Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akkor is mentek pl Ringatóra,...

Akkor is mentek pl Ringatóra, ha a baba alvásidejére esik? Szívesen mennék, de tuti elalszik addig a 8 hónaposom, és nincs szívem ébreszteni. Vagy várjam meg amíg úgy alakul a napirendje, hogy de.10kor még ne aludjon?

Figyelt kérdés
2012. okt. 16. 08:20
 1/5 gelazso ***** válasza:
szerintem is várj még ezzel
2012. okt. 16. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 gelazso ***** válasza:
aludjon a kicsi
2012. okt. 16. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

9 hósom fél 12 körül szokott aludni, a ringatónak 10.15-kor van vége, de így is hazafelé a kocsiban el szokott bóbiskolni (12 perc az út), és így 1 órával utána később alszik be, mint szokott.

Ha pont az alvásidejére esne, akkor nem vinném, mert csak nyűgös lenne.

Hozzánk ringatóra egyébként többségben olyanok járnak, akiknek már tud menni a babája, mi is csak párszor voltunk és most nem is megyek egy darabig, mert valószínű ott kapott el náthát múltkor a lányom + mindig huzat van a teremben :-/ pedig itthon sosincs huzat, nagyon figyelek erre. Nem akarom hogy egy éves kora előtt lázas betegséget kapjon el.

2012. okt. 16. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekünk is az alvásidejére esik. Ilyenkor hamarabb indulás előtt megetetem és odafelé a babakocsiban alszik. Esetleg kicsit hamarabb indulunk, hogy ha túl hamar oda érünk akkor ne kelljen felébreszteni. Ha nem aludta ki még magát, akkor hazafelé is alszik. Én is féltem ettől, de nálunk semmi gond sincs ebből. Heti 1-szer megyünk, ettől nem borul fel a napirendje.
2012. okt. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én azt gondolom, hogy a ringató és társai inkább csak az unatkozó anyukáknak való. Emiatt felborítani a baba napirendjét, fertőzéseknek kitenni stb elég önző dolog.

Ha mindenképp előre "gyártott" mondókákat akarsz neki mondogatni, akkor keress interneten, biztos van vagy ezer.

De hidd el a babádnak tökmindegy, hogy ringatón tanult mondókákat mondasz neki, vagy általad kreált kis dalokat, versikéket, sőt.

Az ilyen idős babák még egyáltalán nem igénylik a társaságot, nyüzsgést. Egy babának az kell, hogy otthon sokat foglalkozzanak vele, a napi séta meg épp elég "nyüzsi" neki.

Nekünk van egy csomó ilyen kis hülye dalunk, mondókánk, amikkel hülyéskedtünk a férjemmel a babánknak, és megmaradtak, azokat szereti a legjobban.

Ha meg mindenképp társaságra vágysz, bízd rá a babát az apukára, nagymamára, vagy valakire akiben megbízol, és menj el barátnőzni.

2012. okt. 17. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!