasd a pocakját, főleg az alhasát, picit erőteljesebben (de azért érzéssel), az óramutató járásának megegyező irányba. És tornáztasd naponta többször, az sokkal eredményesebb sokszor, mint a csepp. A kis lábait told fel a hasának, és vissza. Ezt ismételgesd jó pár percig, és a mikor feltolod a hasának a kis lábait, körkörösen is mozgasd el a lábait. Így megmozdulnak a belek, és remélhetőleg enyhül a kicsi fájdalma valamennyire.
2012. aug. 2. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A szélcső is segíthet, valamint, ha hasra fekteted! Büfizni szokott?
2012. aug. 2. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hat ez is a baj,h nem nagyon megy a büfi.De ha büfizik is sem könnyebbül meg utanna,ugyanugy sir.:(Hasra is szoktam fektetni,de nincs valtozas.az elsöszülöttem is extrem siros volt,ugytünik most sincs ez maskepp.
2012. aug. 2. 11:19
 5/10 anonim ***** válasza:

nekünk az volt a problémánk, hogy mindig közvetlen evés után fájt a pici hasa. A védőnőnk azt javasolta, hogy szopizás közben álljunk meg akár többször is büfizni, így nem feszíti majd a hasát a lenyelt levegő (mert lehet, hoyg evés közben nyel levegőt, de aztán ráeszik és a végén azért nem nagyon jön ki, vagy nem az összes).

Szóval nekünk ez nagyon bevált, azóta mintha elfújták volna a hasfájást :)

2012. aug. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
a baba szomjas ebben a melegben. Vizet forralj fel s ha meghül azt itasd vele. Sogornöm 23.an szült, ö mondta h ez bevallt :) az orvos ezt ajanlotta. Mert a sok tej megterheli a gyomrat. sok sikert. Üdv
2012. aug. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Bocs előző, de szerintem ne adj vizet egy ilyen pici babának még! Az anyatej elég vizes ehhez. Sajnos 9 hetes a lányom és hasfájós. Szedtünk Infacolt, Colief cseppeket, Gripe Watert (a kicsiknek valót). Egyedül az Espumisant nem próbáltuk még. Jelenleg is Infacolt szedünk. Tornáztatom a lábát szegénykémnek, közben berakok neki valami nyugtató zenét...meg az alkaromon ringatom (kólika-tartás) és várom a jó szerencsét, mert az orvos nem hajlandó semmi gyógyszert felírni, azt mondta, majd kinövi. Elvileg 3 hónap után elmúlik, de másnak sokkal több idő kell, de optimista vagyok....kitartást neked!
2012. aug. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Ugyanezek a tünetek voltak a kislányomnál, aki most 11 hónapos. Büfizni is nagyon nehezen büfizett. Sajnos a gasztroentrológus házi orvosunk is a szokásos anyukát lerázós szöveggel állt elő: ANYUKA!semmi gond nincs a gyerek majd kinövi. sajnos ebben az időszakban nem sokat aludtunk.... Védőnőként végeztem, és sejtettem, hogy nem csak ennyi a történet! Rájöttem, hogy refluxa van,mert mindig a karunkban vízszintes testhelyzetben jelentkeztek a tünetek. amit a klinikán is igazoltak. A tápszer sűrítő adott megoldást erre és nem kínlódott többé a picim.
2012. aug. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Kedves utolso.Van egy halovany sejtesem,h az en babam is refluxos,neha meg az orran is visszajön a tej.A kerdes az,h hogyan kezelik ezt anyatejes babaknal?
2012. aug. 28. 14:39
 10/10 anonim válasza:

Nutrilon a neve és vénynélkül is kapható. 1.lekell fejni 20 ml tejet és abba azt hiszem 2 adagolókanál sűrítőt kell tenni.majd kanálkával be kell lapátolni a picibe utána tovább szoptatni.

Mindenképp beszélj az orvosotokkal és ha az is jellemző, hogy nem szeret vízszintesbe lenni mondd el neki+ azt is hogy orrán folyik a tej.általában véve szeretik baggatelizálni az ügyet.nyomatékosan kell közölni velük a tüneteket.csak sajnos a reflux nagyban befolyásolhatja az anyatejes táplálás eredényességét, hiszen ez teljesen vízszintes állapotban történik és, ha netalán a sav is kimarta a nyelőcsövét fájdalommal jár a nyelés. azért üvölt etetés közben és utána.

majd szépen lassan nem akar enni. (mi így jártunk.) azért nem megy az alvás se nekik. a sűrítővel megelőzhetitek a nagyobb problémák kialakulását.kitartás!!

2012. aug. 29. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!