Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tehetnék az ellen hogy ne...

Mit tehetnék az ellen hogy ne üvöltve aludjon el a babám? 2 hónapos.

Figyelt kérdés
Három hétig még tápszereztem is mert azt hittem azért sír mert éhes maradt. Sokára jöttem rá hogy akkor zendít rá ha álmos! És nem csak sírdogál hanem torkaszakadtából üvölt és egyszercsak hirtelen bealszik, minden átmenet nélkül. Tehát nem megnyugszik a dajkálástól és aztán elalszik, hanem belealszik a sírásba. Másfél-két órát fent van, nagyjából másfél óra után látom rajta az álmosság első jeleit, dörzsöli a szemét és ásítozik. Majd egy kis idő után rázendít. Próbáltam még jókedvűen felvenni és úgy elkezdeni ringatni de a jelenet megúszhatatlan! :-( Behergeli magát egy pillanat alatt, magánkívül üvölt aztán belealszik. Van hogy 1 percig sem tart a sírás, van hogy sokáig. Rengeteg problémánk van az alvással enélkül is. A legnagyobb probléma az hogy egyedül egyáltalán nem tud elaludni csak ringatva vagy a cicin. Probléma a letevése is, 3 hetes koráig ezzel nem volt gond, aztán elkezdett felébredni mindig ha leraktam. Pár hét nappali kézben alvás után kipróbáltam hasra rakni, az működött kb. 2 hétig és 10 napja már hasra sem lehet napközben letenni. Az éjszakát jobbak, kétszer kel enni, egyszer 11-éjfél körül, egyszer meg 3-4 körül de sokszor 2 órán át tart mert várom hogy mélyen aludjon hogy visszatehessem. Miért nem alszik el magától? Ráadásul velünk alszik egy ágyban, még egyedül se lenne hagyva. De hiába fekszem le vele este és beszélek hozzá és simogatom hogy itt az anya aludjunk, amíg jókedvű addig elvan, nézelődik de ha már nagyon fáradt akkor elkezdi az üvöltést. Ami szó szerint üvöltés, velőtrázó, megszakad a szívem hallgatni. Köszönöm ha segítetek!
2012. okt. 15. 15:17
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Kedves 7-es, nagyon remélem hogy előbb-utóbb így lesz nálunk is. Mert jelenleg elég idegőrlő ez az egész. És azt még nem is említettem hogy emellett még rossz alvó is, nagyon éber, legtöbbször minden kis zajra felébred :-(

És nem alszik el magától, pedig mellettünk alszik, de sokszor próbáltam pedig! Hogy letettem magunk közé még ébren, villany le és duruzsoltam neki hogy most szépen alszunk, együtt mindannyian, egy darabig mocorgott, majd elkezdett nyikorogni és egy perc múlva már jött a sivítás :-( Cicin elalszik és mikor mélyen alszik leteszem.

2012. okt. 17. 21:21
 12/12 A kérdező kommentje:

Kedves 8-as és 9-es, jó lenne ha az én babám is "kinőné".

Kisfiú, úgyhogy 3 hetes kora óta mindenki azt súlykolta belém hogy tuti a hasa fáj, eleinte el is hittem és kapott cseppeket (a Mecsek teát nem issza meg) de pár hete biztos vagyok benne hogy nem fáj a hasa és sose fájt, illetve lehet hogy van valami mert sokat pukizik és olyankor vergődik szopi közben is és aztán jön a kaki, de nem ezért sír. Kizárt hogy mindig akkor lenne hasgörcse amikor álmos. És nem sír órákig felhúzott lábbal, maximum fél óráig tart az üvöltés de van hogy 2 percig, mikor hogy sikerül belealudnia.

2012. okt. 17. 21:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!