Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4-5 hónapos babák anyukái!...

4-5 hónapos babák anyukái! Nektek hogy alakul a napirendetek?

Figyelt kérdés
Hányszor alszik a babátok? Mindig sikerül tartani a rendet? Inkább időponthoz kötődik egy-egy program vagy csak a sorrend adott? Mindig ugyanakkor kel a pici?
2012. jan. 30. 15:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%

Az én lányom múlt héten volt 5 hónapos.

Reggel 7-9 óra között kel valamikor. Együtt bújunk még egy kicsit, öltözés, majd 1. szopi. Az ébredést követően kb. 2 órát van fenn, majd alvás. Hossza változó, általában 1 óra, de aludt már 2 órát is délelőtt. Miután felébredt, gyümölcsöt eszik, ha kér még utána, szopi. Utána játék, majd kis idő múlva, ha a gyümölcs után nem kért, akkor most próbálom a szopit. Kb. ilyenkor megyünk sétálni, aminek változó a hossza, időjárástól és a házimunkától függ. Általában 16h után már nem alszik. Ilyenkor is van egy szopi. Vacsorája 18-18.30 körül, mostanában tejberizspépet kap. 19-19.30 körül fürdés, majd szopi, lerakom, és alszik is, általában 20-21 között. Mostanában hajnal 4 körül szopik már csak, és indul a következő nap...

Szerencsére nagyon jó, türelmes kislány, egy szavam sem lehet rá eddig.

A napi ritmus általában egymást követő dolgokra épül, nem időpontokhoz kötöm, hiszen függ a reggeli ébredés idejétől, frontoktól, mennyire fárasztja le magát, stb.

2012. jan. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! És a pelusozásnak van rendje nálatok? Számít, hogy evés előtt vagy után? Jól értem, hogy csak 2-szer alszik egy nap?
2012. jan. 30. 16:03
 3/12 A kérdező kommentje:
Egyébként szerencsés vagy, hogy ilyen nyugis a babád. Nálunk a nyűgösködés miatt gyakran borul a rend.
2012. jan. 30. 16:06
 4/12 anonim ***** válasza:

1. vagyok.

A pelusnak nincs kifejezett rendje, ahogyan a sors hozza. Ha teli a pelus pisivel, és evés jön, számítok közben kakira, akkor kicserélem előtte, hogy legyen kapacitása a friss pelusnak, de van, hogy csak evés után cserélek. Ennek nincs nálunk jelentősége.

Igen, alapesetben 2-szer alszik, ha a délutáni kellő hosszú. Ma viszont már 3-szor aludt: délelőtt 1,5 óra, séta közben kora du. 50 perc, most pedig 35-40 perc, az imént kelt föl, itt ül az ölemben.


A ti napirendetek milyen?

2012. jan. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az én kislányom (5 hós lesz febr. 11-én)reggel fél 8 körül kel, szopizik, kb. fél 10-ig van fenn, utána alszik.Van hogy 40 percet, de volt hogy 2 órát. (Mostanában nem hajlandó elaludni, mégha fáradt sem, ezért sokszor ilyenkor viszem sétálni, addig úgyis alszik.)Tízóraizik(szopi), és kb. délig ébren van,ebéd, majd alszik 3 órát.(NA ez is pár napja felborult, mert szerintem jön a foga.)Van, hogy tovább alszik, utána uzsi, majd 7-fél 8 kor fürdés, és szopi után fekvés. Általában 4 körül egyszer felébred enni, de ezt pár perc alatt lezavarja.Nála a pelusozás, ha nincs kaki így megy:reggel, 11 fele, alvás után 3-4 fele, majd fürcsi előtt.
2012. jan. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Látom akkor nálatok is rugalmas. Nálunk is hasonló a napirend, de nagyon sokszor borul. A pici egy hajnali evés után elvileg 7-8 között kel, de ha a hajnali kaja későbbre tolódik (5/6) akkor van, hogy nem tudom már visszaaltatni, csak 1,5 óra múlva. Elvileg alszik délelőtt kb 1 órát, majd dél körül vagy koradélután is szundikál 1-2 (olykor 3) órát, általában kint. Alszik még egyet késő du. is, de ez már jóval rövidebb. Fürdés 7-8 körül van, fekvés pedig 8-9 körül. Az evések ès alvások között napközben játék van, viszont ez is kicsit kaotikus, mert a picit nagyon nehéz lekötni. 5-10 percenként mást kell kitalálnom, mert megunja a játékot és sírni kezd. Ha nagyon fáradt és nem bír elaludni, akkor csak cicin alszik el, ez szintén gyakran borítja a napirendet. Néha már nem is tudom, van-e egyáltalán napirendünk...
2012. jan. 30. 21:15
 7/12 anonim ***** válasza:

1. vagyok: hogyne lenne már napirendetek, azért ez sem tűnik olyan rossznak, így leírva!

Mindenkinél rugalmas az időbeosztás, a gyerkőcök napról napra alakítják, szóval nyugi!

2012. jan. 31. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Edit12 ***** válasza:

Szia!

Nagyon örülök, hogy elkaptam a kérdésedet, nekem is gondot okoz a napirend. Illetve, hogy vajon jó-e. 5 hónapos múlt a lánykám.

Nálunk úgy alakul, hogy a hajnali szopi helyett már csak cumi kell és visszaalszik. (Tudatos volt a leszoktatás). Az első evés 5-6 között van. de ilyenkor még visszaalszik. Ébredés 8 körül, összebújunk és kb 9 felé eszünk.Aztán pesluscsere, öltözés, játék. A következő alvás fél 10-10 felé. Váltotzó, hogy mennyit, de rendszerint az 1 óra biztos. Aztán dél felé cici, utána gyümi-zöldség püré. Alvás 2-től. Ha kicsit alszik,(fél óra)akkor nagyon nyűgös, de ha minden oké, akkor 2 órát. 4kor szopi, és utána még egy fél óra alvás, kb 5-6 között. Még egy szopi, aztán játék. Fél 8 felé kapja a tejpépet, utána fürcsi. Lefekvés előtt ami fél 9 felé van szopi aztán azonnal alvás. A peluscserék rugalmasak, attól függ mikor kakil!

És természetesen borul minden, ha autóba ülünk, mert akkor azonnal alvás van.

2012. jan. 31. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

1. vagyok.

Edit12-nek: szerintem teljesen jó a napirendetek, sőt, ahogy itt olvasgatom, ezek a babók majdnem egyformára alakították maguknak!

Az éjszakai szopi helyett cumi viszont érdekelne. Csak simán cumit adtál neki? Amúgy cumizik? Az enyém 4 körül eszik először, de mivel nem cumizik, nem fogadja el, nem tudom, éjjel elfogadná-e. Nekem nem gond a szoptatás, elvégre akkorra már kb. 8 órája evett, csak érdekel, hogy csináltad.

2012. jan. 31. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Edit12 ***** válasza:

Nálam muszáj volt tenni vmit, mert 3-4x kelt éjjel. Kaptam egy könyvet, amit azóta is olvasok és minden anyukának kötelezővé tennék. Ez a könyv A suttogó titkai. Nagyon sok jó és bevált dolgot olvastam benne. Ez alapján tudtam leszoktatni Emmát az éjszakai felkelésekről. Igen, ő alapból cumizott, bár nem minden helyzetben, csak ha nyűgös. Igazából "csalni" tudok vele. Evésidőt, alvásidőt, nyugalmat. Lehet, nem túl humánus dolog, de muszáj néha vmi b-terv.

Köszi az elismerő szavakat, igen, így leírva tényleg van napirendünk!!!!

2012. jan. 31. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!